دلایل خیانت زنان

12 دلیل اصلی خیانت زنان || خیانت زنان ریشه در چه عواملی دارد؟

از قدیم تا به الان، مردم براین باورند که تنها مردان مرتکب خیانت می‌شوند. اما آمارها نشان می دهد 10 الی 20 درصد از زنان و مردان متاهل به همسر خود خیانت می‌کنند. به نظر شما علل خیانت زنان چیست؟

دلیل اصلی خیانت زنان چیست؟

باتوجه به اینکه همه‌ ما می‌دانیم با گسترش شبکه های اجتماعی و ترویج گفتگو و دلبستگی های مجازی، خیانت به مراتب بیشتر از این آمارهاست. خیانت می‌تواند به صورت، عاطفی، جنسی و یا هر دو، صورت گیرد. بر خلاف یک تصور رایج در جامعه، بیشتر زنان دچار خیانت جنسی نمی‌شوند بلکه آنها دست به خیانت عاطفی می‌زنند. ما در این مقاله به دلایل خیانت زن به شوهر می‌پردازیم.

 1- نادیده گرفته شدن

میتوان گفت دلیل اصلی خیانت زنان، عدم دریافت محبت و توجه لازم از طرف شوهر است. زنان دوست دارند در مرکز توجه همسر خود قرار گیرند. اگر مردی به دلایل مختلف کاری و مشغله های فکری از این مهم غافل شود، زن احساس می‌کند که در خانه تنها وظیفه پخت و پز و نگهداری از فرزندان را بر عهده دارد و خودش نادیده گرفته می‌شود. در نتیجه، آنها به دنبال شخصی می‌گردند که آن ها را به خاطر خودشان بخواهد نه خدماتی که ارائه می دهند. بنابراین بعد از مدتی، سعی می‌کنند این محبت و توجه را از شخص سومی دریافت کنند.

2- احساس تنهایی 

دلایل مختلفی سبب ایجاد حس تنهایی در زن می‌شود. معمولا بیشتر زنانی احساس تنهایی می‌کنند که همسرشان ساعات طولانی از وقت خود را به کار اختصاص می‌دهند و یا به سفرهای کاری طولانی مدت می‌روند. این مردان، کمتر برای همسر و فرزندان خود وقت می‌گذارند. در چنین شرایطی زن احساس می‌کند در رابطه زناشویی، نادیده گرفته می‌شود و همسرش برای احساسات او ارزشی قائل نیست. به مرور زمان این حس بر او غلبه کرده و زن سعی می‌کند با شخص دیگری وارد رابطه شود تا خلا تنهایی او پر شود.

چرا زن ها خیانت می کنند؟ ۸ دلیلی که بیشتر مردها نادیده می‌گیرند
دلایل خیانت زنان

3- عدم رضایت از رابطه جنسی

از دلایل خیانت زن به شوهرش، عدم رضایت در رابطه جنسی است. طبق یک برداشت اشتباه در جامعه، همیشه تاکید بر رضایت مرد از رابطه جنسی است. در صورتیکه اگر زنان هم از رابطه جنسی خود خرسند نباشند، نیاز خود را با شخص سومی برطرف می‌کنند.

آلیسیا واکر، جامعه شناس و استاد دانشگاه میسوری با هدف تحقیق برای کتاب“اسرار زندگی زن خیانتکار”، بعد از یک سال گفتگو با زنان خیانتکار، این چنین می‌نویسد: اگر زنان از رابطه جنسی با همسر خود راضی نباشند، برای حفظ زندگی زناشویی خود دست به خیانت می زنند. چراکه اگر نیاز جنسی خود را برطرف نکنند، دیگر نمی توانند به رابطه زناشویی خود ادامه دهند. خیانت برای هیچ یک از زنان آسان نیست، ولی وقتی سال ها تلاششان برای بهبود رابطه در زندگی با شکست مواجهه می‌شود، راهی جز خیانت برایشان باقی نمی‌ماند. بنابراین امروزه یکی از دلایل خیانت زنان، عدم رضایت از رابطه جنسی است.

4- انتقام جویی

در بعضی از موارد، دلیل خیانت زن به شوهر، انتقام از فرد مقابل است. برخی از زنان از شوهر خود خیانت دیده اند، به همین دلیل با عمل خیانت خود در فکر انتقام جویی هستند در حالیکه نمی‌دانند، نمیتوان خیانت را با خیانت پاسخ داد. در چنین موقعی مراجعه به مشاوره خیانت به شما کمک می‌کند بهترین تصمیم را گرفته و از این بحران روحی به سلامت عبور کنید.

5- تنوع طلبی

یکی از دلایل تنوع طلبی زنان، عدم اعتماد به نفس است. گاهی اوقات یک زن برای ایجاد حس برتری در خود و یا نیاز به توجه و تحسین، با مردان مختلفی ارتباط برقرار می‌کند. آنها سعی می‌کنند دائما از طرف مردان تایید شوند. این اختلالات شخصیتی می‌تواند ریشه در کودکی فرد نیز داشته باشد. در هرصورت، مراجعه به مشاوره خیانت می‌تواند تا حد زیادی کمک کننده باشد.

علل خیانت زنان | چرا زنان خیانت می کنند؟ فمیلیکو
علت خیانت زن و شوهرها چیست؟

6- گذشته بی بند وبار

برخی از زنان به دلیل اینکه در دوران مجردی خود، با افراد مختلفی در ارتباط بوده اند، متعهد شدن نسبت به یک شخص برایشان کار دشواری است. بنابرین آنها نمی‌توانند نسبت به پیمان زناشویی خود پایبند بمانند و دست به خیانت می‌زنند. این زنان اغلب مرتکب خیانت عاطفی می‌شوند.

7- زیاده خواهی در رابطه

یکی از عوامل خیانت زن به شوهر، زیاده خواهی است. برخی از زنان توقعات نسنجیده زیادی از شوهرشان دارند. آن ها بدون توجه به مصارف مختلف زندگی، دست از زیاده خواهی برنمی‌دارند. آنها زمانیکه شوهرشان نتواند از پس مخارجشان برآید، برای به دست آوردن پول و خواسته های خود، با فرد دیگری وارد رابطه می‌شوند.

8- محدودیت در زمان مجردی

برخی از زنان در دوران مجردی، در روابط خود محدودیت های زیادی داشته اند. این زنان وقتی ازدواج می‌کنند،

سعی در جبران گذشته محدود خود دارند، به همین دلیل با افراد زیادی ارتباط برقرار می‎کنند.

9- ازدواج اجباری

یکی از دلایل خیانت زنان متاهل، ازدواج اجباری است. برخی از زنان هیچ علاقه و محبتی به مرد زندگی خود ندارند و تنها به دلیل اجبار خانواده ها و یا دیگر مسائل، تن به پیمان زناشویی داده اند. برخی از این زنان برای تخلیه بار روانی خود، خیانت می‌کنند.

دلیل خیانت زن متاهل ایرانی به شوهرش چیست؟
علل خیانت زنان

10- حس زندانی بودن

یکی دیگر از علت خیانت زنان، نادیده گرفتن استقلال و علایق شخصیشان است. برخی از زنان بعد از ازدواج از سمت شوهر خود به شدت کنترل می شوند. آنها بدون اجازه همسر خود نمی‌توانند کاری انجام دهند. در بیشتر مواقع، این زنان احساس می‎کنند در دام افتاده و به شدت احساس تنهایی و ناامنی می‎کنند.

برخی از مردان همسر خود را از حق تحصیل، کار و فعالیتهای اجتماعی منع کرده و آنها را تنها  به فضای خانه و امورات روزمرگی محدود می‌کنند. برای برخی از این زنان تحمل این شرایط کار شواری است به همین دلیل به شوهر خود خیانت می‌کنند.

11- دوستی با زنان خیانتکار

دوستی با افراد فاسد و گذراندن وقت با زنانی که به هیچ اعتقاد و ارزشی پای بند نیستند، از دلیل خیانت زنان در دهه اخیر به شمار می‌رود. دوستی با افراد بی بند و بار، تاثیر زیادی بر رفتار و افکار آدم ها گذاشته و  به مرور زمان باعث سستی فرد نسبت به ارزشهایش میشود. دوستی و معاشرت با زنانی که برای عمل خیانت قبحی قائل نیستند، کم کم سبب عادی جلوه دادن این عمل قبیح می‌شوند. به همین دلیل پذیرش خیانت برای زن آسان شده و با تشویق آنان به همسرخود خیانت می‌کند.

نشانه های خیانت زنان به همسر
خیانت همسر

12- اعتیاد همسر

یکی از علت خیانت زن به همسرش، اعتیاد است. در بعضی مواقع مرد به دلیل مبتلا بودن به اعتیاد نمی‌تواند نیازهای مالی و عاطفی یک رابطه را تامین کند. از سویی دیگر در این مواقع، برخی از زنان به دلیل دید منفی جامعه نسبت به زنان مطلقه، از شوهر خود جدا نمی‌شوند و برای رفع نیاز های خود، با شخص دیگری وارد رابطه شده و دست به خیانت می‌زنند.

کلام آخر:

زنانی که خیانت می‌کنند، در همان لحظه متوجه آثار و عواقب کار خود نیستند. خیانت به همان اندازه که قلب زن را می‌شکند، قلب مرد را نیز می‌شکند و غرور او را از بین می‌برد. خیانت عملی قبیحی است که در بسیاری از موارد سبب پایان رابطه و زندگی زناشویی می‌شود.

پس از افشای رابطه، حتی اگر مرد همسر خود را ببخشد و به رابطه خود ادامه دهند هیچ گاه اعتماد از بین رفته، به طور کامل باز نمیگردد. پس بهتر است در صورت هرگونه کمبود و نارضایتی از زندگی زناشویی، مسئله را با مشاور خود درمیان بگذارید. بسیاری از اختلافات از  طریق همین گفتگو ساده حل می‌شوند و کار به خیانت نمی‌رسد.

سوالات متداول:

چگونه متوجه خیانت زنم شوم؟

زنانی که مرتکب خیانت می‌شوند، ناخواسته تغییراتی در روحیه و رفتار آنان ایجاد می‌شود. شما برای آشنایی با نشانه های یک زن خیانتکار ، می‌توانید مقاله نشانه های خیانت زنان را مطالعه کنید.

با خیانت زن خود، چگونه برخورد کنم؟

اگر متوجه خیانت همسر خود شدید، لطفا سریع اقدام نکنید چراکه در چنین مواقعی شما به دلیل خشم زیاد ممکن است دست به کاری بزنید که بعدا پشیمان شوید. پیشنهاد ما به شما، مطالعه مقاله برخورد با خیانت زنان است.

چگونه از خیانت همسرم جلوگیری کنم؟

خیانت چه در زن و چه در مرد، به دلیل عدم برطرف شدن برخی از نیاز ها، رخ می‎دهد. اگرچه برای خیانت هیچ توجیهی وجود ندارد ولی با کسب برخی از مهارت ها می‌توان ار خیانت همسر جلوگیری کرد. برای کسب این مهارت ها، مقاله جلوگیری از خیانت را مطالعه فرمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی - تماس با تلفن ثابت - بدون صفر

09353000102 (سراسری)

09353000102 (تهران)