افزایش محبت بین زن و شوهر

راه های افزایش محبت بین زن و شوهر

ازدواج بزرگترین و مهم ترین پیوند میان دو شخص است. وقتی زن و مرد پیمان ازدواج با یکدیگر می بندند، متعهد می‌شوند که در خوشی ها و مشکلات زندگی در کنار یکدیگر باشند. طبیعی است که گاهی اوقات، تلخی و دلخوری هایی میان شما و همسرتان به وجود می‌آید و همین دلخوری ها سبب فاصله میان شما و همسرتان می‌شود. از طرفی دیگر تمامی روابط برای استحکام نیاز به مهارت و کار بر روی رابطه دارد. رابطه زناشویی هم از این مورد مستثنی نیست.

شاید شما همین الان احساس می‌کنید رابطه شما نیاز به بهبود دارد. بنابراین ایجاد محبت بین زن و شوهر، نیازمند یادگیری یک سری از مهارت هاست. ما در این مقاله به راههای افزایش محبت بین زن و شوهر، می پردازیم. با ما همراه باشید.

1- به همسرتان گوش دهید

یکی از مهم ترین راههای افزایش محبت بین زن و شوهر، تقویت مهارت شنیدن است. توجه به همسر و نظرات او، برای استحکام رابطه شما ضروری است.

برای مثال، اگر همسرتان به شما بگوید که فلان رفتار شما، او را آزار داده است، به سادگی از کنار او رد نشوید. همین مسائل به ظاهر کوچک اگر در طولانی مدت، تکرار شود، به رابطه شما لطمه وارد می‌کند. اگر در رابطه زناشویی، همسرتان احساس بی اعتبار بودن یا شنیده نشدن بکند، می‌تواند منجر به کاهش صمیمت و اعتماد میان شما شود. بنابراین:

اگر همسرتان به شما گفت مشکلی وجود دارد، باید این گفته او را جدی بگیرید. برای حل مشکل به تنهایی و یا با یکدیگر تلاش کنید و در صدد رفع آن برآیید.

اگر همسرتان مستقیما به شما می‌گوید که از این رابطه چه می‌خواهد، نیاز های شریک زندگی خود را برطرف کنید و برای تحقق آن تلاش کنید یا برای یافتن سازش با همدیگر همکاری لازم را داشته باشید.

راه های افزایش محبت بین زن و شوهر
افزایش محبت بین زن و شوهر

2- برای همسرتان وقت بگذارید

اوقات با کیفیتی را با همسرتان بگذرانید. زمان با کیفیت، زمانی است که شما بدون هیچ قید و شرطی، کاملا برای همسرتان وقت می‌گذارید و در این زمان، تنها به او و خواسته هایش گوش می‌دهید. اگر تلفن همراهتان زنگ خورد او را خاموش کنید و اجازه ندهید در این زمان، چیزی مانع گفتگو شما شود. از حضور در کنار یکدیگر، لذت ببرید. کنار هم بنشینید و تلوییزیون تماشا کنید. به مسافرت بروید و لحظه های شادی را برای یکدیگر بسازید. فراموش نکنید که یکی از راههای افزایش محبت بین زن و شوهر، وقت گذاشتن برای یکدیگر است.

3- با یکدیگر صادق باشید

صداقت در یک رابطه فوق العاده مهم است. شما باید در رابطه خود با یکدیگر، صادق و رو راست باشید. شما قطعا در رابطه خود دوست دارید به همسرتان اعتماد کامل داشته باشید و همسرتان هم همین احساس را نسبت به شما داشته باشد، بنابراین همسرتان را در جریان همه اموری که لازم است در جریان باشد، قرار دهید.

هرگز به شریک زندگی خود دروغ نگویید. حتی یک دروغ کوچک، مانند گفتن چیزی که مخفی کردن آن سبب خشم و ناراحتی همسرتان می‎شود، در نهایت می‌تواند تبدیل به کینه و مشاجره شود.

در مورد احساسات خود با همسرتان صادق باشید. در مورد ترس ها، نگرانی ها و توقعات خود از رابطه تان با او صحبت کنید و با اینکار به همسر خود اجازه دهید، او هم نسبت به شما همینگونه باشد.

فراموش نکنید صداقت در رابطه، سبب افزایش محبت بین زن و شوهر می‌شود و صمیمت میان شما را افزایش می دهد.

راهکارهای افزایش محبت بین زن وشوهر
برای افزایش مهر و محبت

4- روی سازش کار کنید

در بیشتر مواقع، سازش کار دشواری است ولی برای استحکام رابطه باید این مهارت را در خود تقویت کنید. گاه گاه مخالفت و یا حتی بحث و گفتگو، طبیعی است. اما اگر تعداد این مشاجره ها به اندازه ای زیاد شده است که رابطه شما را تهدید می‌کند، شما باید مهارت سازش را در خود ایجاد کنید.

در بحث و گفتگو با همسرتان به دنبال برنده شدن نباشید چراکه اینگونه افکار، خطرناک است و شما را در مقابل همسرتان قرار می‌دهد.

برای چیزهای بی ارزش با همسرتان نجنگید. حتی اگر حق با شماست، کوتاه بیایید و برای موارد کم اهمیت رابطه خود را دچار تزلزل نکنید.

منطقی باشید. اگر در مشاجره ای حق با شما بود، به این معنی نیست که شما اجازه دارید بحث را طولانی تر کنید. بلکه شما باید به جای تشدید مشاجره، به حذف آن فکر کنید.

سازش سبب استحکام رابطه و دوام محبت زن و شوهر می‌شود.

روابط صحیح زن و شوهر
ارتباط موثر با همسر

5- به یکدیگر ابراز محبت کنید

زنان از صحبت کردن با همسر خود لذت می‌برند. عشق و محبت خود را به همسرتان، هم در رفتار و هم در کلام نشان دهید. بیان جملات محبت آمیز به همسر، در تحکیم رابطه شما نقش به سزایی دارد. ابراز محبت کلامی هیچ سرمایه از شما کم نمی‌کند بلکه  عشق میان شما را بیشتر و عمیق تر می‌کند. از هر فرصتی برای بیان احساسات خود استفاده کنید و از ابراز علاقه به همسر خود خجالت نکشید.

از مهم ترین راههای محبت به شوهر، بیان کلمات محبت آمیز به شوهر است. گفتن جملاتی مانند “دوستت دارم”، ” به تو افتخار می‌کنم” باعث افزایش محبت بین زن و شوهر می‌شود.

از مهم ترین راههای محبت به همسر در کلام، گفت جمله” دوستت دارم”، ” تو زیباترین همسر برای من هستی” است.

هیچ گاه در گفتگوهای خود، همسرتان را با شخص دیگری مقایسه نکنید.

از همسر خود بابت هر قدمی که برای بهبود رابطه بر می‌دارد، قدردانی کنید. اگر شوهرتان در کارهای منزل به شما کمک می‌کند و یا زن شما شرایط شما را درک کرده و محیط خانه را برای آرامش شما مهیا می‌کند، از او تشکر کنید.

6- با هم معاشقه کنید

برقراری یک رابطه جنسی خوب که رضایت هر دو طرف را در پی داشته باشد، یکی دیگر از مهم ترین راه محبت کردن به همسر است. برای معاشقه با همسر خود وقت و انرژی بگذارید،  لباس زیبا و تمیز به تن کنید، خوشبو باشید و به ظاهر خود رسیدگی کنید. داشتن یک رابطه جنسی خوب، باعث افزایش محبت بین زن و شوهر می‌شود.

با یکدیگر ارتباط چشمی برقرار کنید.

به همسرتان لبخند بزنید و در رابطه خود شوخ طبع باشید.

از زبان بدن رمانتیک استفاده کنید.

بهترین راه برای لذت بردن متقابل از رابطه جنسی، این است که آنچه را که دوست دارید یا دوست ندارید با همسرتان در میان بگذارید و از همسر خود بخواهید که همان کار را انجام دهد.

این نکته را فراموش نکنید که معاشقه تنها به معنای برقراری رابطه جنسی نیست، بلکه شما با اغوش گرفتن همسرخود، بوسیدن او، دست در دست گذاشتن نیز می‌توانید تماس بدنی خود با همسرتان را حفظ کنید.

دعا برای افزایش مهر و محبت بین زن و شوهر
زن و شوهر و زناشویی

7- نیمه پر لیوان را ببینید

بکوشید در رابطه زناشویی خود در زندگی، به جای هرگونه پیش داوری و قضاوت بر روی نکات منفی، بر روی ویژگی های مثبت همسر خود متمرکز شوید و نیمه پر لیوان را ببنید. توجه به نکات مثبت و تقویت آنها به کاهش نکات منفی نیز کمک می‌کند.

ایجاد محبت بین زن و شوهر، معلول یک سری از عوامل است که برخی از آنها در دست همسر و برخی در دست زوجین است. برای داشتن یک رابطه عاطفی و صمیمانه تر، هر دو طرف باید تلاش کنند. ما در این مقاله به چند نکته برای افزایش محبت بین  زن و شوهر، پرداختیم. امیدواریم با عمل به این نکات در برقراری یک  رابطه سالم و صمیمانه به شما کمک کرده باشیم.

سوالات متداول:

چگونه به همسرم، ابراز محبت کنم؟

ابراز محبت به همسر هم می‌تواند به صورت کلامی و هم رفتاری صورت گیرد. محبت کلامی به زن نقش به سزایی در دوام رابطه شما دارد. شما برای نشان دادن محبت به همسرخود نیاز به یادگیری برخی از مهارت ها دارید. شما برای کسب اطلاعات  بیشتر، می‌توانید مقاله ابراز محبت به همسر را مطالعه فرمایید.

راه های جلب محبت شوهر، کدامند؟

اگر همسرتان نسبت به شما بی تفاوت است، قبل از هر اقدامی ریشه بی محبتی شوهر خود را پیدا کنید، شاید این شما بوده اید که محبت به شوهر را به اندازه کافی نداشته اید، با این حال به مشاوره مراجعه کنید تا مشکلات خود را حل کرده و یک رابطه صمیمانه داشته باشید.

منظور از کمبود محبت همسر چیست؟

برای پاسخ به این سوال بهتر است مقاله، کمبود محبت را مطالعه فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی - تماس با تلفن ثابت - بدون صفر

09353000102 (سراسری)

09353000102 (تهران)