زنان نامناسب برای ازدواج

با این زنان هرگز ازدواج نکنید

ازدواج کردن یکی از مهم ترین تصمیمات زندگی افراد است. از آنجایی ازدواج قرار است تا انتهای زندگی، بر زندگی افراد تاثیرگذار باشد خیلی مهم است که تصمیمات در این رابطه به درستی گرفته شود. بودن در یک رابطه درست و سالم فقط به دوری از افراد نامناسب و پیدا کردن بهترین افراد خلاصه نمی شود و شما باید خصوصیات زنان اشتباه برای ازدواج را بشناسید تا در تصمیم گیری خود جایی برای اشتباه باقی نگذارید.

پیدا کردن این که چه کسی برای شما مناسب ترین است همیشه کار راحتی نیست، با توجه به این که نمی توانید متوجه شوید که در آینده، همسر شما به چه فردی تبدیل خواهد شد و تصمیمات زندگیتان چه تاثیری بر او خواهد گذاشت. با این حال نشانه ها و علامت هایی برای شناخت زنان نامناسب برای ازدواج وجود دارد. البته که راه هایی هم برای تشخیص مردان نامناسب برای ازدواج وجود دارد اما ما در این مقاله به طور خاص در مورد زنان اشتباه برای ازدواج صحبت خواهیم کرد.

10 نشانه زنان نامناسب برای ازدواج

10 نشانه در زنان نامناسب برای ازدواج که باید حواستان به آن ها باشد و با این زنان هرگز ازدواج نکنید:

1- قدرت طلبی

این افراد اشتباه ترین افرادی هستند که شما بخواهید باقی عمرتان را با آن ها بگذرانید و به هیچ وجه این زنان را برای ازدواج انتخاب نکنید. این زنان تسلط طلب اند و می خواهند هر آنچه را که سر راه آن ها قرار می گیرد را از آن خود کنند. آن ها خود را در رابطه، فرد برتر می بینند و تمامی تصمیمات در زندگی را بدون مشورت و نظر خواستن از شریک خود می گیرند. آن ها تمامی مشکلات کوچک و بزرگ زندگی را خودشان حل می کنند و اگر هم زمانی از شما مشورت بگیرند، آنچه را که نهایتا انجام می دهند همان تصمیم اولیه خودشان است.

البته که گاهی اوقات ممکن است شما در زمینه ای توانایی مشورت درست و کمک کردن را نداشته باشید. اما گاهی اوقات به فکر فرو می روید که آیا اصلا در این رابطه جایی دارید یا خیر. این خصوصیت یکی از مهم ترین خصوصیاتی است که شما در تشخیص دختر نامناسب برای ازدواج باید به آن توجه داشته باشید.

هرگز با دختران و زنانی با این ویزگی ها ازدواج نکنید
زنان نامناسب برای ازدواج

 

2- مادی گرایان محض

این زنان تمامی نیاز های مالی خود را از شما درخواست می کنند و در هیچ مرحله ای از رابطه از لحاظ مالی همراهی و حمایتان نخواهند کرد. آن ها حتی کوچک ترین و ارزان ترین خواسته هایشان را هم از شما طلب می کنند و به شما برای تامین آن ها نیازمندند. این نوع از رابطه ها بیشتر از این که به رابطه ای از سر عشق و علاقه شبیه باشند به دزدی ای هوشمندانه شباهت بیشتری دارند.

3- زنان ستاره

اختلاف طبقاتی زوجین همیشه یکی از بزرگ ترین معضلات هر رابطه ای بوده است. ازدواج با مشهور ترین دختر شهر، در حالی که شما مشهور ترین پسر آن شهر نیستید می تواند مشکلات بزرگی برای شما پدید آورد. این رابطه گاهی اوقات موجب پرورش غرور شما می شود اما آنچه در اکثر مواقع وجود دارد این است که این رابطه قرار است شما را آزار دهد. همیشه حرف هایی که درباره رابطه تان زده می شود درباره ی اوست و شما برای خود شخصیت مستقلی نخواهید داشت. به عنوان مثال شما دیگر به عنوان آقای “حسینی” شناخته نمی شوید و شما را از این پس با ” همسر خانم حسینی” می شناسند.

شما بازنده بزرگ این رابطه هستید و اوست که همیشه ستاره است.

دختر خوب برای ازدواج | زن زندگی من کجاست؟
زن مناسب ازدواج

4- مقایسه گر بودن

یکی دیگر از خصوصیات زنان نامناسب برای ازدواج این است که آن ها دائما در حال مقایسه کردن رفتار های شما با مردان دیگر و یا انتظارات خودشان هستند. شما هم دائما در حال ثابت کردن خود برای اینکه به او نشان دهید که آدم مناسبی برای این رابطه هستید خواهید بود، اما این کار در نهایت شما را تغییر خواهد داد، تغییری که شاید شما نمی پسندیدید. حتی ممکن است هر چقدر هم که شما تلاش کنید باز هم به انتظارات و خواسته های او نرسید.

5- زنان شکاک

همه ما مشکلاتی در رابطه با اعتماد در یک رابطه عاشقانه داریم اما برای بعضی از افراد این مشکلات بزرگ تر و گاهی وقت ها آزار دهنده ترند. این زنان شما و تمامی زنان اطرافتان را از یکدیگر دور نگه می دارند. آن ها دائما شما را چک خواهند کرد. شاید با خود بگویید که این رفتار از جانب همسرتان نشانه ای از عشق و علاقه اوست اما بدانید که زمانی فرا خواهد رسید که از این رفتار همسرتان خسته خواهید شد و دیگر تاب تحمل آن را ندارید و دیر یا زود به مشاور ازدواج برای تصمیم گیری جدی در مورد زندگی تان مراجعه می کنید.

چه مردان و زنانی برای ازدواج مناسب هستند؟
با این زنان هرگز ازدواج نکنید؟

6- زنان حسود

حسادت را در بعضی حالات می توان زیر مجموعه نداشتن اعتماد از جانب زن برداشت کرد اما همیشه اینطور نیست و لزوما تمامی زنانی که حس عدم اعتماد دارند حسود نیستند. زنان حسود از تمامی زنانی که حتی برای صحبتی کوچک وقت شما را می گیرند متنفرند. آن ها تمام تلاش خود را برای خراب کردن روابط دوستانه و منطقی شما با دیگر زنان اطرافتان خواهند کرد تا شما را بیشتر از قبل برای خودشان داشته باشند. آن ها تمام توجه شما را فقط برای خودشان می خواهند و زندگی راحت و بدون استرسی برای شما فراهم نخواهند کرد.

7. غر غروها

زنان اصطلاحا غرغرو مدام شما را برای انجام کار های اشتباه سرزنش می کنند حتی اگر کار شما اشتباه نبوده باشد و فقط مخالف خواست او باشد. با وجود تمام خوبی هایی که در حق او کرده باشید او یک اشتباه را در شما می یابد و دائم آن را به رویتان می آورد. هیچگاه بابت تلاش ها و خوبی هایتان در این رابطه از شما تشکر نخواهد کرد. این زنان را برای ازدواج انتخاب نکنید چرا که اعتماد به نفس و حس احترام به خود را در شما از بین می برند و در دراز مدت هم باعث شکسته شدن غرور شما خواهند شد.

8. احساساتی بودن بیش از حد

داشتن احساسات بیش از اندازه یکی دیگر از خصوصیات زنان اشتباه برای ازدوج است، چرا که آن ها شما را از لحاظ احساسی به دام می اندازند و شما پس از ازدواج دیگر راهی برای فرار از آن نخواهید داشت. پس بهترین کار این است که شما به طور پیشگیرانه این زنان را برای ازدواج انتخاب نکنید. آن ها از لحاظ احساسی به شدت وابسته شما هستند و با کوچک ترین ناراحتی ها از جانب شما گریه خواهند کرد.

ویژگی های دختران خطرناک : با این گروه از دختران هرگز ازدواج نکنید
چه دخترانی برای ازدواج مناسب هستند

9. فمنیست ها

این زنان دائما از این که “تمامی مردان مثل هم هستند” و “زنان جنس برتر اند” صحبت می کنند و حتی برای شما به عنوان دوست و یا نامزدشان احترام قائل نیستند. صرف نظر از این که چه اتفاقی در گذشته آن ها را به سمت این طرز فکر سوق داده است، شما هیچ جایگاه خاصی در زندگی آن ها نخواهید داشت و هیچگاه نمی توانید مطمئن شوید که آیا اگر فرصتش مهیا شود، با شما هم همانند دیگر مردان رفتار خواهد کرد یا خیر.

10. زنانی که خواستار توجهات یک طرفه اند

این زنان بر این باورند که پایه و اساس روابط، زنان هستند و از شما انتظار دارند که رابطه تان را بدون کوچک ترین کمکی از جانب او هدایت کنید و وظایف خاصی را در رابطه به او واگذار نکنید. چنین خصوصیتی تقریبا متضاد با خصوصیت “زنان ستاره” است و باید بدانید که هر دو سر طیف این خصوصیت، از خصوصیات زنان نامناسب برای ازدواج است.

خصوصیات بد افراد باعث می شود که ترس از ازدواج در میان جامعه رواج یابد. اما باید به این موضوع دقت کنید که شما می توانید با یک انتخاب درست تا حد زیادی بر این ترس غلبه کنید.

سوالات متداول

آیا با زنان شاغل باید ازدواج کرد؟

درست است که اگر همسر شما شاغل باشد احتمال دارد با مردی آشنا شود که از او بیشتر از شما خوشش بیاید، اما اگر شما دائما نگران این موضوع هستید دو حالت دارد، یا مشکل از خودتان است که مشکلات عدم اعتماد را دارید و یا اینکه همسر قابل اعتمادی برای خود انتخاب نکرده اید که نمی توانید به او اعتماد کنید.

در تشخیص دختر نامناسب برای ازدواج از چه کمک هایی می توان بهره برد؟

ممکن است عشق و علاقه شما به نامزدتان مانع دیدن خصوصیات نامبرده در بالا شود اما شما می توانید با کمک گرفتن از یک مشاور و یا بزرگ تر از خود و کسانی که دلسوز شما هستند، به عنوان فرد سومی که از بیرون به رابطه ی شما می نگرند کمک بگیرید. این کار به شما در شناخت زنان اشتباه برای ازدواج کمک خواهد کرد و شما را از گرفتن تصمیمات اشتباه احتمالی دور خواهد کرد.

ازدواج با زن حسود چه عواقبی دارد؟

حسادت دائمی در زنان می تواند موجب بروز عصبانیت و ترس و نگرانی های بی جا شود و می تواند رابطه را به سمت نابودی بکشاند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی - تماس با تلفن ثابت - بدون صفر

09353000102 (سراسری)

09353000102 (تهران)