آسیب های نفر سوم رابطه

نفر سوم رابطه بودن یا رابطه سه نفره و تعاملاتی ناپایدار

وقتی که از نفر سوم رابطه بودن صحبت میکنیم، اولین کلمه ای که به ذهن میرسد خیانت است. مطمئنا اولین حسی را هم که تجربه میکنید یک حس بد و منزجر کننده است. زیرا خیانت به هر شکلی که باشد و در هر فرهنگی که باشد امری ناپسند است. با یک جستجوی ساده میتوانید از دلایل، نشانه ها و آسیب های خیانت درون یک خانواده مطلع شوید. اما آیا تا به حال با خود فکر کرده اید که یک رابطه فرازناشویی میتواند چه تاثیراتی بر روی زندگی نفر سوم داشته باشد؟

در این مقاله برخلاف مطالبی که تا به حال خوانده اید و فقط درباره خانواده صحبت شده است، میخواهیم درباره نفر سوم صحبت کنیم و ببینیم که این نوع رابطه چه اثراتی بر روی او میگذارد.

چرا یک نفر به رابطه سه نفره تن میدهد؟

خودش را دست کم میگیرد

کسی که خودش را در حد و اندازه ای نمیداند که بتواند یک رابطه مستقل و سالم را داشته باشد به رابطه های سه نفره تمایل بیشتری دارد. او همیشه خودش را پایین تر از بقیه میداند و سعی میکند با برقراری رابطه با یک فرد متاهل اعتماد به نفس خودش را بالا ببرد. نفر سوم یک رابطه احساس میکند که توانسته است عشق یک نفر را بدزد و خیال میکند که با اینکارها میتواند اعتماد بنفسش را تقویت کند.

بن بست در زندگی عاطفی 

فرقی نمیکند که یک نفر متاهل یا مجرد باشد، وقتی که احساسات او از سوی همسر و یا خانواده اش تامین نشود آن را در یک رابطه دیگر میجوید. جر و بحث های دائمی با همسر، نبودن درک متقابل درمیان اعضای خانواده ، مشکلات پیش آمده در زمان کودکی، نداشتن تفاهم با همسر و … همگی باعث میشوند که شخص بخواهد این کمبودها را در یک رابطه دیگر جستجو کند.

وقتی که از آن ها سوال میشود چرا نفر سوم رابطه بودن را ترجیح میدهند، میگویند که یک فرد متاهل درک بهتری از نیازهای عاطفی دارد و میتواند که نیازهای عاطفی را به بهترین شکل تامین کند.

تلافی کردن خیانت همسر

تلافی کردن انواع خیانت اصلی ترین دلیل نفر سوم رابطه شدن برای زنان محسوب میشود. بطور کلی زنان وفاداری بیشتری نسبت به مردان دارند و از لحاظ عاطفی شکننده هستند. وقتی که یک زن به خیانت شوهرش پی میبرد برای تلافی کردن این موضوع دست به خیانت میزند. غافل از اینکه اینکار نه تنها باعث آرامش او نمیشود بلکه مشکلات بیشتری را هم به زندگی اش اضافه میکند.

تلافی خیانت همسر دلیل شکل گیری رابطه سه نفره
تلافی خیانت همسر دلیل شکل گیری رابطه سه نفره

اختلالات شخصیتی 

برخی از کمبودها و اختلالات شخصیتی باعث میشود که یک نفر چالش های نفر سوم بودن را به جان بخرد. در ادامه سه مورد از این مشکلات را شرح میدهیم

  • همیشه تشنه هیجان است

برخی از افراد نمیتوانند یک روند ثابت را در زندگی شان تحمل کنند. خیلی از اوقات دیده شده است که یک  زوج رابطه بسیار خوبی دارند، وضع مالی خوبی دارند و مشکل خاصی در زندگی شان دیده نمیشود. اما به یکباره یکی از آنها دست به خیانت میزند. وقتی که این افراد برای مشاوره خیانت مراجعه میکنند مشخص میشود که یکنواختی زندگی گریبان گیر آنها شده است. اینگونه افراد که این نوع زندگی را کسالت آور میدانند سعی میکنند با نفر سوم رابطه شدن به نوعی برای خودشان هیجان ایجاد کنند.

  • به چیزی که دارد قانع نیست

تمایل به داشتن رابطه های متعدد میتواند بلای جان یک زندگی باشد. تنوع طلبی به عنوان یک اختلال شخصیتی میتواند یک نفر را به سمت یک رابطه سه نفره سوق دهد. ممکن است حتی این تنوع طلبی به یک رابطه جنسی منجر نشود و فقط در حد یک خیانت عاطفی باقی بماند ولی این فرد نمیتواند جلوی خودش را بگیرد و دوست دارد که هر مرد یا زنی را تسخیر کند.

  • از پذیرش مسئولیت شانه خالی میکند

مسئولیت گریزی باعث میشود که یک فرد به دنبال رابطه سه نفره باشد. این افراد گمان میکنند که نفر سوم بودن در یک رابطه برای آنها هیچ مسئولیتی ایجاد نمیکند. آنها فکر میکنند که تمامی مسئولیت ها برای فرد مقابل است و فقط شادی ها و خوشحالی ها برای آنها است. به عواقب این نوع رابطه اصلا توجه نمیکنند و صرفا به آن به عنوان یک رابطه سطحی نگاه میکنند. غافل از اینکه برخی از این رابطه های سه نفره میتواند بسیار پیچیده شود.

فرار کردن از مسئولیت دلیل شکل گیری رابطه سه نفره
فرار کردن از مسئولیت و شکل گیری رابطه سه نفره

نفر سوم رابطه بودن چه حسی دارد؟

همانطور که گفتیم خیلی ها فکر میکنند رابطه سه نفره یک رابطه کاملا سطحی است و فقط صرف خوشگذرانی ایجاد میشود. فکر میکنند این رابطه دری برای فرار از مشکلات زندگی روزمره شان هست و میتوانند نهایت لذت را از آن ببرند. اما بسیاری از افرادی که تجربه نفر سوم رابطه بودن را دارند نظرشان 180 درجه با این تفکر متفاوت است.

آنها بیان کرده اند که در ابتدای رابطه شرایط بسیار خوب بوده و از آشنایی با فردی جدید لذت میبردند ولی هرچقدر که از رابطه گذشته است این هیجان و خوشحالی جایش را به ترس و دلهره داده است. دلهره لو رفتن رابطه باعث شده است که از رابطه ای که دارند پشیمان شوند. با نشانه ها و دلایل تنوع طلبی در مردان آشنا شوید!! حتما ایم مطلب را بخوانید:مردان تنوع طلب

عواقب شکل گیری یک رابطه سه نفره
عواقب شکل گیری یک رابطه سه نفره

چه عواقبی منتظر نفر سوم رابطه است؟

در قسمت قبل متوجه شدیم که  این رابطه فقط در ابتدا قشنگ است و هرچقدر که از آن میگذرد چهره واقعی اش نمایان میشود. بنابراین نه تنها مشکلات شخص حل نمیشود، بلکه معضلات جدیدی هم به آنها اضافه میشود. این مشکلات در ادامه میتواند عواقب بدی برای شخص داشته باشد. لو رفتن یک رابطه پنهان و آبروریزی میتواند بدترین چیزی باشد که فرد سوم رابطه با آن روبه رو میشود.

همیشه صحبت از خطرات رابطه سه نفره برای خانواده بوده است. اما در این قسمت میخواهیم درباره پیامدهای این نوع رابطه برای فرد سوم صحبت کنیم.

از حل مشکلات ناامید میشود

وقتی که یک فرد به امید شرایط بهتر به نفر سوم رابطه شدن تن میدهد تمام امیدش این است که مشکلاتش در چنین رابطه ای برطرف شود. اما وقتی که در رابطه فرو میرود و متوجه میشود که از این رابطه هم آبی گرم نمیشود بیشتر از قبل ناامید میشود و وارد فاز افسردگی میشود.

همیشه زیر سایه تحقیر قرار دارد

وقتی که با کسی وارد رابطه میشوید دوست دارید شادی خودتان را با او به اشتراک بگذارید، با دوستانتان آشنایش کنید، دورهمی داشته باشید، با یکدیگر بیرون بروید و … . ولی اگر نفر سوم رابطه شدید باید دور همه این موارد را خط بکشید. شما نمیتوانید به راحتی با او در ارتباط باشید چون هر لحظه ممکن است یک نفر آشنا شما را بببیند و همه چیز خراب شود. این موضوع باعث تحقیر شدن فرد سوم میشود. زیرا پذیرفتن اینکه همیشه باید در سایه باشد بسیار سخت است.

آبرو و اعتبار چندین و چند ساله اش از بین میرود

همانطور که گفتیم آبروریزی و لو رفتن رابطه میتواند بدترین اتفاقی باشد که برای یک شخص می افتد. لو رفتن این قضیه پیش خانواده و همسرتان دیگر اعتباری برای شما باقی نخواهد گذاشت. در آن موقع که شما برای فرار از مشکلاتی به این رابطه پناه آورده بودید حالا باید با مشکلات بیشتری دست و پنجه نرم کنید. مطمئن باشید که همسر و خانواده تان به چشم دیگری شما را نگاه میکنند و اگر نتوانید جلوی آن را بگیرید ممکن است مجبور شوید از همسرتان جدا شوید. این فقط یک طرف قضیه است، شما مطمئنا مشکلاتی را هم با همسر نفر مقابل خواهید داشت و باید در پیش او هم جوابگو باشید.

خدشه دار شدن اعتبار در یک رابطه سه نفره
خدشه دار شدن اعتبار در یک رابطه سه نفره

سخن پایانی

دوری کردن از این نوع رابطه ها بهترین کاری است که میتوانید انجام دهید. مطمئن باشید که فرقی نمیکند طرف مقابل شما چه کسی است، اساس این نوع رابطه اشتباه است و نباید شکل بگیرد. اگر هم درگیر چنین رابطه ای شده اید بهترین کار این است که با یک مشاور صحبت کنید تا با کمک راهنمایی های او این رابطه ناسالم را به نحوی پایان دهید که کمترین آسیب را ببینید.

 

سوالات متداول

نفر سوم رابطه شدن چه حسی دارد؟

در ابتدا میتواند بسیار هیجان انگیز باشد و بخاطر نوع رابطه حس متفاوتی شکل بگیرد ولی هرچقدر که از آن میگذرد ماهیت بد این نوع رابطه مشخص میشود.

عواقب نفر سوم رابطه شدن چیست؟

افسردگی، تحقیر شدن، آبروریزی از عواقبی هستند که فرد باید منتظر آنها باشد

برای خروج از یک رابطه سه نفره باید چکار کنیم؟

بهترین کار این است که با یک مشاور صحبت کنید تا با توجه به شرایطی که دارید بهترین نحوه قطع ارتباط را به شما بگوید.

مشاوره خیانت فمیلیکو

مشاوره خیانت فمیلیکو در خصوص دلایل رابطه سه نفره نکاتی را بیان کردیم. اگر شما هم نکاتی به ذهنتان می رسد و در این پست از آن صحبت نشده است، بهتر است تا آن را در قسمت نظرات بنویسید تا دیگران هم از آن استفاده کنند و از سوی دیگر در مقاله دیگری به صورت اختصاصی به آن پرداخته شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی - تماس با تلفن ثابت - بدون صفر

09353000102 (سراسری)

09353000102 (تهران)