راه های جلوگیری از خیانت همسر

راهی برای جلوگیری از خیانت همسر وجود دارد؟

راه های جلوگیری از خیانت همسر چیست؟

مواجهه با خیانت همسر در زندگی مشترک فاجعه ای است که هیچ زوجی نمی‌تواند خودش را از آن مصون بداند. خیانت به هر شکلی اتفاق بیفتد پایه های زندگی را سست کرده و رابطه شما را در معرض فروپاشیدگی قرار می‌دهد. با اینکه خیانت به هیچ وجه قابل توجیه نیست ولی در بیشتر مواقع کوتاهی و کاستی هایی که شما در رابطه زناشویی مرتکب شده اید موجب ترغیب آن ها به خیانت می‌شود. جمله “ پیشگیری، بهتر از درمان است” را همه شنیده اید. به نظر شما بهتر نیست با یادگیری برخی از مهارت ها احتمال خیانت همسر را به حداقل برسانیم؟ بنابراین در این مطلب با گروه فمیلیکو همراه باشید تا با 12 راهکار جلوگیری از خیانت آشنا شوید.

12 راهکار برای جلوگیری از خیانت همسر

حد و حدود رابطه با جنس مخالف را مشخص کنید

مشخص کردن حد و حدودها
مشخص کردن حد و حدودها

همانطور که همسر شما در مورد مسائل مختلف نظر و عقاید متفاوتی دارد ممکن است نظر او نسبت به تعریف خیانت با نظر شما  کاملا فرق داشته باشد. به طور مثال، شاید همسرتان صحبت کردن با جنس مخالف و خوش و بش با آن ها را خیانت نداند در حالی که این رفتار از نظر شما خیانت محسوب می‌شود. پس لازم است در مورد خط قرمز های خود در برخورد با جنس مخالف با یکدیگر صحبت کنید و حد و حدود مشخصی را تعیین کنید تا به جلوگیری از خیانت کمک کند.

برای همسرتان بهترین باشید

یکی از مهم ترین دلایل خیانت مردان و زنان در زندگی مشترک، برآورده نشدن نیازها و خواسته ها توسط همسرشان است. به همین دلیل برای رفع نیازهای خود وارد رابطه دیگری می‌شوند و به فرد سوم پناه می‌برند بلکه خلاء های عاطفی و جنسی خود را برطرف کنند. بنابراین برای جلوگیری از خیانت و به ویژه برای جلوگیری از خیانت مرد سعی کنید نقاط ضعف خود را بشناسید و در رفع آن ها تلاش کنید. البته منظور ما این نیست که خودتان را به خاطر همسرتان کاملا تغییر دهید بلکه یعنی برای بیشتر شدن صمیمیت میان خود و همسرتان تا جایی که امکان دارد خودتان را به ایده آل های یکدیگر نزدیک کنید.

برای سازگاری با همسرتان تلاش کنید

همه انسان ها با بالا رفتن سن دچار تغییراتی می‌شوند که به مرور زمان بر روی رابطه با شریک زندگیشان تاثیر می‌گذارد. بهتر است برای تفاهم و شناخت بیشتر و همچنین رشد خود و همسرتان برنامه هایی مانند خواندن کتاب آموزشی، رفتن به سیمینارهای خانواده و … در نظر بگیرید و برای پیشرفت و بهبود زندگی مشترکتان تلاش کنید.

به دیگران حسادت نکنید، بلکه جایگاه خود را تثبیت کنید

حسادت راه اشتباه جلوگیری از خیانت
حسادت راه اشتباه جلوگیری از خیانت

اگر فکر می‌کنید همسرتان به شخص دیگری توجه بیشتری دارد تنها با حسادت کردن به او، توجه همسرتان را نسبت به آن فرد بیشتر می‌کنید. حسادت به این معناست که شما پذیرفتید که شخص سوم از شما بهتر است. بنابراین به جای حسادت، توانایی و استعدادهای خودتان را بیشتر کنید. خودتان را به اندازه ای در مسیر کمال رشد دهید که همسرتان دلایل زیادی برای دوست داشتن شما داشته باشد. تهدید همسر، شاید برای دوره زمانی کوتاه جواب بدهد اما برای طولانی مدت قطعا تهدید های شما موجب جلوگیری از خیانت نمی‌شود.

فرصت خیانت را محدود کنید

برای جلوگیری از خیانت مرد و یا زن فرصت خیانت را محدود کنید. اگر شما تا دیر وقت به تنهایی در مهمانی ها می‌مانید، به تنهایی به سفرهای کاری طولانی مدت می‌روید، مواد مخدر و مشروبات الکی مصرف می‌کنید و یا فعالیت های اجتماعی گسترده ای دارید، همه این ها فرصت خیانت را به همسرتان می‌دهد. بنابراین سعی کنید بیشتر وقت خود را با همسرتان بگذرانید و تفریح و مهمانی ها را با یکدیگر بروید. اگر از همسرتان دور هستید از طریق پیامک و تماس به همسرتان ابراز محبت کنید تا با خیانت روبه رو نشوید.

نسبت به همسرتان وفادار بمانید

وفاداری نسبت به همسر راه جلوگیری از خیانت
وفاداری به همسر راه جلوگیری از خیانت

برای عدم مواجه با خیانت باید خودتان هم نسبت به همسرتان وفادار بمانید. صداقت و وفاداری دو اصل مهم در پایداری و بقای رابطه زناشویی است. هر چند وقت یک بار به خودتان یادآوری کنید که چرا همسرتان را برای یک عمر زندگی انتخاب کرده‌اید. دلایل زیادی برای وفادار ماندن به همسرتان مانند کسی که تا آخر عمر در کنار شما خواهد ماند، کسی که در غم و شادی، پیری و جوانی در کنار شماست و … وجود دارد. این دلایل را برای خودتان یادآوری کنید تا مغز و قلبتان بدون کنترل عمل نکند.

به نفر سوم فرصت و میدان ندهید

اگر متوجه خیانت و بی وفایی همسرتان شده اید مسیری را در پیش بگیرید که به همسرتان بفهمانید به هیچ وجه حاضر نیستید این شرایط را تحمل کنید. بعد از فاش شدن خیانت، داد و بیداد به راه نیندازید و خانه را برای نفر سوم خالی نکنید.  روانشناسی بعد از خیانت به این نکته اشاره دارد که  نباید خیلی زود میدان را خالی کنید و زندگیتان را تقدیم نفر سوم کنید. در مقابل برای حفظ و بقای زندگیتان تلاش کنید و خیلی زود تسلیم نشوید. شاید لازم نباشد در این مورد با همسرتان صحبت کنید بلکه تنها با رسیدگی به امور فرزندان و نقش زناشویی خود، سعی در حل مشکلات زندگی داشته باشید.

همسرتان را درک کنید

درک همسر به ظاهر کاری آسان است که همه زوجین از عهده آن بر می‌آیند. در حالی که اصلا اینگونه نیست و ریشه بسیاری از مشکلات زناشویی و مواجه با خیانت، عدم درک متقابل است. شما باید بتوانید خودتان را به عواطف، احساسات و افکار همسرتان نزدیک کنید و آنقدر به همسرتان احساس امنیت و راحتی بدهید که او به شما اجازه نزدیک شدن به منطقه امن خود را بدهد. شما برای رسیدن به این مرحله باید بدون هیچ گونه قضاوتی، غم خوار همسرتان باشید و او را به خاطر برخی از احساساتش سرزنش نکنید. در این زمان است که شما تنها ستاره زندگی او هستید و کسی نمی‌تواند جای شما را بگیرید.

هر از گاهی به مشاوره مراجعه کنید

برخی از افراد نسبت به مراجعه به مشاوره دید خوبی ندارند، در حالی که ما در قرنی زندگی می کنیم که مراجعه به مشاوره برای بهبود زندگی لازم و ضروری است. بنابراین برای بهتر شدن روابط زناشویی و جلوگیری از خیانت، هر ازگاهی به زوج درمانگر مراجعه کنید. خیلی از گره های اخلاقی و مشکلات خانوادگی تنها به دست مشاورین باز می‌شود. شاید همسرتان برخی از حرف ها و مشکلات را نتواند رو در رو به شما بگوید، بنابراین مشاور به بهبود رابطه شما کمک زیادی می‌کند. حتی بعد از فاش شدن خیانت، مشاوره خیانت نیز می‌تواند کمک بزرگی به بقای زندگی شما بکند. بنابراین از مراجعه به مشاوره غافل نشوید.

فراتر از استاندارد ها بروید

در مورد فانتزی های جنسی، خواسته ها و نیاز های همسرتان صحبت کنید و تفریحات و تجربیات جدید را امتحان کنید. با یکدیگر به سینما بروید، کتاب بخوانید، موسیقی گوش دهید و کاری را بکنید که تا الان با یکدیگر انجام نداده اید. هرچه خاطرات مشترکتان با یکدیگر بیشتر باشد، احتمال مواجه با خیانت کمتر می‌شود. در واقع بهترین روش برای جلوگیری از خیانت این است که بفهمید رابطه زناشویی تان خیلی با حال است!

آیا می‌خواهید زندگیتان را نجات بدهید؟

اگر از همسرتان بی وفایی و خیانت عاطفی دیده‎ اید به این معناست که رابطه شما از مدت ها پیش به مشکل خورده است. در واقع  یکی از شما دو نفر نتوانسته اید نیازهای طرف مقابلتان را برطرف کنید. الان زندگی شما درست در لبه پرتگاهی است که اگر برای نجات آن اقدام نکنید، مجبور به ترک آن هستید. با اینکه عواقب خیانت به همسر زیاد است اما خیانت به معنای اتمام رابطه زناشویی نیست. پس اول باید مشخص کنید که می‌خواهید زندگیتان را نجات دهید یا خیر؟ اگر شما فکر می‌کنید هنوز روزنه هایی از امید در زندگی شما وجود دارد پس باید دلایل خیانت را بفهمید و به دنبال رفع آن ها باشید.

حضور خود را در زندگی همسرتان ثابت کنید

حضور خودتان را به همسرتان نشان دهید
حضور خودتان را به همسرتان نشان دهید

شاید شما باید همان فردی باشید که همسرتان در سختی ها و مشکلات به شما پناه می‌برد. شما باید همان فردی باشید که همسرتان از فکر به شما به وجد می‌آید. اگر شما بتوانید به خوبی نیازهای همسرتان را برآورده کنید، هیچ وقت همسرتان به سراغ گزینه های دیگر نمی‌رود.

سخن آخر

خیانت یکی از بزرگترین مشکلات زندگی های امروزی است که درمان خیانت به زمان زیادی نیاز دارد. پس بهتر است اجازه ندهید که هیچ وقت این مسئله گریبان گیر زندگی شما شود. به همین دلیل ما در این مقاله به  12 راهکار برای جلوگیری از خیانت همسر اشاره کردیم که شما با عمل به آن ها می‎توانید امکان خیانت همسرتان را به حداقل برسانید.

سوالات متداول

چه مردانی خیانت نمی‌کنند؟

مردانی که از ثبات شخصیتی برخوردارند، حد و مرز روابط خود با جنس مخالف را نگه می‌دارند، متعهد هستند و …، معمولا مردان وفاداری هستند.

چه مردهایی بیشتر خیانت می‌کنند؟

مردانی که تنوع طلب هستند، پدر خیانتکار داشته اند، نسبت به بقیه مردها برتری ظاهری بیشتری دارند و … معمولا بیشتر خیانت می‌کنند.

چیکار کنم شوهرم بهم خیانت نکنه؟

برای جلوگیری از خیانت مرد بهتر است نیازهای جنسی و عاطفی او را برآورده کنید و استعدادها و توانایی های خودتان را بیشتر کنید تا کس دیگری به غیر از شما به چشم همسرتان نیاید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی - تماس با تلفن ثابت - بدون صفر

09353000102 (سراسری)

09353000102 (تهران)