دلایل تنوع طلبی زنان

تنوع طلبی زنان | شخصیت شناسی زنان تنوع طلب

در زندگی های زناشویی امروزه مشکلات زیادی وجود دارد که پایه های زندگی مشترک را سست کرده و به مرز نابودی می‌کشاند. یکی از این مشکلات تنوع طلبی در زنان و مردان است به طوری که آمار تعداد زنان تنوع طلب نیز رو به افزایش است. به همین دلیل برای بیشتر مردان سوال پیش می‌آید که دلایل تنوع طلبی در زنان چیست؟

در واقع دلایل مختلفی می‌تواند باعث خیانت در زنان شود که ما در این مطلب قصد داریم به دلایل و عوارض تنوع طلبی در زنان بپردازیم. پس تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

دلایل تنوع طلبی در زنان چیست؟

تمایل جنسی زنان نسبت به مردان بیشتر است

یکی از دلایل تنوع طلبی در زنان تمایل جنسی بیشتر خانم ها نسبت به آقایان است. جالب است بدانید برخلاف تصور عموم بر اساس پژوهش و تحقیقات فیزیولوژی و روانشناسی، درصد تمایلات جنسی در خانم ها بیشتر از آقایان است. بنابراین اگر مردی به نیازهای جنسی همسرش توجه نکند و خواسته های او را برآورده نسازد به مرور زمان ممکن است همسرش دچار تنوع طلبی ‌شود.

در واقع زنان تنوع طلب در مردهای مختلف به دنبال رفع نیازهای خود هستند.

عدم تعهد به شریک زندگی

عدم تعهد به زندگی مشترک در تنوع طلبی زنان
عدم تعهد به زندگی مشترک در تنوع طلبی زنان

زنان تنوع طلب زنانی هستند که نسبت به همسر خود متعهد نبوده و دائما به دنبال فرد بهتری نسبت به شوهرشان هستند که به آن ها زنان خیانتکار می‌گوییم. در واقع زنان تنوع طلب تمایل و علاقه کافی نسبت به همسرشان نشان نمی‌دهند و با حضور افراد متعدد در زندگی شان به دنبال رفع نیازهای عاطفی و جنسی خود هستند. معمولا این زنان اول با خیانت عاطفی شروع می‌کنند و به مرور زمان به سمت خیانت جنسی کشانده می‌شوند.

تماشای فیلم های مستهجن و پورن

یکی از مشکلات اصلی روابط جنسی در زندگی های زناشویی، تماشای فیلم های پورن است. در فیلم های پورن روابط جنسی به صورتی است که ایده آل ترین افراد را در بهترین شرایط نشان می‌دهد در حالی که واقعیت زندگی ها چیز دیگری است. برخی از زنان که به تماشای فیلم های پورن عادت دارند توقعشان نسبت به روابط جنسی بالا می‌رود و در صورت برآورده نشدن نیازهایشان به مردان دیگری روی می‌آورند. به همین دلیل تنوع طلبی در زنان بیشتر می‌شود.

تمایل به تجربه روابط جدید

یکی از دلایل تنوع طلبی در زنان تمایل برخی از زن ها به درک تجربیات جدید است. در واقع برخی از زن ها بعد از گذشت مدت زمانی از زندگی مشترکشان، روابط جنسی با همسرشان دیگر برایشان تکراری شده و به دنبال تجربه های جدید با افراد جدید هستند. معمولا این زنان هوسباز با برقراری رابطه جنسی و عاشقانه با مردان دیگر سعی در رفع نیازهای خود دارند. بستر بسیاری از این آشنایی ها اینترنت است و در ابتدا به صورت خیانت مجازی شکل می گیرند.

اختلالات شخصیتی

یکی از نشانه های زنان تنوع طلب و هوسباز داشتن شخصیت دو قطبی است. در بعضی از مواقع برخی از زنان گاهی بسیار افسرده و غمگین هستند و گاهی اوقات خیلی خود بزرگ بین و احساس برتری نسبت به سایر زنان می‌کنند. همین احساس برتری باعث می‌شود که خودشان را شایسته فرد بهتری بدانند و به همین دلیل به سمت رابطه های متعدد و متنوع کشانده می‌شوند.

زنانی که کمبود محبت دارند

کمبود محبت و تنوع طلبی در زنان
کمبود محبت و تنوع طلبی در زنان

محبت و توجه یکی از نیازهای اصلی همه زن و مردهاست که البته برای زن ها اهمیت بیشتری دارد. اگر زنی کمبود محبت داشته باشد و این خلاء را به شدت در درون خود احساس کند ممکن است برای جبران خلاهای درونی خود به تنوع طلبی روی بیاورد.

اما نکته مهم اینجاست که طبق روانشناسی زنان تنوع طلب، این زنان هر چقدر هم که محبت دریافت کنند باز هم سیر نمی‌شوند و به رفتارهای اشتباه خود ادامه می‌دهند. بنابراین برای جلوگیری از خیانت در زندگی مشترک به زنان خود محبت و توجه کنید.

ازدواج های بدون سکس

برخی از زوجین به دلایل مختلفی با یکدیگر وارد رابطه جنسی نمی‌شوند. عدم برقراری رابطه جنسی یک عامل محرک برای تنوع طلبی زنان و روی آوردن به رابطه جنسی متعدد با افراد مختلف است. در واقع یکی از زوجین یا هر دو به دلیل اینکه نیاز جنسی شان برآورده نمی‌شود به سمت رابطه های فرازناشویی کشیده می‌شوند تا افراد دیگر نیاز آن ها را رفع کند. بنابراین اگر شخصی وارد رابطه جنسی با افراد دیگر شود ممکن است احساس خوبی از رابطه با افراد دیگر تجربه کند و در نتیجه به سکس اعتیاد پیدا می‌کند.

بالا رفتن سن ازدواج

یکی دیگر از دلایل تنوع طلب زنان، بالا رفتن سن ازدواج در میان جوانان است. در حال حاضر بیشتر جوانان به دنبال ازدواج در سن پایین نیستند و می‌خواهند از دوران مجردی بیشترین لذت را ببرند. در این میان معمولا شرایط پسرها برای ازدواج در سن بالا نسبت به دختران مهیاتر است. اگر دختری در سن بالا موقعیت ازدواج برایش فراهم نشود ممکن است نتواند میل جنسی خود را کنترل کند و به همین دلیل به سمت رابطه های متعدد با افراد دیگر سوق پیدا کند.

12 دلیل اصلی خیانت زنانچیست؟ این مقاله را از دست ندهید: خیانت زنان ریشه در چه عواملی دارد؟

تنوع طلبی جنسی قابل توجیه نیست!

هرکسی که تصمیم به ازدواج می‌گیرد باید به میزان مشخصی از بلوغ جنسی و عاطفی رسیده باشد و با اختیار شریک زندگی خود را انتخاب کند. بنابراین بعد از شروع زندگی متاهلی هرگونه تنوع طلبی در زنان و مردان به هیچ وجه قابل قبول نیست. هیچ کس نمی‌تواند به بهانه اینکه کسی بهتر و زیباتر از همسر خود را یافته به سمت خیانت جنسی برود. به همین دلیل است که روانشناسان تاکید دارند که جوانان باید با شناخت صحیح طرف مقابل، تصمیم به ازدواج بگیرند تا بعد از آن دچار پشیمانی نشوند.

حالا اگر فکر می‌کنید که تنوع طلبی در شما وجود دارد حتما به یک روان درمانگر مراجعه کنید تا دلایل آن مشخص و رفع شود.

عوارض تنوع طلبی جنسی در زنان

عوارض جنسی تنوع طلبی زنان
عوارض تنوع طلبی زنان

زنانی که در مسیر خیانت جنسی قرار می‌گیرند به مرور زمان دچار آسیب های روحی می‌شوند که در دراز مدت به شدت آن ها را اذیت و آزار می‌دهد. خیانت جنسی شاید در ابتدا لذت بخش به نظر برسد اما چون زنان تنوع طلب را به مقصود نهایی یعنی آرامش نمی‌رساند بعد از مدتی دچار سرخوردگی و تخریب شخصیتی می‌شوند.

در واقع تنوع طلبی در زنان عواقب سنگینی برای آن ها به دنبال دارد چرا که بیشتر زنان بر اساس عواطف و احساسات وارد روابط جنسی می‌شوند و تا مدت ها خاطره آن رابطه از ذهنشان پاک نمی‌شود. بنابراین زنان تنوع طلب نسبت به مردان تنوع طلب عواقب سنگین تری را تجربه می‌کنند. از دیگر عوارش خیانت جنسی زنان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • تخریب اعتماد به نفس و عزت نفس
  • عدم ارضای نیاز جنسی
  • شکست های عاطفی متوالی
  • احساس گناه دائمی
  • عدم تمرکز و تلاش برای آینده

سخن آخر

ریشه های تنوع طلبی در زنان
ریشه های تنوع طلبی در زنان

همانطور که گفتیم تمایل جنسی زنان نسبت به مردان بیشتر است و به همین دلیل برخی از زنان تنوع طلب به دلایل مختلف دیگری نمی‌توانند نیاز خود را کنترل کنند و در نتیجه به سمت خیانت جنسی کشانده می‌شوند. برای حل این مشکل و درمان خیانت اول از همه باید به یک متخصص و روان درمانگر مراجعه کنید تا دلایل تنوع طلبی شما مشخص شود.

معمولا دلایل تنوع طلبی زنان ریشه در مشکلات شخصیتی، ناتوانی جنسی، خلاء های عاطفی، نداشتن عزت نفس و … است. اما دلیل این مسئله هرچه که باشد نیاز به درمان فوری دارد.

گروه مشاوره فمیلیکو در این مقاله به 8 دلیل تنوع طلبی زنان و عواقب آن اشاره کرده است. امیدواریم از این مطلب نهایت استفاده را برده باشید. از اینکه تا انتهای مطلب همراه ما هستید، متشکریم.

سوالات متداول

دلایل تنوع طلبی در زنان چیست؟

دلایلی مختلفی مانند بالا رفتن سن ازدواج، عدم برقراری رابطه جنسی در ازدواج، احساس کمبود محبت، تمایل به درک تجربیات جدید، دیدن فیلم پورن، تمایل جنسی بیشتر زنان نسبت به مردان و … باعث تنوع طلبی در زنان می‌شود.

آیا تنوع طلبی درمان دارد؟

بله زنان تنوع طلب می‌توانند با مراجعه به روانشناس به کمک دارو درمانی، رفتار درمانی و جایگزین کردن عادت های خوب به جای عادت های نادرست، تنوع طلبی خود را درمان کنند.

ویژگی زنان خیانتکار چیست؟

بیماری های مقاربتی، تمایل به دور بودن از خانواده، استقبال از نبود همسر، تغییر در رفتار و گفتار، پنهان کاری، دروغگویی ، عدم توجهی به مشکلات زندگی از مهم ترین ویژگی های زنان خیانت کار محسوب می‎شود.

مشاوره خیانت فمیلیکو

در مرکز مشاوره روانشناسی فمیلیکو در خصوصشخصیت شناسی زنان تنوع طلب نکاتی را بیان کردیم. اگر شما هم نکاتی به ذهنتان می رسد و در این پست از آن صحبت نشده است، بهتر است تا آن را در قسمت نظرات بنویسید تا دیگران هم از آن استفاده کنند و از سوی دیگر در مقاله دیگری از مشاوره خیانت به صورت اختصاصی به آن پرداخته شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی - تماس با تلفن ثابت - بدون صفر

09353000102 (سراسری)

09353000102 (تهران)