رفتار با همسر در جمع

چگونه با همسرمان در جمع رفتار کنیم؟

رفتار با همسر در جمع می تواند یکی از بزرگ ترین مهارت هایی باشد که هر فرد متاهل باید آن را یاد بگیرد؛ نوع رفتار شما با شریک زندگی تان به صورت مستقیم و غیر مستقیم بر روی تمام موضوعات از قبیل نوع رفتار دیگران با همسرتان و حتی خودتان، میزان عشق و علاقه بین شما و همسرتان، تربیت فرزندانتان و…تاثیرگذار خواهد بود؛ بنابراین از این موضوع به هیچ وجه به سادگی عبور نکنید، بلکه سعی کنید در هر شرایطی نحوه رفتار خودتان با همسرتان و به طور کلی طرز رفتار با همسر را بهبود بخشید و از این طریق دوام و جذابیت زندگیتان را بیشتر کنید.

در ادامه موضوع اگر همراه ما باشید می توانید در خصوص بهترین شیوه رفتار با همسر و موضوعات مرتبط با آن اطلاعات بسیار جذاب و مفیدی را کسب کنید.

باید و نبایدهای مربوط به برخورد با همسر

گاهی اوقات ابتدا باید نباید ها و مواردی که نباید انجام دهید را بشناسید، زیرا چنین مواردی می تواند بسیار موثر تر از بایدهای یک رابطه باشند. در خصوص برخورد با همسر چند ممنوعیت بزرگ وجود دارد که می توان گفت رعایت کردن آن ها بسیار ضروری است و می تواند در نوع روابط بین زوجین بسیار تاثیرگذار باشد.

رفتار با همسر در جمع چگونه باید باشد؟
رفتار با همسر در جمع

1- شوخی با مسائل خصوصی

بسیاری از زن و شوهران در خصوص مسائل جنسی و اندام های خصوصی یکدیگر با هم شوخی می کنند، این موضوع گاهی اوقات بدون هیچ مشکلی بین زوجین اتفاق می افتد، اما گاهی اوقات نیز یکی از طرفین نسبت به این شوخی ها حس خوبی ندارد. بهترین شیوه رفتار با همسر آن است که اگر هر دوی شما نسبت به شوخی های جنسی هیچ مشکلی ندارید، بهتر است از چنین شوخی هایی در جمع پرهیز کنید، زیرا نتیجه ای جز ناراحتی و در حالت بدتر، مقابله به مثل نخواهد داشت.

2- شما مادر یا پدر او نیستید

این موضوع غالبا در خصوص خانم ها بیشتر صدق می کند. شما با یک مرد ازدواج کردید، قرار نیست نقش مادر او را بازی کنید. فراموش نکنید که نمی توانید برای همسر خود تعیین تکلیف کنید، او به عنوان یک انسان بالغ می تواند خودش به تنهایی تصمیم گیری کند. این موضوع زمانی بدتر می شود که شما در جمع همانند یک بچه با او رفتار می کنید. البته موضوع مشورت کردن در خصوص مسائل مختلف و مهم زندگی به طور کلی از این موضوع مستثنی است. در کل فراموش نکنید که چه در رفتار و چه در گفتار خودتان این موضوع را رعایت کنید که همسر شما کودک شما نیست و باید نحوه رفتار با شوهر یا همسر خود را از یک رابطه مادر و فرزندی خارج کنید.

نحوه صحیح رفتار با شوهر، فقط خانم ها بخوانند
رفتار با همسر در میان جمع

3- او را تحت فشار قرار ندهید

موضوع بعدی که باید آن را در نظر داشته باشید مربوط به تحت فشار گذاشتن همسرتان است. گاهی اوقات همسر شما در بین جمع اظهار می کند که می خواهد کاری را انجام دهد، در این بین اگر شما مخالفت آشکار و علنی خود را بیان کنید، برای همسرتان دو راه بیشتر باقی نمی گذارید. او یا باید بر روی حرف خود پافشاری کند که در این صورت خودخواه جلوه می کند و یا باید حرف شما را بپذیرد که در این صورت فردی ضعیف و اگر مرد باشد، فردی زن ذلیل خوانده می شود.

طبق تجربه ثابت شده است که در خصوص رفتار درست با همسر در چنین شرایطی فرد معمولا ترجیح می دهد تا شخصیت خودش را حفظ کند؛ بنابراین با برخورد نامناسب و تحت فشار قرار دادن او، نه تنها باعث ایجاد ناراحتی در او می شوید؛ بلکه باعث می شوید تا خودتان نیز در همان جمع مورد تحقیر قرار بگیرید.

4- با چسب آهن به هم نچسبید!

همیشه در برخی از جمع ها زوج هایی را می بینید که حتی یک ثانیه هم از کنار هم دور نمی شوند؛ در نگاه اول چنین زوج هایی دارای روابط عاشقانه و سفت و محکمی هستند، اما اگر از نگاه روانشناسی به این قضیه نگاه کنید متوجه می شوید که چنین افرادی دارای روابط مستحکم و مناسبی نیستند. حتی نشانه های کمبود محبت نیز در آن ها معلوم است.

نیازی نیست در یک مهمانی، عروسی و…دائما در کنار همسر خودتان باشید و سعی کنید تمام رفتار و گفتار او را تحت کنترل خود درآورید. اجازه دهید تا همسرتان با هر فردی که تمایل دارد معاشرت داشته باشد؛ با این کار هم به خودتان و هم به همسرتان احترام گذاشته اید.

5- به او خیانت نکنید

آیا تا به حال به گسترده بودن زوایای موضوع خیانت توجه کرده اید؟ همیشه زمانی که از خیانت صحبت می کنیم، گمان می کنیم بحث در خصوص خیانت جنسی و یا خیانت های احساسی است. نوع دیگری از خیانت وجود دارد که غالبا بیشتر زوجین درگیر آن هستند و آن هم در خصوص بیان اطلاعات و موضوعات مختص به شما و همسرتان، به دیگران است.

سعی کنید تحت هیچ شرایطی در خصوص مشکلاتی که با همسر خود دارید چه در جمع و چه به صورت تنها با دیگران صحبت نکنید، زیرا این موضوع چیزی جز تخریب شخصیتی همسر شما به همراه نخواهد داشت.

نحوه رفتار با همسر در جمع
نحوه رفتار و برخورد با همسر در جمع

6- مقایسه و انتقاد از همسر

مورد بعدی که می تواند مربوط به چگونگی رفتار با همسر در جمع شود، در خصوص انتقاد از شخصیت، رفتار و گفتار همسرتان و همچنین مقایسه او با دیگران است. بسیاری از مردان یا زنان وجود دارند که در برخی از جمع های فامیلی و دوستانه هیکل و اندام همسر خود را با دیگران مقایسه می کنند.

گاهی اوقات این مقایسه ها را به دلیل تمجید طرف دیگر و گاهی اوقات به منظور شوخی بیان می کنند که در هر صورت باعث می شود تا همسر شما از بودن در کنار شما احساس ناامنی کند.

7- چک کردن دیگران

چک کردن و بررسی دیگران یکی از ممنوعیت های بزرگ در رفتار درست با همسر است. این مورد بسیار خطرناک و آزار دهنده است و غالبا هم برای آقایان اتفاق می افتد که در نهایت منجر به یک دعوای لفظی شدید خواهد شد. فرض کنید در یک جمع یا مهمانی حضور دارید که افراد حاضر در آن جمع زیاد هستند. شوهر شما مدام چشمانش می چرخد و افراد مختلف را نگاه می کند، با این کار چندین و چند حس مختلف را به صورت همزمان به شما انتقال می دهد. حس کم بودن شما، علاقه او به افراد دیگر و…جز این احساسات است.

مسلما فقط شما نیستید که متوجه چشم چرانی های همسرتان شده اید و دیگران نیز تا حدودی این موضوع را درک کرده اند؛ همین می تواند کار را بدتر کند و میزان حقارتی که احساس می کنید را چندین و چند برابر نماید.

آداب معاشرت با همسر
رفتار با همسر

8- کم محلی به همسر در جلوی خانواده اش

در مقالات قبلی در مورد رفتار با خانواده همسر صحبت کرده ایم و به اهمیت آن اشاره کرده ایم. اما چیزی که از آن مهم تر است، رفتار شما با همسرتان در جلوی خانواده اش هست. به جرات می توان گفت مهم ترین جمعی که شما و شوهرتان در آن حضور دارید و باید نکات رفتار با همسر در جمع را رعایت کنید، جمع خانوادگی او هست. طوری رفتار کنید که همسرتان به انتخابی که کرده است افتخار کند.

شاید در نگاه اول این موضوع بسیار ساده باشد، اما در نهایت و در مقوله روانشناسی رفتار با شوهر،  عدم رعایت این موضوع منجر به مشکلات بسیار زیادی از قبیل شکاف و جدایی بین خانواده ها، از بین رفتن حرمت ها، ناراحتی های همسرتان به دلیل قرار گرفتن بر سر دو راهی همسر و خانواده و…خواهد شد. بنابراین بهترین کار آن است که سعی کنید تا تحت هر شرایطی و با داشتن سیاست های رفتاری و کلامی از بروز اختلاف جلوگیری کنید.

سخن پایانی

هر کدام از این مواردی که در خصوص رفتار با همسر در جمع مطرح شد، در نهایت به دنبال یک چیز است و آن هم احترام است. این احترام باعث افزایش محبت بین زن و شوهر می شود. تفاوتی ندارد نوع رفتار همسر شما در جمع و یا در زمانی که تنها هستید چگونه است، این موارد به هیچ عنوان نباید تغییر پیدا کنند؛ زیرا پس از گذشت مدت زمانی، نوع رفتار همسر شما نیز خود به خود تغییر پیدا می کند.

سوالات متداول

1-آیا با تحت فشار قرار دادن همسر می توان میزان عشق او به خودمان را مورد سنجش قرار دهیم؟

معمولا خانم ها از این راه استفاده می کنند و همسرشان را در مقابل خانواده شان قرار می دهند، اما خبر ندارند که در مقوله روانشناسی رفتار با شوهر این کار بسیار نادرستی است و اگر این کار را به دفعات تکرار کنید به احتمال زیاد نتیجه بار اول را به دست نخواهید آورد.

2-هدفی که از باید ها و نبایدهای رفتار با همسر داریم، چیست؟

در واقع هدف نهایی تمام این توضیحات و راهنمایی های مربوط به نحوه برخورد با همسر، دادن عشق و احترام به همسر است.

3-بدترین کاری که می توان در حق همسر خود انجام داد، چیست؟

بدترین کار و حرکتی را که می تواند انجام دهید آن است که همسر خود را در میان جمع دوستان و آشنایانتان با روش های مختلف تحقیر کنید؛ اما فراموش نکنید که این رفتار خوب با همسر است که می تواند زندگی را پایدار نگه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی - تماس با تلفن ثابت - بدون صفر

09353000102 (سراسری)

09353000102 (تهران)