بی محبتی شوهر

چگونه با بی محبتی شوهر برخورد کنیم؟

در بسیاری از مشاوره های زناشویی، زنان از عدم توجه و بی محبتی شوهر خود شکایت دارند و دچار کمبود محبت شده اند. زنانی که همواره مورد بی تفاوتی و بی توجهی همسر خود قرار می‌گیرند و تلاش های آنها برای بهبود رابطه زناشویی بی‌نتیجه باقی می‌ماند، پس از مدتی در زندگی خود سر خورده می شوند.

اگر بی تفاوتی مرد نسبت به زن برای زمان طولانی ادامه پیدا کند، خیلی سریع رابطه زناشویی در حاشیه قرار گرفته و شادی و نشاط، عشق و محبت از زندگی رخت بسته و افسرگی، خشم ، استرس و اضطراب و گاهی اوقات خیانت جای آن را در زندگی می‌گیرد.

طرز برخورد با بی محبتی شوهر

اما با شوهر بی محبت و بی محلی های شوهر چگونه برخورد کنیم؟  ما در این مقاله به چند راهکار برای برخورد با شوهر بی محبت اشاره می‌کنیم. با ما همراه باشید.

1- ریشه یابی علت بی محبتی شوهر

اولین قدم، تمام تلاش خود را به کار گرفته و امور زندگی را به دست بگیرید. به دنبال ریشه و علت بی محلی های شوهر خود باشید تا متوجه شوید چه چیزی باعث فاصله میان شما شده است. شاید شما احساس کنید که  همسرتان مقصر اصلی است و خودتان را حق به جانب بگیرید در حالیکه در ایجاد اختلاف و ناراحتی بین زن و شوهر، همیشه هر دو طرف رابطه هر چند به صورت جزئی نقش دارند.

گاهی اوقات می‌توان ریشه بی محبتی شوهر را در تربیت خانوادگی وی دانست. بعضی از مردان در خانواده هایی رشد یافته اند که محبت و توجه به زن را نشان ضعف خود می‌دانند و یا برخورد با زن را در خانواده خود ندیده و یاد نگرفته اند.

گاهی اوقات بی محلی‌های شوهر، به دلیل گرفتاری و مشغله های زندگی تنها در یک بازه زمانی است. مثلا فشار شدید اقتصادی، اخراج از کار، فوت یکی از وابستگان نزدیک و یا درگیری های شغلی. در چنین زمانی در کنار همسرتان باشید و به او فرصت دهید تا مشکلاتش را حل کرده و دوباره به سمت شما برگردد.

در بعضی مواقع، ممکن است برخی از رفتارهای شما باعث آزار همسرتان شده و یا بابت موضوعی از شما دلگیر و ناراحت شده باشد و با بی محبتی سعی در تشان دادن ناراحتی خود دارد.

بهترین رفتار با شوهر بی محبت و بی محبتی مرد به همسرش
بی محبتی شوهر

2- سوال و گفتگو را فراموش نکنید

رک و راست با همسر خود صحبت کنید. اگرهمسرتان قبلا نسبت به شما توجه و محبت داشته و الان مدتی است که رفتارش با شما عوض شده از او سوال کنید که دلیل تغییر رفتارش چیست و با او به گفتگو بپردازید. احساسات خود را نسبت به رفتارش بروز دهید. اگر به موردی اشاره کرد که باعث خشم و ناراحتی شما شد، لطفا خودتان را کنترل کنید و از خود واکنش منفی نشان ندهید.

این کار شما باعث می‌شود همسرتان  بیشتر در لاک خود فرو رفته و دیگر در مورد احساساتش با شما صحبت نکند. به جای خشم، با منطق صحبت های او را گوش کرده و در مورد آن بیندیشید و در صدد رفع آن برایید. در چنین زمانی می‌توانید به یک مشاوره مراجعه کنید و از او راهنمایی بگیرید.

 3- به همسرتان فرصت دهید

اگر با همسر خود درمورد تغییر رفتارش صحبت کرده و ناراحتی خود را ابراز کرده اید، به او زمان بدهید.

ما معمولا برای تصمیم و انتخاب در زندگیمان به فرصت نیاز داریم. پس به همسرتان زمان بدهید شاید خودش مشکلش را برطرف کرده و دوباره به سمت  شما باز گردد. برای حرف زدن و محبت کردن به شما او را در منگنه قرار ندهید. شاید در مدت زمان کوتاهی بتواند با احساساتش کنار بیاید و از  شما به خاطر صبوریتان تشکر کند. او را موقتا رها کرده و از محبت و توجه خود به او کم نگذارید.

بی محبتی همسر، ریشه یابی علل و حل آن
بی محبتی همسر

 4- شما روش خود را تغییر دهید

گاهی اوقات بی محلی های شوهر، به خاطر برخی از رفتارهای شماست. رفتارهای خود را بازبینی کرده و از همسرتان سوال کنید که آیا تغییر رفتار او به دلیل مشکلی در شماست یا خیر. اگر جواب مثبت بود، در مورد آن رفتار با یکدیگر صحبت کنید. تجربه نشان می دهد بیشتر این نوع ناراحتی ها به خاطر برخی از سوء تفاهمات است. اگر آن ها برطرف شوند، همسرتان دوباره به سوی شما باز می گردد.

5- تلاش نکنید او را تغییر دهید

بیشتر زنان در این مواقع، سعی در اصلاح همسر خود دارند. زنان دوست دارند همسر خود را تغییر داده و مرد بهتری از آن برای خود بسازنند. اما یک حقیقت وجود دارد ک هیچ کس را نمی‌توان تغییر داد. اگر عادتی در همسرتان شما را آزرده می‌کند، علتش را جویا شوید و ببینید که می‌توانید از آن چشم پوشی کرده و یا به آن عادت کنید؟ تلاش برای تغییر رفتار شوهر، تنها باعث سرخوردگی و تحقیر آنان می‌شود نه عشق ورزی به شما!

بنابراین همسرتان را با تمام کمبودهایش بپذیرید و با او ادامه دهید.

6- از همسرتان فاصله بگیرید

اگر برای بهبود بی تفاوتی شوهر، کارهای زیادی انجام داده اید و هیچ کدام به نتیجه نرسیده اند، مدتی از همسر خود فاصله بگیرید تا شوهرتان متوجه بشود که تنها شما نباید برای بهبود رابطه تلاش کنید. در این زمان مردی که قصد ادامه زندگی با شما را داشته باشد، به سمت شما برمی‌گردد. در غیر اینصورت تصمیم نهایی خود برای ادامه و یا پایان زندگی با شما می‌گیرد و شما از این بلاتکلیفی خارج می شوید.

با بی محبتی شوهرم چگونه رفتار کنم بهتر است ؟
روش برطرف کردن بی محبتی شوهر

7- مراجعه به روانشناس

گاهی اوقات ممکن است کنترل دیگر از دست شما خارج شده باشد.  در چنین مواقعی از شخص سومی کمک بگیرید. شما می‌توانید به یک روانشناس یا مشاوره خانواده مراجعه کرده و مشکل خود را بیان کنید. یکی دیگر از راه های کمک کننده به شما، خرید کتاب های مربوطه در این حوزه است.

در این زمینه در سال های اخیر کتاب های فوق العاده ای نوشته شده است. به یک کتاب فروشی مراجعه کرده و یک کتابی را که به نظرتان برای همسرتان جالب تر است را خریده و به او هدیه بدهید. شما برای اینکه به همسرتان راهنمایی و کمک کنید، می‌توانید به او پیشنهاد دهید که مقاله شوهر خوب را مطالعه کند.

8- خودتان را دوست داشته باشید

این طبیعی است که زن برای حفظ رابطه خود تلاش کند و برای زندگی کردن با مردی که عاشق اوست، در رفتارهایش تغییری ایجاد کند. اما حواستان باشد که برای درمان کم محبتی شوهر، پا بر روی خواسته ها و ارزش های خود نگذارید. خودتان را دوست داشته باشید و اگر دیدید که همسرتان تلاشی برای به دست آوردن شما نمی‌کند، از او فاصله گرفته و کاری را انجام دهید که از آن لذت می برید.

دیگر از او محبت گدایی نکنید  و بگذارید که همسرتان متوجه شود که بدون او هم حال شما خوب است و به او وابستگی احساسی ندارید.

بی توجهی مرد به زن | عوارض و پیامدهای بی توجهی مردان
شوهر بی محبت

9- اگر لازم شد، به رابطه خود پایان دهید

اگرتمامی تلاش هایتان برای بازگشت همسرتان بدون پاسخ ماند. بهتر است به خود فرصت دهید و در صورت لزوم تصمیم نهایی خود را بگیرید. اگر ادامه رابطه با او دیگر برایتان ممکن نیست، یک بار دیگر به طور جدی شرایط را بازبینی کنید. آیا این شما هستید که دسترسی به شما سخت است یا همسرتان؟ آیا به اندازه کافی تلاش کرده اید؟ آیا هنوز راهی برای بازگشت رابطه وجود دارد که امتحانش نکرده باشید؟ اگر پاسخ شما به همه این سوالات بله است وقت آن رسیده است که تصمیم بگیرید که می‌خواهید بمانید یا خیر.

ما در این مقاله به راه های برخورد صحیح با بی تفاوتی شوهر و کم محبتی شوهر، اشاره کردیم. امیدواریم با خواندن این مطلب توانسته باشیم به شما برای عبور از این تنگناهای زندگی کمکی کرده باشیم.

سوالات متداول:

چگونه به زن خود محبت کنم؟

برای خوشحال کردن زن و محبت به او، راه های زیادی وجود دارد که مهم ترین آن توجه و محبت کلامی و رفتاری با همسرتان است. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، شما می‌توانید مقاله شوهر خوب را مطالعه کنید.

چرا همسرم نسبت به من بی تفاوت شده است؟

بی تفاوتی همسر می‌تواند ریشه در موارد مختلفی داشته باشد. برخی از این عوامل به تربیت خانوادگی و یا مشکلات اقتصادی و … برمی‌گردند. بنابراین اول از همه ریشه مشکل را پیدا کرده و به یک درمانگر مراجعه کنید.

چگونه با همسرم در دورهمی ها برخورد کنم؟

همسر شما دوست دارد در جلوی دیگران از شما احترام و توجه ببیند. در دورهمی ها و تفریحات کناریکدیگر باشید و لحظات مفرحی را برای خود به وجود آورید. برای کسب اطلاعات بیشتر، مقاله رفتار با همسر در جمع را مطالعه فرمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی - تماس با تلفن ثابت - بدون صفر

09353000102 (سراسری)

09353000102 (تهران)