خیانت زنان متاهل

چرا زنان متاهل به شوهرشان خیانت میکنند؟

خیانت در هرنوع رابطه ای ممکن است وجود داشته باشد. تبعات آن نیز با توجه به نوع ارتباط و شخص خاطی متفاوت است. شاید از دیدگاه زنان و حتی برخی مردان مجازات و عقوبتی که برای خیانت زن شوهردار در نظر گرفته می شود به نسبت خیانت مردان سنگین تر است. همین موضوع را دلیل بر ظلم و تبعیض جنسیتی می دانند. اما آیا واقعا تبعات خیانت زن به مرد با مرد به زن یکسان است؟

دلایل خیانت زنان متاهل

در تمامی جوامع بشری خیانت زن به شوهر به نسبت خیانت مرد به زن دارای قبح و زشتی بیشتری است. در جامعه ما به دلیل وجود موازین شرعی این موضوع خطرناک تر و دارای تبعات بدتری نگریسته می شود. مردی که همسرش به او خیانت کرده است، دچار آسیب های روحی و روانی فراوانی می شود. این مرد مدام نگران این موضوع است که از جانب خانواده و اطرافیانش به بی غیرتی متهم شود. از این رو احتمال فروپاشی خانواده ای که در آن خیانت از جانب زن بوده ، بیشتر است.

1- کمبودهای عاطفی زن

یکی از مهم ترین عواملی که باعث می شود یک زن متاهل با وجود تمام تعصبات دینی ، مذهبی و اعتقاداتی که دارد دست به این کار بزند برآورده نشدن نیازهای عاطفی او ازجانب همسرش میتواند موجب خیانت عاطفی یا جنسی شود. زنی که با مردی سرد و نامهربان زندگی می کند به مرور زمان از شوهرش دور می شود. زن موجودی احساسی است و شاید بیشتر از هر چیزی به توجه مرد برای داشتن زندگی بهتر نیازمند باشد.

خیانت زن متاهل چه دلایلی دارد؟
خیانت زنان متاهل

2- حس تنهایی

مردهایی که بیش از حد به کارشان اهمیت می دهند. زمان زیادی را در بیرون از خانه سپری می کنند. وقت گذرانی با دوست و رفیق را بر همسر و خانواده ترجیح می دهند، اسباب تنهایی زن را فراهم می کنند. بالاخره هر زنی نیاز به هم صحبتی و هم نشینی با شوهرش دارد. وقتی که این خواسته را نتواند با مرد خود برآورده سازد به سراغ فرد دیگری می رود. تنهایی یک دلیل خیانت زنان متاهل است که شرایط فعلی جامعه به نسبت گذشته بیشتر به آن دامن می زند.

3- حس خدمتکار بودن

درست است که برای بهتر شدن زندگی مشترک هر یک از اعضای خانواده باید مسئولیتی را به عهده بگیرند. اما وقتی یک نفر چه مرد چه زن و چه حتی فرزندان فقط و فقط  و بدون هیچ گونه قدردانی و توجه از جانب سایر اعضای خانواده ملزم به انجام یک سری کارها شوند، این حس در آنها ایجاد می شود که زحمات آنها نادیده گرفته می شود. متاسفانه فعالیت های زنان متاهل در خانه و برای همسر و فرزندان بیشتر شامل این وضعیت می شود. یک علت مهم خیانت زنان متاهل همین موضوع است.

خیانت | دلیل خیانت زنان متاهل چیست؟
چرا زن ها خیانت می کنند؟

4- مشکلات مالی

مسائل اقتصادی جامعه و گرانی های روز افزون، بیکاری مردان و یا درآمد کم آنها باعث افزایش تمایل خانواده ها به شاغل شدن زنان می شود. حضور خانم ها در محیط های کاری مطمئنا سبب آشنایی آنها با افراد جدیدی می شود. متاسفانه بعضی اوقات نیز درآمدهای پایین زن ها باعث می شود وارد روابط ناصحیحی با کارفرما یا سایر همکاران مرد خود بشوند.

آشنایی زنان متاهل با بعضی از خانم های دیگر در محیط کارشان می تواند موجب خیانت رنان شاغل بشود. مقایسه زندگی خود با زندگی دیگران بدون آگاهی کامل نسبت به زندگی شخصی افراد موجب سرخوردگی و رویابافی در زنان متاهل می شود. البته باید به این مسئله مهم اشاره داشته باشیم که تمام زنان شاغل با هر موقعیت و جایگاه خانوادگی و اجتماعی و با هر دلیلی برای شروع به کار دست به این عمل نادرست نمی زنند. خیانت زنان در محیط کار تا حد زیادی بسته به ضعف شخصیتی خود فرد دارد.

5- ارتباطات غیر اخلاقی

متاسفانه امروزه به دلیل مشکلات متعدد تعداد زن های مجرد زیاد شده اند. بالا رفتن سن دختران و ازدواج نکردن آنها، طلاق زیاد در میان خانواده ها باعث افزایش روزافزون زنان مجرد شده است. تنهایی، مشکلات مالی و مسائل خانوادگی باعث بروز مسائل اخلاقی نادرست در بین زنان مجرد و حتی برخی زنان متاهل شده است. حال با توجه به وسعت ارتباطات در فضای مجازی و دنیای واقعی امکان ارتباط گرفتن این افراد با زنان متاهل خانواده دار نیز وجود دارد. آزادی رفتاری، پوشش و رفت و آمدهای بی قید و بند می تواند در ظاهر امر ناخوشایند باشد.

نشانه های خیانت زن متأهل به شوهر
دلیل خیانت زن متاهل

6- عدم رضایت از رابطه جنسی

یکی از دیدگاه ها و تفکرات غلط غالب بر جامعه عدم نیاز زن به رابطه جنسی همانند مرد است. ارضا نشدن یک زن به روش صحیح و مورد نظرش از جانب شوهر موجب به وجود آمدن مشکلات جسمی و روحی زیادی در آنها می شود. مردانی که با زنان خود معاشقه قبل از سکس ندارند، آقایانی که به دلیل مشکلات جسمی، یا اعتیاد و عوامل دیگر دچار زودانزالی هستند مسلما نمی توانند نیازهای جنسی همسر خود را به خوبی برآورده کنند.

همچنین همانطور که دسترسی راحت مردان به پورنوگرافی باعث تمایل بیش از حد آنها به تنوع جنسی شده، یک زن شوهردار نیز با دیدن این فیلم ها می تواند خواسته های متفاوتی نسبت به قبل از شوهرش در رابطه جنسی  داشته باشد. همین امر موجب شده که خودارضایی در زنان متاهل روز به روز بیشتر شود و متاسفانه در مواردی به خیانت جنسی زن بیانجامد.

7- اعتیاد زن یا شوهر یا هر دو

اعتیاد به عنوان یکی از بلاهای خانمان سوز شناخته شده نه تنها مردها که دامن گیر زنان زیادی نیز شده است. این موضوع باعث بیکار شدن افراد زیادی و همچنین طرد شدن آنها از جانب خانواده هایشان می شود. زنان و مردان معتاد مخصوصا در سطوح بالای اعتیاد بیشتر با افراد شبیه به خود ارتباط می گیرند. به مرور زمان بی بندوباری در بین این افراد به دلیل مشکلات مالی و تاثیر بیش از حد مواد افیونی بر اخلاقیات آنها زیاد می شود. زنان متاهل معتاد برای تامین هزینه مواد خود تن به هر رابطه ای می دهند. گاهی اوقات خود شوهر معرف زن به دیگران است تا بتواند نیازهای مالی خود را برای تامین جنسش برآورده سازد. در میان افراد معتاد زنان متاهل خیانتکار حضور بیشتری دارند.

رابطه با زن متاهل؛ دلایل و معایب این نوع دوستی
برخورد با خیانت زن

8- حس انتقام جویی

خیانت زن به شوهر از نظر روانشناسی یکی از راههای انتقام جویی آنها در برابر بی وفایی و خیانت مردان است. راهکار غلطی که متاسفانه برخی از خانم ها بدون درنظر گرفتن تبعات شوم آن در پیش می گیرند. زن فکر می کند از این طریق می تواند با همسر خائن خود مقابله به مثل کند. ارتباط گرفتن با نفر سوم حتی به صورت مجازی و تلفنی یک راه حل درست از دیدگاه زنان بهترین واکنش در برابر خیانت همسر است.

اهمیت مراجعه به مشاور

همین ابتدای صحبت این نکته مهم را بیان می کنیم که بازخورد خیانت زنان در زندگی مشترک  نسبت به مردان بسیار بیشتر است. از این رو لطفا در برخورد با نشانه های مذکور،جهت مطمئن شدن و تشخیص زن خیانتکار فقط به سراغ یک مرکز مشاوره بروید و مشاوره خیانت بگیرید و از بازگو کردن این موضوع با سایرین جدا خودداری فرمایید.

زیرا برخورد جامعه نسبت به یک زن خیانتکار تا یک مرد خائن خیلی متفاوت است و گاهی با وجود بخشش مرد و پشیمانی کامل زن و تصمیم و قول قطعی او مبنی بر عدم تکرار این موضوع، رفتارها و صحبت های خانواده ها و اطرافیان موجب از هم پاشیده شدن زندگی مشترک می شود. از این رو برخورد در برابر مشاهده نشانه های یک زن خائن نسبت به نشانه های خیانت مردان باید بسیار هوشمندانه تر باشد.

سوالات متداول

نشانه های خیانت زنان شوهردار چه هستند؟

نشانه های خیانت زنان همانند مردان با کمی دقت و مقایسه رفتار آنها نسبت به گذشته قابل شناسایی است. یک زن خائن وابستگی بیش از حدی به تلفن همراهش پیدا می کند و همچنین تماسها و پیامهای پنهانی زیادی دارد. رسیدگی بیش از حد زن نسبت به گذشته به ظاهر و لباس پوشیدنش نیز می تواند یکی از علائم خیانت زن شوهردار باشد. پرخاشگری، دوری و سردشدن نسبت به همسر، ترغیب مرد به وقت گذرانی بیشتر با بچه ها و دوستانش، تغییر فاحش سلیقه زن در رابطه جنسی، تغییر ساعت های رفت و آمدش به خانه و ماندن بیش از حد در محیط کاری، صحبت زیاد راجع به یکی از همکاران مرد یا دوستان خانوادگی نیز می تواند نشانه ی وجود نفر سوم در رابطه باشد.

عوارض خیانت در زنان متاهل چیست؟

یک زن خیانتکار، حتی اگر شوهرش از این موضوع مطلع نشود، همیشه ترس افاش شدن این رازرا دارد. او مدام نگران است که مبادا فردی که با او به شوهرش خیانت کرده این موضوع را به شوهر یا خانواده اش بگوید. این در صورتی است که کسی از موضوع خیات زن مطلع نشود. در صورت اطلاع سایرین، دوستان، خانواده و آشنایان دیدگاه یک زن فاحشه را نسبت به او پیدا می کنند. حتی هم جنس هایش نیز بر علیه او صحبت می کنند و در مورد او احساس خطر می کنند که مبادا زندگی آنها را نیز از هم بپاشد. زن خائن حتی اگر از جانب شوهرش بخشیده شود، با توجه به دوری دیگران از او و روحیات لطیف زنانه خیلی سخت تر نسبت به یک مرد خائن به روال معمول زندگی برمی گردد.

راههای جلوگیری از خیانت در زندگی چیست؟

با توجه به شرایط جامعه امروزی بهتر است برای حفظ زندگی مشترک و داشتن رابطه سالم یک سری مسائل را رعایت کنید. این موضوعات مربوط به هر دوطرف است. نیازهای عاطفی یکدیگر را به خوبی شناسایی کرده و در راستای برآورده ساختن آنها تمام تلاش خود را بکنید . تفریحات و فعالیت های مشترک داشته باشید. برای همدیگر بهترین خودتان باشید.

حتی اگر سالهای طولانی است که با یکدیگر زندگی می کنید، و تابحال از شریک زندگی خود خطایی دیده اید با زهم گاهی اوقات از مزایای تعهد و وفاداری برای یکدیگر سخن بگویید. و نکته بسیار مهم که در تمام مسائل زندگی باید آن را در نطر گرفت مشاوره است. هرچقدر که نسبتت به یکدیگر شناخت داشته باشید، باز هم برای داشتن یک رابطه صحیح و سالم نیاز به هم صحبتی با یک نفر سوم آگاه و معتمد دارید. از این رو بهتر است که حتی به صورت جسته و گریخته به سراغ مشاوران زندگی و زناشویی بروید.

سخنی از فمیلیکو

مشاوره خیانت فمیلیکو در خصوص خیانت زنان شوهردار نکاتی را بیان کردیم. اگر شما هم نکاتی به ذهنتان می رسد و در این پست از آن صحبت نشده است، بهتر است تا آن را در قسمت نظرات بنویسید تا دیگران هم از آن استفاده کنند و از سوی دیگر در مقاله دیگری به صورت اختصاصی به آن پرداخته شود.

نظرات

- 2 نظر:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی - تماس با تلفن ثابت - بدون صفر

09353000102 (سراسری)

09353000102 (تهران)