دلایل تنوع طلبی مردان

مردان تنوع طلب | با نشانه ها و دلایل تنوع طلبی در مردان آشنا شوید!!

تنوع طلبی مردها یکی از مشکلات و مسائل مهم جامعه امروزی است که دلایل مختلفی دارد.

اما چرا مردان، تنوع طلب می‌شوند؟

آیا همه مردان تنوع طلب هستند؟

به نظر شما تنوع طلبی در مردها یک بیماری شخصیتی محسوب می‌شود؟

حقیقت این است که نباید تنوع طلبی را تنها به مردان نسبت بدهیم چرا که در حال حاضر تعداد زنان تنوع طلب هم روبه افزایش است. اما از آنجایی مردان بیشتر از زنان به صفت تنوع طلبی شهرت دارند بسیاری از زنان نگران همسران خود هستند و یا با این مشکل مواجه شده اند. به همین دلیل گروه مشاوره فمیلیکو قصد دارد در این مطلب به دلایل و خصوصیات مردان تنوع طلب بپردازد. پس با ما تا انتهای مطلب همراه باشید.

مردان تنوع طلب با مردان خائن متفاوت هستند!!

اول از همه بهتر است میان مردان زن باره و مردان خائن تفاوت قائل شویم. مردان هوس باز و یا زن باره مردانی هستند که به داشتن رابطه های عاشقانه متعدد تمایل دارند و الگوی مداومی از خیانت را دنبال می‌کنند. در واقع این مردان به دنبال رابطه عاطفی طولانی مدت نیستند و هیچ زنی را برای همیشه نمی‌خواهند.

اما مردان خائن ممکن است با زن دیگری وارد رابطه عاطفی شوند و تا همیشه با او بمانند و زندگی جدید خود را تشکیل دهند. بنابرین لازم است میان مردان تنوع طلب و زن باره با مردان خائن تفاوت قائل باشیم. 12 نشانه مردان خیانتکار چیست؟ این مقاله را حتما بخوانید: چه مردانی بیشتر خیانت می‌کنند؟

دلایل تنوع طلبی مردان

الگوبرداری از پدر و مادر

برخی از مردان تنوع طلب مردانی هستند که به طور آشکار شاهد خیانت پدر به مادرشان بوده‌اند. کودکی که از همان دوران یاد می‌گیرد که رابطه با زنان متعدد، تنوع طلبی و هوس بازی کار لذت بخشی است، در دوران بزرگسالی نیز رفتار پدرش را ادامه می‌دهد.

اختلال شخصیتی

اختلالات شخصیتی از دلایل تنوع طلبی مردان
اختلالات شخصیتی از دلایل تنوع طلبی مردان

برخی از خلاهای شخصیتی مانند نداشتن اعتماد به نفس و یا در نقطه مقابل خود شفیتگی باعث تنوع طلبی مردها می‌شود. برخی از مردان اعتماد به نفس پایینی دارند و گاهی اوقات برای اینکه خودشان را به دوستان و یا به خود ثابت کنند به دنبال برقراری رابطه با زنان متعدد هستند. در نقطه مقابل برخی از مردان بسیار خود شیفته هستند و دائما خودشان را لایق فرد بهتری می‌دانند. همه این اختلالات شخصیتی منجر به تنوع طلبی مردها می‌شود.

زیاد بودن میل جنسی

برخی از مردها به دلیل داشتن اختلالات جنسی تمایل زیادی به برقراری رابطه جنسی دارند و گاهی اوقات نمی‌توانند نیازشان را کنترل کنند. در واقع مردها بیشتر از زنان به دنبال رابطه جنسی هستند. اگر در دوران کودکی و نوجوانی به آن ها آگاهی لازم برای کنترل میل جنسی شان داده نشود در بزرگسالی ممکن است برای رفع این نیاز به رابطه های متعدد با زنان مختلف روی بیاورند.

فیلم پورن و نقش آن در تنوع طلبی
فیلم پورن و نقش آن در تنوع طلبی

دیدن فیلم های پورن

یکی از دلایل تنوع طلبی مردان متاهل عادت به دیدن فیلم های پورن است. معمولا چه مردان هوسباز و یا زنان تنوع طلب از دیدن فیلم های پورن لذت می‌برند و از آن ها الگو برداری می‌کنند. اما حقیقت این است که فیلم های پورن در بهترین شرایط، ایده آل ترین افراد را به نمایش می‌گذارند در حالی که در واقعیت اکثر زندگی ها این چنین نیست. بنابراین دیدن فیلم های پورن توقع زن و مرد را از رابطه جنسی بالا می‌برد و برای تجربه رابطه جنسی همانند فیلم ها اشخاص مختلفی را امتحان می‌کنند.

مردان مجرد سن بالا

برخی از مردان تمایل به زندگی مجردی دارند و در خانه مجردی خود زندگی می‌کنند. زندگی مجردی با مزایا و معایبی همراه است که یکی از معایب آن این است که احتمال روی آوردن به رابطه جنسی نامشروع وجود دارد. هیچ کس نمی‌تواند مانع نیاز جنسی در زنان و مردان شود و اگر در زمان درست با ازدواج، پاسخی صحیح به این نیاز داده نشود، ممکن است از کنترل خارج شده و مرد وارد رابطه جنسی اشتباه شود.

در نتیجه به مرور زمان تنوع طلبی برایشان عادت می‌شود و به همین دلیل مردان تنوع طلب به دنبال رابطه با زنان مختلف می‌روند.

عدم مسئولیت پذیری و تعهد

اغلب مردانی که در زندگی مشترک به همسر خود خیانت می‌کنند در دسته مردان هوس باز قرار می‌گیرند. این مردان در ابتدا تنها با خیانت عاطفی روابط خود را شروع می‌کنند و در نهایت به رابطه جنسی ختم می‌شود. دلایل تنوع طلبی مردان متاهل می‌تواند دلایل مختلفی مانند نارضایتی از رابطه جنسی، اختلالات جنسی و … داشته باشد اما در واقع هیچکدام از آن ها این رفتار غیراخلاقی را توجیه نمی‌کند.

مردانی که به دنبال تجربیات جدید هستند

برخی از مردان دائما در حال تغییر شغل، تغییر دوستان و … هستند. در واقع آن ها دوست دارند چیزهای مختلف را تجربه کنند و کمتر در یک محیط و یا یک جمع دوستانه می‌مانند. بنابراین احتمال اینکه این مردان به یک رابطه عاطفی اکتفا کنند، کمتر است.

به ظاهر بیش از حد اهمیت می دهند

این نوع مردان معمولا زیبایی ظاهری برایشان بسیار مهم است. آنها به تاثیر زیبایی در ازدواج بیش از حد اهمیت می دهند. همین موضوع باعث می شود که تمایل آن ها برای بودن با زن های مختلف زیاد شود و تنوع طلب شوند.

مردان تنوع طلب چه خصوصیاتی دارند؟

پول خرج می‌کنند اما وقت برایتان نمی‌گذارند

یکی از خصوصیات مردان تنوع طلب این است که مردانی که در زمره پولداران قرار می‌گیرند. معمولا هزینه زیادی برای خرید کادوهای لوکس، سوپرایز و … مصرف کرده و شما را بمباران عاطفی می‌کنند اما وقت زیادی را به شما اختصاص نمی‌دهند. اما گذاشتن وقت و زمان مهم تر از پول گذاشتن است و شما برای اینکه متوجه بشوید طرف مقابلتان چقدر شما را دوست دارد باید به زمانی که برای شما اختصاص می‌دهد، توجه کنید.

در ساعت های خاصی با شما تماس می‌گیرند

مردان تنوع طلب و هوس باز بعد از خوش گذرانی با دوستان، کار و سایر مشغله ها درست زمانی که در پی رابطه جنسی هستند با شما تماس می‌گیرند که به این ساعت، ساعت رابطه جنسی گفته می‌شود. اگر فکر می‌کنید که طرف مقابل تنها در زمان خاصی با شما تماس می‌گیرد باید هوشیار تر رفتار کنید.

از تعهد شانه خالی می‌کنند

اینکه برخی از مردان از زیر بار تعهد در رابطه عاطفی شانه خالی می‌کنند، دلایل مختلفی دارد. اما اگر مردی تنها به قسمت فیزیکی و رابطه جنسی علاقه مند است شما باید حواستان را بیشتر جمع کنید. فرار از تعهد در رابطه به این معناست که طرف مقابل حاضر نیست مسئولیت یک رابطه واقعی را به عهده بگیرد و یا تمایل دارد با زنان زیادی وارد رابطه شود و با آن ها رابطه جنسی داشته باشد.

نداشتن تعهد در رابطه عاطفی از مشخصات مردان تنوع طلب است.

اگر به دنبال بهترین راه برای خیانت همسرتان هستید، این مقاله را حتما بخوانید: بهترین عکس العمل در برابر خیانت شوهر

عدم تعهد نشانه بارز مردان تنوع طلب
عدم تعهد نشانه بارز مردان تنوع طلب

فکر می‌کنید فقط شما را به خاطر رابطه جنسی می‌خواهد؟

به طور کلی روابطی که در آن رابطه جنسی قبل از ازدواج اتفاق بیفتد با مشکلات بیشتری روبه رو می‌شود. بنابراین اگر فکر می‌کنید در رابطه ای هستید که طرف مقابل اصرار بیش از اندازه به برقراری رابطه جنسی دارد، مطمئن باشید که او تنها شما را به خاطر رابطه جنسی می‌خواهد.

اگر اوضاع به همین شکل پیش برود تنها ارزش های فردی و اخلاقی شما زیر سوال می‌رود. اگر کسی شما را به خاطر خودتان بخواهد قطعا رفتار خود را به خاطر شما تغییر می‌دهد و به خواسته های شما توجه می‌کند. اگر رابطه شما این چنین نیست بهتر است همین الان رابطه را ترک کنید.

شما را به دوستان و خانواده خود معرفی نمی‌کند

همه مردان در معرفی دختری که به او علاقه دارند به مادر و خانواده شان بسیار دقیق و حساس هستند. در واقع مردان تنها دختری را به دوستان و خانواده خود معرفی می‌کنند که قصد جدی کردن رابطه خود را دارند. اگر مدتی در رابطه عاطفی با مردی هستید که هیچ تمایلی به معرفی شما به دوستانش ندارد این احتمال وجود دارد که او قصد ادامه رابطه به طور جدی با شما را ندارد. با معرفی نکردن شما به جمع دوستانش، موقعیت آشنایی خود با سایر دخترها را حفظ می‌کند.

منظور ما این است که مردان تنوع طلب از نظر روانشناسی هیچ گاه فرصت آشنایی با دختران متعدد را از دست نمی‌دهند، پس اگر رابطه شما پنهانی است باید به بیشتر حواستان را جمع کنید.

مردان تنوع طلب تنها حرف می‌زنند و عمل نمی‌کنند

یکی از نشانه های مردان تنوع طلب این است که آن ها در روابطی که دارند تنها به دنبال رابطه جنسی هستند و به همین دلیل برای رسیدن به خواسته ی خود تلاش می‌کنند. شما باید به دنبال این باشید که طرف مقابل عشقش را به شما نشان بدهد و تنها به خاطر گفتن جمله “دوستت دارم” به آن ها اطمینان نکنید. خیلی از افراد تنها برای رسیدن به رابطه جنسی به محبت کلامی روی می‌آوردند.

بنابراین مردان هوسباز و زن باره تنها اهل حرف زدن هستند و هیچ وقت علاقه شان را در عمل نشان نمی‌دهند.

حرف بی عمل در تنوع طلبی
حرف بی عمل در تنوع طلبی

شما تحت فشار هستید

یکی از قدیمی ترین تکنیک مردان تنوع طلب و هوسباز این است که شما را برای داشتن رابطه جنسی با خود تحت فشار می‌گذارند. اگر دیدید که طرف مقابل برای برقراری رابطه جنسی به شما اصرار زیادی می‌کند، بدانید که رابطه جنسی برای او از شناخت شما اهمیت بیشتری دارد.

هیچ گاه فکر نکنید اگر طرف مقابل متاهل است پس به دنبال رابطه جنسی نیست و عاشق شماست بلکه مردان متاهل هوس باز بیشتر از مردان مجرد تمایل جنسی دارند. در حقیقت بهتر است بدانید مردان متاهلی که وارد رابطه عاطفی با شما می‌شوند، مردان وفادار نیستند و لازم است بیشتر به این مسئله فکر کنید.

سخن اخر

تنوع طلبی چه در مردان و چه در زنان عواقب بسیار بدی را به دنبال دارد، پس اگر فکر می‌کنید که با این مسئله درگیر هستید، بهتر است همین الان برای درمان تنوع طلبی اقدام کرده و به دنبال ریشه یابی و رفع این مشکل باشید.

سوالات متداول

آیا تنوع طلبی درمان دارد؟

بله شما با مراجعه به روان درمان می‌توانید دلیل رفتارهای خود را شناسایی و برطرف کنید.

تنوع طلبی در مردان بیشتر است یا زنان؟

با اینکه در حال حاضر تنوع طلبی در زنان روبه افزایش است اما هنوز هم آمار تنوع طلبی مردان از زنان بیشتر است.

با مردان تنوع طلب چگونه رفتار کنیم؟

اگر همسر شما تنوع طلب است بهتر است در ابتدا با او حرف بزنید و چند جلسه به مشاور مراجعه کنید.

مشاوره خیانت فمیلیکو

در مرکز مشاوره خانواده فمیلیکو در خصوص مشخصات مردان تنوع طلب نکاتی را بیان کردیم. اگر شما هم نکاتی به ذهنتان می رسد و در این پست از آن صحبت نشده است، بهتر است تا آن را در قسمت نظرات بنویسید تا دیگران هم از آن استفاده کنند و از سوی دیگر در مقاله دیگری به صورت اختصاصی در مورد مشاوره خیانت به آن پرداخته شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی - تماس با تلفن ثابت - بدون صفر

09353000102 (سراسری)

09353000102 (تهران)