برخورد با خیانت مرد

بهترین واکنش در برابر خیانت همسر چیست؟ این 15 راهکار را فراموش نکنید!

تنوع طلبی مردان در زندگی مشترک یکی از اصلی ترین دلایل ازهم پاشیدن خانواده است.خانم ها معمولا زمانی که متوجه خیانت همسرشان می شوند، دچار افسردگی و پرخاشگری می شوند. از این رو رفتارهایی از آنها سر می زند که اوضاع را وخیم تر می کند. به همین دلیل بهتر است در برخورد با خیانت شوهر نسنجیده و بدون فکر و مشورت کاری را انجام ندهید.

بهترین واکنش در برابر خیانت

در مقالات قبلی نشانه های خیانت مردان را بررسی کردیم و در این مقاله می خواهیم به نحوه ی صحیح برخورد با خیانت برسیم. راهکارهایی که در ادامه برای شما آورده شده اند همگی بر اساس اصول روانشناسی می باشند و اگر این مسئله در زندگی شما اتفاق افتاده است می توانید با آن به خوبی برخورد کنید .

1- از پایان ارتباط شوهر با نفر سوم مطمئن شوید

گاهی اوقات خیانت از جانب مرد فقط یک علامت هشدار برای زن است. گاهی نیز راهی برای کسب یک تجربه هیجان انگیز و جدید است. اما در برخی موارد این رابطه از جانب هر دو نفر کاملا جدی است. از این رو در برخورد با مردان خیانتکار قبل از گرفتن هر تصمیمی در جهت بهبود رابطه زناشویی و ادامه مسیر باید میزان جدیت شوهر خود را برای اتمام یا ادامه رابطه با نفر سوم بررسی کنید.

2- از ملامت و سرزنش خود بپرهیزید

برخی خانم ها در برخورد با خیانت شوهر خود را مقصر می دانند. آنها به دنبال عیب و ایرادی در ظاهر و رفتار خود هستند. فکر می کنند در مورد نیازهای جنسی همسر خود کوتاهی کرده اند یا وقت کافی برای او و رابطه شان نگذاشته اند. باید به این نکته دقت کرد که حتی اگر هر کدام از این کمبودها و مشکلات درباره زن وجود داشته باشد مرد نمی تواند این حق را به خود بدهد که وارد رابطه دیگری بشود و خیانت کند.

برخورد با خیانت مردان چگونه باید باشد؟
شوهر خیانتکار

3- به خودتان بیشتر توجه کنید

در شرایط به وجود آمده مهم ترین فرد خود زن است. از این رو در برخورد با مرد خیانتکار باید از همه نظر حتی بیشتر از قبل به خودش توجه کند. انجام دادن کارها، ورزش های مورد علاقه و خوردن غذاهایی که بیشتر دوست دارید می تواند یکی از این کارها باشد.

تا جایی که می شود باید از صدمات روحی وارد شده به دلیل موضوع خیانت جلوگیری کرد.

4- روابط  اجتماعی خود را بیشتر کنید

تا جایی که می توانید تنها نمانید. در این گونه مواقع فکر و خیال های منفی به سراغ فرد می رود. تنهایی شرایط بال و پر دادن به این افکار و احساسات را بیشتر فراهم می کند. پس سعی کنید با دوستان و خانواده خود بیشتر رفت و آمد کنید. اینگونه می توانید زمان لازم برای گرفتن تصمیم مناسب در برخورد با خیانت شوهر را با بحران کمتری پشت سر بگذارید.

5- آرامش خود را حفظ کنید

جنجال و پرخاشگری در برخورد با مردان خیانتکار مشکلی را حل نمی کند. این کار باعث می شود که فاصله بین زن و شوهربیشتر شود. در برخی موارد رفتار مرد خیانتکار با همسرش در مقابل ناراحتی و عصبانیت او کاملا طلبکارانه است. مردها معمولا در این شرایط به دلیل جریحه دار شدن غرورشان جبهه می گیرند. خود زن نیز با مرور کردن عیب و ایرادهای شوهرش از انتخاب غلط خود بیشتر عذاب می کشد. آیا در مورد خیانت عاطفی اطلاعاتی دارید؟ چرا بعضی ها این را خیانت نمی دانند؟ پیشنهاد میکنیم مقاله خیانت عاطفی را مطالعه کنید.

چگونه بعد از آگاهی از خیانت همسر رفتار کنیم
حالات مرد بعد از خیانت

6- ذهنتان را درگیر نفر سوم رابطه نکنید

در رفتار با مرد خیانتکار پیدا کردن اطلاعات ریز و دقیق از نفر سوم کار اشتباهی است. گاهی اوقات دلیل اصلی خیانت مرد هیچ گونه ارتباطی به نفر سوم ندارد. بعضی مردها فقط برای برانگیخته شدن حسادت زنانه همسرشان و جلب توجه او این کار را انجام می دهند. از طرفی خود زن نیز با دانستن نوع ارتباط شوهرش با نفر سوم و اتفاقاتی که بین آنها رخ داده بیشتر اذیت می شود.

7- نگران نظر دیگران نباشید

دوستان و خانواده می توانند بهترین حامی در هنگام بروز مشکلات و مسائل مختلف در زندگی هر فردی باشند. در مورد نحوه برخورد با مرد خیانتکار نیز می توان راهنمایی های خوبی از آنها گرفت. اما همیشه صحبت های آنها باب میل شما نیست. ممکن است در این مورد شما را مقصر دانسته و سرزنش کنند. یا از شما بخواهند به سراغ راهکاری مانند طلاق بروید. در اینگونه مواقع اصلا ذهنتان را درگیر صحبت های دیگران نکنید و از قضاوت های آنها نرنجید. تصمیم نهایی  با شماست.

8- برای آرام شدن به فکر خیانت نیفتید

شاید بدترین عکس العمل دربرابر خیانت مرد تلافی کردن کار او با خیانت است. مطمئنا این رفتار نه تنها مشکلی را حل نمی کند بلکه گره موضوع را کورتر می کند. یک زن در هنگام مواجهه با خیانت شوهر باید به این نکته دقت کند که قرار است بعد از این نیز زندگی کند. گاها مشکلاتی که ممکن است با انجام این کار برای زن و اطرافیانش پیش بیاید غیرقابل جبران است. پس بهتر است تا حد امکان با آرامش و صبوری با این موضوع برخورد کنید.

نحوه برخورد با همسر خیانتکار
چگونگی برخورد با خیانت همسر

9. ابهامات ذهنی خود را رفع کنید

ممکن است در برخورد با خیانت شوهر مدام به دنبال دلایل این کار او باشید. از این رو به صورت واضح و مستقیم با شوهر خود صحبت کنید. این سوالات و پاسخ های آنها می تواند در جهت پیشبرد و بهبود رابطه شما و شوهرتان کمک شایانی کند. البته قبل از بیان هر سوالی آن را با خود مرور کنید. مبادا پرسیدن این سوالات فقط از روی کنجکاوی درباره نفر سوم باشد پاسخ همسرتان به آنها احساسات شما را بیشتر جریحه دار کند.

10- به صحبت های همسرتان هم گوش بدهید

همانطور که گفته شد باید علت خیانت مشخص شود. یکی از راه های ریشه یابی این موضوع صحبت و مذاکره طرفین با یکدیگر است. صحبت های مرد در این مورد بسیار مهم است. هر چند بعضی زن ها این حق را به مرد نمی دهند و فکر می کنند به دلیل اشتباه بزرگی که مرتکب شده نباید از خود دفاع کند. اما بهتر است برای جلوگیری از خیانت مجدد شوهر و حل این مشکل در حال حاضر بدون قضاوت و پیش فرض به صحبت های او گوش بدهید.

11- همه اطرافیان را از این موضوع مطلع نسازید

صحبت کردن با دیگران درباره خیانت شوهر می تواند موجب آرام شدن زن شود. قرار دادن پست ها و مطالبی در فضاهای مجازی نیز یکی از راه های تخلیه احساسات است. اما آیا هیچ کدام از این کارها واقعا می تواند در بهبود صحیح این مشکل کمکی باشد؟ اگر واقعا به دنبال راه حل مناسبی باشیم که با خیانت مرد چگونه رفتار کنیم و به فکر سر و سامان دادن به اوضاع باشیم بهتر است این موضوع را فقط با افراد مورد اعتماد و آگاه در میان بگذاریم. از طرفی باید این را هم در نظر گرفت که شاید بخواهید مجدد با این مرد زندگی کنید، پس نباید رفتاری را انجام دهید که بعدا پشیمان شوید.

12- احساس واقعی خود را به شوهرتان نشان دهید

در برخورد با مردان خیانتکار پرخاشگری و عصبانیت مدام کار اشتباهی است. اما این بدان معنا نیست که شما نمی توانید حال بدی را که از فهمیدن این موضوع دارید بروز ندهید. مرد باید کاملا متوجه شرایط روحی و گاها جسمی بدی که برای شما ایجاد کرده است بشود.

با مرد خیانتکار چگونه رفتار کنیم
مشاوره در مورد خیانت شوهر

13- صبور باشید

در برخورد با هر مشکل و گرفتاری صبر بهترین گزینه است. بهترین رفتار با مرد خیانتکار نیز همین است. با صبوری می توان زمان کافی برای گرفتن تصمیم درست را به طرفین داد. از طرفی گذشت زمان یک سری از نکات و جهات مبهم ماجرا نیز مشخص می کند.

14- مشاوره خیانت

امروزه مراکز متعدد مشاوره خیانت در سرتاسر کشور به صورت آنلاین و حضوری مشغول به کار هستند. در این مراکز افراد آگاه و عالم نسبت به مسائل زناشویی و خانوادگی حضور دارند که می توان با صحبت و همفکری با آنها راه مناسبی را در راستای اینکه با مرد خیانتکار چگونه رفتار کرد بیابیم. جلسات مشاوره تک به تک و دونفره با زوجین و بررسی و ریشه یابی علل خیانت می تواند کمک شایانی را در راستای حل این مشکل و درمان خیانت در هر کدام از طرفین کند.

15- حتما آزمایش بدهید

هرچند فکر کردن به این موضوع هم برای شما سخت و دردناک است. اما باید این موضوع را در نظر گرفت که ممکن است شما در خطر بیماریهای مقاربتی ناشی از ارتباط شوهرتان با یک زن دیگر باشید. از این رو اگر تصمیم به زندگی مجدد با شوهرتان دارید حتما آزمایش های لازم در این زمینه را انجام بدهید.

سوالات متداول

بدترین عکس العمل در برابر خیانت شوهر چیست؟

بدترین عکس العمل در برابر خیانت شوهر، خیانت متقابل است. زیرا شما برای جبران یک کار اشتباه از سوی شوهرتان دارید اشتباه بزرگتری را انجام می دهید.

آیا طلاق تنها راه ممکن بعد از خیانت شوهر است؟

طبیعی است که احساسات شما جریحه دار شده باشد و شما نتوانید به راحتی از این اتفاق چشم پوشی کنید. اما به این نکته توجه داشته باشید که با تصمیم به طلاق شما یک زندگی را پایان می دهید. این موضوع زمانی مهم تر می شود که شما فرزند نیز داشته باشید

صحبت کردن به طور مستقیم درباره ی مسئله ی خیانت با شوهر کار درستی است؟

بله، باید سعی کنید به طور جدی این موضوع و حس خودتان را با او در میان بگذارید، سعی کنید از کنایه زدن و صحبت های حاشیه ای دوری کنید.

سخنی از فمیلیکو

مشاوره خیانت فمیلیکو در خصوص بهترین عکس العمل در برابر خیانت نکاتی را بیان کردیم. اگر شما هم نکاتی به ذهنتان می رسد و در این پست از آن صحبت نشده است، بهتر است تا آن را در قسمت نظرات بنویسید تا دیگران هم از آن استفاده کنند و از سوی دیگر در مقاله دیگری به صورت اختصاصی به آن پرداخته شود.

نظرات

- 11 نظر:

 1. سلام وقت بخیر،من وقتی بچه دومم رو باردار بودم خیانت شوهرم رو دیدم با همکارش ک 2سال هم از خودش بزرگتر بود، ب راحتی و با آرامش گذشتم ب خاطر بچه هام، و ایشون قسم خورد ک تموم شده، اما ب شدت شکاک شدم و هیچ اعتمادی بهش ندارم و روز ب روز عذابم بیشتر میشه، کمک کنید لطفا

  1. سلام
   ایشون قسم خورد ک تموم شده
   بزرگترین اشتباه ساده گرفتن مشکل هستش. شک نکنید.

 2. سلام خسته نباشین . من همسرم در محل کارش با یه نفر دوست شده و من فهمیدم ولی ایشون انکار میکنن و میگه که اگه میخواستم خیانت کنم ازدواج نمی‌کردم . ولی مدام در حال چت هستش و حس میکنم که اون طرف هستش . چکار کنم لطفا جوابمو بدین . یک راه حل جلوی نام بزارین

 3. سلام من یه مشکل دارم اینکه همسرم یا که زنم ازم میخواد جدا بشه ینی میخواد طلاق بگیر منم خیلی دوستش دارم نمیتونم ازش جدا بشم میمیرم واسه اش موضوع اینجا هست که من خارج چند سالی زندانی بودم کمتر از ۳سال ۵ماه کلن خارج بودم اونجا کار بودم زندگیم خیلی عالی بود بعد من رفتم زندان این خانمم ازم بعد از ۵ماه ازم طلاق خواست منم گفتم از زندان نمیتونم طلاق بفرستم یا طلاق بدهم حالا دستان از اینجا شروع شده این خانمم خیلی منو هم قبلا دوست داشته واسم میمرد حالا دوباره شروع کرده به گفتن حرف طلاق میخوام منم موندم الان پیشش هستم از خارج اومدم ولی بجز یه شب رفتم کنارش پیش مادرش زندگی می‌کنه همون روز اول ازم طلاق خواست گفت برو بیرون از زندگی من چرا منو ول نمیکنی بهم خیلی فحش و ناسزا گفت منم چیزی بهش نگفتم گفتم من طلاق بده نیستم طلاق نمیدم اگه حتی منو بکشید مشکلی نیست من شهیدم حالا من اومدم خونه خودم چونه من یه دستگاه خونه ۴اتاقه با حال با آشپزخونه با تمام امکانات روز دارم منم اومدم خونه ام زنم هم رفته پیش مادرش پیشم نمیاد جلو هیچکس نمیگه طلاق میخوام بس جلو من بهم میگه جلو بقیه منو حاشا می‌کنه حتی فحش میده میگه من نگفتم طلاق میخوام میگه من هیچ حرف طلاق با این نزدم ینی به من میگه درصورتی این هروز موقع ناهار بهم میگه حالا شما یه مهربانی بکن یه محبت بکن چکار بکنم میخوامش دوسنچتش دارم خیلی حتی اگ بهم خیانت بکنه تا خودم ندیدم باور نمیکنم خیانتشو خیلی باهام دوست بود میمیرد حالایه دفعه‌ای عوض شد منم اومدم ایران پیشش از زندان آزاد شدم خارج ینی کشور عربی زندان بودم اومدم خوب بیا زندگی بکن ولی یه حرفی ببخش نگفتم مادرش بدجور پشتش هست راضی هم به طلاق دخترش هم هست میخواد به یه پسر پولدار بده بهش ازدواج بکنه ولی من نمی‌گذارم چون بدجور اسیرشم ای کاش این حرفای دلم رو میخواند یا دلم رو میدید اسمش هک شده داخل قلبم
  کمک بهم بکنید ممنون میشم حرفی بگید مشاورین بهم بدید چکار بکنم ای الله کمکم کن من فقط از تو الله میخوام تو بهم برگردونش زنم رو یا الله تو سبب کن تا برگردد این عشقم
  آهای مشاورین و هرچیز دیگر که من اسمشو بلد نیستم کمک کنید بهم خیلی زجر دارم میکشم

  1. با سلام
   شما یه مهربانی بکن یه محبت بکن چکار بکنم میخوامش دوسنچتش دارم. شما باید فرصتی بهش بدید تا کم کم فکر کنه یا برید پیش یه مشاور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی - تماس با تلفن ثابت - بدون صفر

09353000102 (سراسری)

09353000102 (تهران)