محبت به همسر

ترفند های محبت به همسر || 15 راه برای نیاز زنان به محبت

یکی از مهم ترین نیازهای روابط زناشویی در زندگی امروزه که از سمت مردان کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد، محبت کردن به همسر است. گاهی اوقات مردان پس از ازدواج درگیر مشغله های کاری و روزمرگی می‌شوند و به همین دلیل وقت کمتری برای همسر خود می‌گذارند. اگر عشق و محبت در زندگی زناشویی کمرنگ شود، رابطه شما به زودی به یک رابطه کسالت بار تبدیل می‌شود.

راه های محبت به همسر

واقعیت این است که یک زن همواره نیاز به توجه و محبت از سمت همسرش دارد و  هیچ گاه از ابراز محبت شوهر خود خسته نمی‌شود. ما در این مقاله به 15 رازی که همه مردان متاهل برای داشتن یک رابطه صمیمانه باید بدانند، اشاره می‌کنیم. مطمئن باشید با عمل کردن به این راهکارها شعله عشق شما همیشه روشن نگه داشته می‌شود.

1- با همسرتان صحبت کنید

یکی از مهم ترین راه های محبت به زن، صحبت کردن است. شاید از نظر شما این یک راهکار بدیهی به نظر بیاید، اما تجربه نشان داده که در یک رابطه طولانی مدت، به دلیل اینکه زوجین فکر می‌کنند به اندازه کافی باهم صمیمی هستند، دیگر نیازی به گفتگو و صحبت در مورد اتفاقات روزمره نیست و یا دیگر حرف جدیدی برای گفتن ندارند. در حالیکه شما می‌توانید با همسرتان در مورد اتفاقات خنده داری که در روز برایتان رخ داده، صحبت کنید و وقت بیشتری را باهم بگذرانید. چراکه تمامی زنان از صحبت کردن با شوهران خود لذت می‌برند و پیوند عاطفی میان شما عمیق تر می‌شود.

محبت به همسر | چگونه عشق خود را به همسرمان نشان دهیم؟
محبت به همسر

2- به حرف های همسرتان گوش کنید

ممکن است به مرور زمان مردان کمتر به صحبت های همسرشان توجه کنند. این رفتار می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد از جمله تکراری بودن برخی از حرف ها و یا کم اهمیت دانستن آنها. اما در هردو صورت، وقتی همسرتان با شما صحبت می‌کند، برای ابراز محبت به زن خود، تمام حواستان را به او بدهید و سرتا پا به او گوش دهید.

3- محبت کلامی به زن

نشاط و شادابی یک زن، وابسته به محبت مرد است. بیان کلمات محبت آمیز به همسر تاثیر زیادی در گرم ماندن رابطه زناشویی شما دارد. زن به نرمش و کلمات محبت آمیز نیاز دارد. همانگونه که خود زن دائما احساسات و عواطف خود را زبانا بیان می‌کند، به طور متقابل نیازمند دریافت همین عواطف و احساسات از سوی همسر خود است. درست است که مردان به طور غریزی، عشق و علاقه خود را بیشتر در عمل ثابت می‌کنند، اما باید بدانید محبت زبانی در وجود زن غوغا می‌کند و عشقش را به زندگی چند برابر. پس برای داشتن یک زندگی شاد، محبت زبانی به همسر خود را فراموش نکنید.

4- درکارهای منزل به همسرتان کمک کنید

زنان وقت زیادی از روز خود را برای رسیدگی به امورات منزل و بچه داری اختصاص می‌دهند به همین دلیل طبیعی است که برخی از روزها از کارهای خانه خسته شده و لب به شکایت باز کنند. در برابر ناراحتی آنها جبهه نگیرید، بلکه به جای آن زن خود را را دلداری داده و از او بابت زحماتش تشکر کنید. در این زمان، بهترین راه برای خوشحال کردن همسر خود، برعهده گرفتن برخی از کارهای منزل است.

محبت به همسر به باید به چه نحوی باشد؟
ابراز علاقه به همسر

5- به زن خود احترام بگذارید

یکی از مهم ترین ترفندهای محبت به همسر، احترام گذاشتن به او و خواسته هایش است. به نظرات او گوش دهید و به تصمیماتش احترام بگذارید. رفتار با همسر در جمع، را بیاموزید تا مبادا با شوخی های بی مورد، همسرتان را ناراحت کنید.

6- پشتیبان و حامی او باشید

اگر زنتان قصد ادامه تحصیل دارد و یا به یک رشته ورزشی علاقه مند است، او را در این راه همراهی کنید و حامی و پشتیبان همسر خود باشید. به زنتان احساس امنیت بدهید. به او یادآوری کنید که در سختی ها و مشکلات مسیرش، در کنارش هستید و موفقیت و شادی او برای شما مهم است تا زنتان دچار کمبود محبت نشود.

7- جشن برگزار کنید

اگر می‌خواهید زنتان را غافلگیر کنید، مناسبت های خاص مانند روز تولد، سالگرد ازدواجتان را به خاطر بسپارید و جشنی مختصر برای خود برپا کنید. لازم نیست خودتان را درگیر جشن های تجملاتی اینستاگرامی کنید. ببینید چه چیزی همسرتان را عمیقا خوشحال می‌کند. بسیاری از زنان برخلاف باورهای نادرست در اجتماع به دنبال تجملات و جشن های گران قیمت نیستند. به طور مثال، شاید رفتن به یک شهربازی همسر شما را  بیشتر ذوق زده کند تا برپایی یک جشن مفصل. تنها کافی است که زنتان بفهمد که دوستش دارید و به او اهمیت می‌دهید.

8- در اموری که همسرتان علاقه دارد، همراهیش کنید

طبیعی است که زن و شوهر در بعضی از موارد با یکدیگر اختلاف سلیقه داشته باشند. اما برای یک بارهم که شده تلاش کنید تا به اموری که زنتان علاقه دارد، واکنش مثبت نشان داده و آن را امتحان کنید. مثلا اگر شما به فیلم های اکشن علاقه مندید و زنتان فیلم های رمانتیک را دوست دارد، از اینترنت یک فیلم عاشقانه دانلود کرده و به همسرتان پیشنهاد بدهید که آخر هفته آن را با هم مشاهده کنید. مطمئن باشید که همسرتان از درخواست شما شگفت زده می‌شود.

عوارض محبت و عشق زیاد به همسر جدی است!
شیوه محبت به شوهر

9- گوشی همراه خود را کنار بگذارید

بسیاری از مردان وقتی از سرکار برمی‌گردند، بیشتر وقت خود را با گوشی می‌گذرانند. لطفا استفاده از گوشی را مدیریت کنید و برای آن یک زمان مشخص درنظر بگیرید.

10- از همسرتان تعریف کنید

شنیدن تعریف و تایید از طرف کسی که دوستش دارید، حس خوبی دارد. محبت کلامی به زن، از شما یک شوهر خوب می‌سازد.  اگر همسرتان در آشپزی و یا هر هنر دیگری مهارت دارد، از او تعریف کنید. دائما نقاط مثبت او را یادآور شوید تا اعتماد به نفس زنتان تقویت شود.

11- از همسرتان تجلیل کنید

از مهم ترین راهکارهای محبت کردن به همسر، تجلیل و قدردانی از اوست. زن شما در منزل هم نقش همسری و هم مادری را برعهده دارد. در خیلی از زمان ها به خاطر شما و یا فرزندان از خودگذشتگی می‌کند و تمام تلاش خود را برای داشتن خانواده ای شاد و خوشحال به کار می‌گیرد. وقتی زن بفهمد که شوهرش قدر زحمات او را به خوبی می‌داند، بیش از پیش برای رشد خانواده خود قدم بر می‌دارد و احساس رضایت از زندگی خود پیدا می‌کند.

12- ابراز علاقه فیزیکی کنید

ابراز علاقه فیزیکی به همسر، حتما به معنای برقراری رابطه جنسی نیست. همسرتان را بی بهانه در آغوش بکشید و او را ببوسید، او را لمس کنید و دستتان را بر روی دستش بگذارید. برای ابراز محبت به زن خود به دنبال اتفاق خاصی نباشید. از هر فرصتی برای محبت به زن خود استفاده کنید.

13- بی دلیل به همسرتان هدیه بدهید

حتما لازم نیست برای محبت کردن به همسرخود، سرویس طلا هدیه بدهید! فقط کافی است به همسرتان نشان دهید که به فکر او هستید. مثلا یک شاخه گل بخرید و یا او را برای شام به یک رستوران دعوت کنید. زنان تشنه محبت و توجه از سمت همسرشان هستند. اگر بتوانید این نیاز آنان را به خوبی پاسخ دهید، زن شما همیشه عاشق شما خواهد ماند.

ابراز محبت به همسر
عشق به همسر

14- در صورت نیاز، پرستارش شوید

اگر زنتان بیمار شده و حوصله انجام دادن کارها را ندارد، شما از او پرستاری کنید تا هرچه زودتر سلامتی خود را به دست آورد. اگر می‌توانید مرخصی بگیرید و کنار همسر خود بمانید. در غیر این صورت اگر مجبور به رفتن شدید، حتما در طول روز با او ارتباط گرفته و حالش را بپرسید.

15- با او مشورت کنید

نظر همسرتان را در مورد امورات مهم زندگی بپرسید و با او مشورت کنید. هیچ گاه به تنهایی تصمیم نگیرید تا به همسرتان این احساس دست ندهد که در زندگی شما فقط وظیفه شست و شو را دارد.

سوالات متداول

چگونه به همسرم محبت کلامی بکنم؟

همان طور که پیش تر گفتیم،  از بهترین راه های محبت به زن، محبت کلامی است. برخی از مردان بیان کلمات محبت آمیز به همسر خود را نشان ضعف می‎دانند و یا از بیان احساسات خود، خجالت می‌کشند. اگر این موضوع واقعا برایتان سخت است، بهترین راه مراجعه  به یک مشاوره خانواده است تا او به شما کمک کند این مهارت را به دست آورید.

ابراز محبت کلامی به زن به تنهایی کافی است؟

قطعا که جواب منفی است. بیان کلمات محبت آمیز به همسر، تنها زمانی تاثیرگذار است که شما در عمل هم عشق خود را ثابت کنید. برای داشتن یک رابطه شاد و موفق باید هم در عمل و هم در زبان به همسرتان محبت کنید.

چگونه ترفندهای محبت به همسر را بیاموزم؟

اگر شما تازه ازدواج کرده اید و یا سال ها از زندگی مشترکتان می‌گذرد ولی هنوز نمی‌توانید با همسرتان رابطه صمیمانه داشته باشید، می‌توانید از طریق منابع مختلف موجود در این حوزه مانند کتاب، مشاوره و اینترنت کمک بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی - تماس با تلفن ثابت - بدون صفر

09353000102 (سراسری)

09353000102 (تهران)