چگونه با فردی که چشم چرانی میکند رفتار کنیم؟

چشم چرانی کردن مردان مسئله ای است که بسیاری از خانم ها در جامعه از آن شاکی هستند. به عنوان یک خانم به احتمال خیلی زیاد برایتان پیش آمده است که نگاه خیره یک مرد شما را معذب کرده باشد و یا حتی برعکس، ممکن است شوهر شما چشم چرانی کند و این عادت بد او شما را کلافه کرده باشد. اما آیا تا به حال فکر کرده اید که چرا مردان چشم چرانی میکنند؟ آیا تا به حال سعی کرده اید که با امتحان کردن راه های مختلف عادت بد چشم چرانی را از سر او بیرون کنید؟

در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا با دلایل چشم چرانی مردان و راه درست جلوگیری از آن آشنا شویم.

 دلیل چشم چرانی چیست؟

میزان چشم چرانی مردان و زنان در جوامع مختلف متفاوت است. اما طبق تحقیقاتی که انجام شده است نمیتوان گفت این رفتار مردان تنوع طلب فقط مختص به جوامع جهان سومی و یا با عقاید خاصی است. بلکه مشاهده شده است که آمار چشم چرانی در کشورهای پیشرفته هم چندان پایین نیست. در ادامه چند دلیل برای این موضوع بیان شده است.

دلیل چشم چرانی مردان چیست؟
دلیل چشم چرانی مردان

 چشم چرانی در ذات مردان است!

بله درست خواندید. چشم چرانی مردان ذاتی است. موارد ژنتیکی باعث میشود که نه تنها مردان بلکه زنان نیز به افراد خوشگل و یا جذاب خیره شوند. وقتی که یک زن از نظر مرد جذاب به نظر میرسد ناخودآگاه نگاهش به او معطوف میشود.

دنبال جلب توجه هستند

گاهی اوقات ممکن است یک مرد برای اینکه توجه شما را جلب کند به شما خیره شود. مردان هیز و چشم چران این کار را به عنوان یک ترفند برای جلب توجه زنان انجام میدهند. درست است که گاهی اوقات جواب میدهد ولی به طور یقین میتوان گفت که در اکثر اوقات ناموفق خواهند بود. زیرا این رفتار از سوی اکثر افراد جامعه نوعی بی ادبی محسوب میشود. بد بینی و شک به همسر چه ریشه هایی دارد؟ اگر میخواهید با ریشه های بد بینی به همسر و برخورد با آن آشنا شوید، حتما مطلب شک به همسر را مطالعه کنید.

جلب توجه مردان چشم چران
جلب توجه مردان چشم چران

 از آزار رساندن لذت میبرند

یکی از علل چشم چرانی مردان که شاید برای شما عجیب به نظر برسد احساس لذت مردان هیز از آزار دادن دیگران است. این افراد می دانند که قرار نیست چیز خاصی از این رفتار عایدشان شود ولی باز هم به این رفتار ادامه میدهند. مردان خیانتکار به حدی به دیگران خیره میشوند تا آنها را معذب کنند و از این رفتار خود لذت میبرند.

به زندگی خود متعهد نیستند

این مورد درباره مردان چشم چران متاهل صدق میکند. شاید دیده باشید یک شخصی که همسر دارد باز هم به هیزبازی میپردازد. این رفتار نشان میدهد که شخص هیچگونه تعهدی به زندگی اش ندارد و آن زیبایی هایی که مدنظرش هست را در همسرش پیدا نکرده است. 10 نشانه یک مرد متعهد که 100 درصد خیانت نمی کند چیست؟ برای جواب این سوال حتما مطلب مردان وفادار را مطالعه کنید.

اما حالا که متوجه شدیم چشم چرانی از سوی مردان اجتناب ناپذیر است باید چه بکنیم؟

چگونه با افراد چشم چران برخورد کنیم؟

 پوشش مناسب باعث آرامش خودتان میشود

وقتی درباره پوشش مناسب صحبت میکنیم قطعا مخالفان زیادی در این باره وجود دارند. استدلال آنها این است که جامعه متعلق به همه است و کسی حق ندارد دیگری را بخاطر نوع پوشش سرزنش کند. از این رو این مردان هیز هستند که جامعه را دچار مشکل کرده اند. ما این استدلال را به هیچ عنوان رد نمیکنیم اما اجازه بدهید از زاویه دیگر به این موضوع نگاه کنیم. درست است که این رفتار از سوی مردان اشتباه است. ولی برخورد با این افراد در جامعه اجتناب ناپذیر است. از سوی دیگر وقتی رفتار این افراد آرامش شما را سلب میکند در نهایت این شما هستید که آسیب میبینید. بنابراین برای آرامش خودتان هم که شده است بهتر است پوشش مناسبی داشته باشید.

بی محلی، راه مناسب مقابله با چشم چرانی

بی محلی کردن یکی از بهترین رفتارهایی است که میتوانید در پاسخ به چشم چرانی مردان انجام دهید. اگر یک مرد ببیند که هیزبازی او منجر به انجام واکنش از سوی شما شده است مشتاق میشود که این کار را باز هم تکرار کند. با توجه به دلایل بالا همانطور که گفتیم برخی از افراد از اذیت کردن دیگران لذت میبرند و وقتی ببینند که شما معذب شده اید برای اذیت بیشتر انگیزه میگیرند. خیانت احساسی چه نشانه های دارد و از کجا شروع میشود؟ برای درک بهتر این موضوع توصیه میکنیم مطلب خیانت عاطفی را مطالعه کنید.

بی محلی کردن راه مناسب برخورد با چشم چرانی
بی محلی کردن راه مناسب برخورد با چشم چرانی

قاطعانه با فرد چشم چران برخورد کنید

اعتراض کردن به چشم چرانی مردان هیز همیشه توصیه نمیشود. زیرا اگر یادتان باشد گفتیم که با هر اقدامی در ابتدا آرامش خود شما برهم میخورد. اما در بعضی از موقعیت ها چاره ای نیست و بهتر است این کار را انجام دهید. اگر شما در محل کارتان همکار مرد دارید و با نگاه هایش شما را آزار میدهد، بهترین کار برای جلوگیری از چشم چرانی اعتراض کردن است. شما قرار است در آن محیط با یکدیگر کار کنید بنابراین این نگاه کردن ها میتواند تمرکز شما را برهم بزند. در این موقع ابتدا به خود او اعتراض کنید و به او بگویید که اگر این کار را متوقف نکند بقیه را نیز مطلع میکنید.

سنگ هایتان را با شوهرتان وا بکنید!

حال بیایید فرض کنیم که این فرد چشم چران شوهر شما است. شما نمیتوانید به چشم چرانی شوهر خود بی توجهی کنید. در اینجا بهترین نحوه برخورد با شوهر چشم چران، تعیین کردن خط قرمز است. صراحتا بگویید که از این رفتار او خوشتان نمی آید و اینکار باعث آزار شما میشود. اما خب علاوه بر جلوگیری میتوانید چند راه را هم برای درمان چشم چرانی شوهر خود امتحان کنید:

برای شوهرتان دلبری کنید

گفتیم که یکی از دلایل چشم چرانی مردان، جذاب بودن خانم ها برای آنهاست. سعی کنید معیارهای جذاب بودن را از دید شوهرتان بدانید، سپس خودتان را به آن معیارها نزدیک کنید. یاد بگیرید که چطور از شوهرتان دلبری کنید. مطمئن باشید در این صورت همیشه در چشم شوهرتان جذاب هستید و او تمام چیزهایی که دنبالش هست را در شما پیدا میکند.

نیازهای جنسی همسرتان را برطرف کنید

رابطه زناشویی جذاب باعث میشود که فکر یک مرد از خیلی از مسائل خالی شود. وقتی که شما نیازهایش را در رابطه جنسی تامین کنید دیگر بخاطر فکر و خیال های جنسی به چشم چرانی نمیپردازد.

اعتماد بنفس داشته باشید

نداشتن اعتماد بنفس تا حد زیادی جذابیت شما را در چشم یک مرد کاهش میدهد. هرچقدر هم که بخود برسید اگر اعتماد به نفس نداشته باشید باز هم اثری ندارد. خودتان را دست کم نگیرید و دائما از شوهر خود نپرسید که آیا جذاب هستید یا نه.

 سخن پایانی

درست است که صفت چشم چرانی بیشتر به مردان اختصاص داده میشود. اما با این حال زنان هم میتوانند این صفت را داشته باشند. عمده ترین دلیل چشم چرانی زنان جذابیت های مردانه است. فرقی هم نمیکند که متاهل باشند یا مجرد. این صفت میتواند در هر زنی دیده شود ولی با توجه به اینکه زنان خودداری بیشتری نسب به مردان دارند، کمتر دیده شده است که چشم چرانی کنند.

زنان هم چشم چرانی میکنند
زنان هم چشم چرانی میکنند

سوالات متداول

دلایل چشم چرانی کردن مردان چیست؟

لذت بردن از جذابیت زنان، لذت بردن از معذب کردن زنان و جلب توجه از دلایل چشم چرانی مردان است.

 آیا فقط مردان چشم چرانی میکنند؟

 نه زنان نیز میتوانند چشم چران باشند، ولی خب این صفت در مردان بیشتر دیده میشود

 برای جلوگیری از چشم چرانی مردان چکاری باید انجام دهیم؟

 بهترین کار برای جلوگیری از چشم چرانی مردان بی توجهی به آن ها است. ولی در بعضی از مواقع نیاز است که به آنها تذکر بدهید.

مشاوره خیانت فمیلیکو

مشاوره خیانت فمیلیکو در خصوص دلایل چشم چرانی مردان نکاتی را بیان کردیم. اگر شما هم نکاتی به ذهنتان می رسد و در این پست از آن صحبت نشده است، بهتر است تا آن را در قسمت نظرات بنویسید تا دیگران هم از آن استفاده کنند و از سوی دیگر در مقاله دیگری به صورت اختصاصی به آن پرداخته شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی - تماس با تلفن ثابت - بدون صفر

09353000102 (سراسری)

09353000102 (تهران)