ازدواج بخاطر پول

ازدواج به خاطر پول | پول در ازدواج برای شما اولویت چندم است؟

امروزه با توجه به شرایط اقتصادی و رفاه طلبی عده ای از جوانان باعث شده است که ازدواج به خاطر پول رواج پیدا کند. در واقع معیار پول، جایگزین معیارهای درست ازدواج مانند اخلاق و شخصیت فرد مقابل شده است. بسیاری از جوانان به دنبال این هستند که با ازدواج، کمبود های مالی خود را جبران کنند و به یک رفاه اقتصادی برسند. اما در حقیقت، ازدواج فقط به خاطر پول یکی از مهم ترین عوامل شکست در زندگی است. بنابراین، مسئله اهمیت پول در انتخاب همسر به یک موضوع بحث برانگیز تبدیل شده است که ما در ادامه به جوانب مختلف اهمیت پول در ازدواج می پردازیم.

دلایل ازدواج به خاطر پول

پول در زندگی مهم است اما اولویت شما در انتخاب همسر چیست؟ یک لیست از معیارهای همسر ایده آلتان تهیه کنید. اهمیت پول در ازدواج برای شما اولویت چندم است؟ البته که تربیت خانوادگی نیز بر نوع تفکر افراد تاثیر می گذارد. والدینی که فرزندانشان را تک بعدی تربیت کرده اند، احتمالا در موقع ازدواج هم تک بعدی عمل کرده و تنها پول برایشان مهم است. این فرزندان آموخته اند که پول در زندگی همه چیز است و به دنبال همسری می‌گردند که پولدار باشد حتی بعضی از دختران به خاطر پول تن به ازدواج با مرد مسن می دهند. یکی دیگر از دلایل ازدواج به خاطر پول، وضعیت اقتصادی خانواده است که فرد برای جبران کمبودهای خود به سمت ازدواج با فرد پولدار کشیده می شود.

آیا پول باعث خوشبختی می شود؟

آیا پول خوشبختی می آورد؟
نقش پول در خوشبختی

پول،معیار اشتباه ازدواجمعمولا بسیاری از جوانان مخصوصا دختران بر این باورند که ازدواج با مردی که چندین خانه و ماشین دارد، می‌تواند تمامی کمبودها و واقعیات ناخوشایند زندگیشان را جبران کند و به یک زندگی ایده آل برسند. اما این تصور کاملا غلط است چرا که وقتی ازدواج به خاطر پول شکل می گیرد، معیارهای مهم دیگر مانند اخلاق و هم کفو بودن در ازدواج نادیده گرفته می‌شود. توجه به وضعیت مادی و مادی گرایی و نادیده گرفتن اصول اخلاقی باعث ایجاد اختلاف و شکاف میان زوجین بعد از ازدواج می شود. به مرور زمان، این اختلافات باعث آسیب روحی و روانی در طرفین می‌شوند به طوریکه که دیگر حتی مال و ثروت نمی‌تواند باعث ایجاد آرامش در زندگی شود.

ازدواج با زن پولدار

برخی از پسران با تفکر اینکه ازدواج با دختر پولدار، می‌تواند آنها را به خواسته ها و زندگی رویایی شان برساند، نقش عاشق پیشه را بازی می‌کنند و به دنبال ازدواج با دختران پولدار هستند. در واقع این پسران به برای رسیدن به آرزوهایشان هیچ صبری ندارند و به دنبال راه سریع تری برای رسیدن به یک زندگی ایده آل هستند. معمولا این پسران بعد از ازدواج با دختر پولدار، استقلال مالی نداشته و وابسته به خانواده همسر خود هستند. اما به مرور زمان جای خالی عشق در زندگی آنها احساس می‌شود و دختر متوجه می‌شود که همسرم به خاطر پول با من ازدواج کرده است. بنابراین این زندگی ها دوام چندانی نداشته و زود از بین می‌رود.

تبعات ازدواج به خاطر پول

در نظر نگرفتن معیارهای درست ازدواج

اگر به خاطر پول ازدواج کنید، دیگر معیارهای مهم زندگی مانند هم کفو بودن شرایط اجتماعی، شخصیتی و فرهنگی را نادیده می‌گیرید. وقتی تنها معیار شما برای ازدواج پول است دیگر مشکلات شخصیتی طرف را نمی بینید و بعد از ازدواج همین مسئله می تواند مشکلات زیادی را به وجود آورد. اگر بعد از ازدواج متوجه شدید که همسر شما شکاک، بد دل، بد دهان و یا بداخلاق است و یا مشکلات اخلاقی داشته و به شما متعهد نیست، چه کاری می‌توانید انجام دهید؟ به نظر شما پول می‌تواند جایگزین مناسبی برای آرامش نداشته شما بشود؟ بنابراین ازدواج به خاطر پول، هیچ گاه نمی‌تواند تضمین کننده خوشبختی شما باشد.

پول و معیارهای ازدواج
پول،معیار اشتباه ازدواج

تفاوت سنی

در بیشتر مواقع، وقتی پای صحبت با دخترانی که با مردانی بسیار بزرگ تر از خود ازدواج کرده اند، می نشینیم و در مورد انگیزه انها از ازدواجشان سوال می پرسیم تنها دلیل ازدواج خود را پول می‌دانند. دختران جوانی که تنها به خاطر رسیدن به یک زندگی تجملاتی و جبران کمبود های مالی خود تن به ازدواج می دهند. در واقع ازدواج به خاطر پول باعث نادیده گرفتن اختلاف سنی میان آنها می‌شود و پس از آغاز زندگی مشترک، تازه متوجه می‌شوند که همسرشان در یک دنیای دیگر زندگی می‌کند و نمی‌توانند همدیگر را درک کنند. بنابراین زود پشیمان شده و تصمیم به جدایی می گیرند.

اختلاف سنی و ازدواج بخاطر پول
نقش اختلاف سنی در ازدواج بخاطر پول

عدم استقلال داماد

یکی دیگر از پیامد های ازدواج به خاطر پول، عدم استقلال مالی است. استقلال مالی در زندگی یکی از مهم ترین شرایط ازدواج به شمار می آید. حال اگر هنوز مردی در خرج و مخارج زندگی مشترکشان وابسته به خانواده خودش و یا همسرش باشد، زمینه را برای دخالت کردن خانواده ها در زندگی زناشویی خود فراهم می‌کند. همین دخالت ها باعث ایجاد اختلاف و ناراحتی میان زوجین می‌شود چرا که کنترل و مدیریت زندگی بر عهده خانواده همسر است نه خود فرد.

کمرنگ بودن عشق در زندگی

افرادی که به خاطر پول ازدواج می کنند، یک زندگی بدون عشق را سپری می‌کنند چرا که تنها دلیل ازدواج با همسرشان پول بوده است و اگر پول نمی بود حاضر به زندگی با او نبودند. معمولا این افراد نسبت به زندگی زناشویی خود متعهد نیستند و به خوشبخت کردن طرف مقابل خود هیچ اهمیتی نمی دهند. به همین دلیل روز به روز نسبت به یکدیگر سرد شده و منجر به طلاق عاطفی میان انها می‌شود. گاهی اوقات ممکن است برای تامین نیاز عاطفی خود نسبت به افراد دیگر متمایل شده و بدین ترتیب، پایه های زندگی خود را متزلزل می کنند. تجربه نشان می دهد که ازدواج به خاطر پول منجر به یک ازدواج موفق نمی شود.

عشق کمرنگ در ازدواج بخاطر پول
عشق کمرنگ در ازدواج بخاطر پول

احتمال ورشکستگی همسر

درباره انگیزه های ازدواج خود فکر کنید و این احتمال را در نظر بگیرید که اگر تن به ازدواج به خاطر پول بدهید و بعد از مدتی همسرشما ورشکسته شده و یا حمایت خانواده اش از او قطع شود، حاضر به ادامه زندگی با او هستید؟ آیا در چنین شرایطی به زندگی خود ادامه می دهید؟ معمولا در چنین ازدواج هایی کوچکترین نوسانات مالی باعث بروز اختلافات در میان زوجین می‌شود. بنابراین ازدواج به خاطر پول، علاوه براینکه به روحیه و احساسات شما آسیب وارد می‌کند به روحیات همسرتان نیز آسیبی جدی تر وارد می‌کند چراکه درک این قضیه که همسرم به خاطر پول با من ازدواج کرده، برایشان سخت و دشوار است.

سخن آخر

ازدواجی خوب و مناسب است که طرفین از هر لحاظی با یکدیگر تناسب داشته باشند. متاسفانه جوانان امروزی به خاطر شرایط اقتصادی مسیر اشتباهی را برای انتخاب همسر خود انتخاب می‌کنند که در آینده چیزی جز پشیمانی عایدشان نمی‌شود. پس بهتر است قبل از تصمیم به ازدواج حتما به یک مشاوره ازدواج مراجعه کرده و در مورد معیارهای خود در انتخاب همسر صحبت کنید.

سوالات متداول:

پول در ازدواج چقدر مهمه؟

هیچ کس نمی‌تواند مانع از اهمیت پول در ازدواج شود. اما پول نباید مهم ترین معیار شما برای انتخاب همسر باشد چراکه ویژگی های شخصیتی و اخلاقی باید مهم ترین ملاک برای انتخاب همسر باشد.

به خاطر پول ازدواج کردم، الان باید چیکار کنم؟

اگر فقط به خاطر پول ازدواج کرده اید و الان به دنبال یک زندگی با عشق هستید،  بهتر است که به سایر ویژگی های خوب همسرتان توجه کنید و با مشکلات اخلاقی همسرتان کنار بیایید و به مرور زمان سعی در اصلاح آن داشته باشید.

ازدواج به خاطر پول درست است یا خیر؟

ازدواج به خاطر پول، بازی با زندگی دیگران است. ازدواج با هدف پول باعث آسیب روحی و روانی به هر دو طرف می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی - تماس با تلفن ثابت - بدون صفر

09353000102 (سراسری)

09353000102 (تهران)