قد مناسب همسر

قد مناسب همسر از دیدگاه خانم ها و آقایان

معمولا اکثر پسران و دختران مجرد، قبل از ازدواج معیارها و ملاک هایی برای انتخاب همسر آینده خود دارند. این معیارها می‌تواند در رابطه با مذهب، اخلاق، خانواده و یا ویژگی های ظاهری باشد.

اما در این میان، ملاک قد در انتخاب همسر یکی از مهم ترین معیارهای ظاهری طرف مقابل محسوب می‌شود.

همواره این سوال مطرح میشود که آیا اختلاف قد در ازدواج، یک فاکتور مهم است و یا باید از آن چشم پوشی کرد؟ اما واقعیت این است که نمیتوان به این سوال جواب عمده و واحد داد. چراکه این معیار کاملا به نظر و سلیقه شما مربوط است. ولی ما در مطلب برای اینکه شما تصمیم بهتری داشته باشید، به زوایای مختلف این موضوع می پردازیم. با ما همراه باشید.

قد یکی از مهم ترین معیارهای ظاهری

قد یکی از مهم ترین معیارهای ظاهری
قد یکی از مهم ترین معیارهای ظاهری

شاید بارها شنیده باشید که بعضی از افراد به دلیلی کوتاهی قد مایل به دیده شدن نیستند و اعتماد به نفس پایینی دارند. گاهی اوقات برخی از افراد برای رسیدن به قدی بلندتر، به ورزش و درمان های خاصی روی می آورند اما نتیجه ای نمی‌گیرند. به همین دلیل احساس خوبی نسبت به خود ندارند.

شاید این موضوع زمانی اهمیت بیشتری پیدا کند که شما قصد ازدواج دارید و طرف مقابلتان با شما هم قد باشد، آنگاه شاید در تصمیمتان مردد شوید و به این فکر کنید که هم قد بودن در ازدواج در نظر مردم پسندیده نیست. اما باید به این مسئله عمیقا پرداخت و به این سوال پاسخ داد که تا چه اندازه قد برای شما مهم است؟ در چنین مواقعی شاید بهتر باشد برای داشتن یک ازدواج موفق به مشاوره قبل ازدواج مراجعه کرده و از او کمک بخواهید.

اختلاف قدی مناسب برای زوجین

اگرچه ممکن است اختلاف قد زن و شوهر برای طرفین اهمیت چندانی نداشته باشد و جز فاکتورهای اصلی محسوب نشود. اما همچون سایر معیارهای دیگر تاثیر خودش را بر زندگی شما می‌گذارد. بنابراین بهتر است قبل از ازدواج فکرهایتان را بکنید و با خودتان کنار بیایید. با اینکه اختلاف قد زن و شوهر کاملا سلیقه ای است و به نظر خودتان مربوط است اما نتایج تحقیقات نشان می‌دهد معمولا اختلاف قدی مناسب برای افراد متفاوت است که در ادامه به آن می پردازیم:

قد مناسب همسر از دیدگاه خانم ها

درصد بالایی از خانم ها اختلاف قد در ازدواج را امری مهم و ضروری می دانند و حدود 70درصد تمایل به ازدواج با مردی دارند که قدی بلندتر از قد خودشان داشته باشد.

به طور معمول خانم ها اختلاف قد 15 سانتی متری با همسرشان را می پسندند و عده ای تمایل دارند حدود 20 سانتی متر اختلاف قد داشته باشند. ناگفته نماند که درصد پایینی از بانوان(حدود 10 درصد) تمایل به هم قد بودن با شوهرشان را دارند و هم قد بودن در ازدواج را مهم می‌دانند. لطفا فراموش نکنید که این اعداد و ارقام تنها نتیجه یک نظرسنجی عمومی ازخانم ها بوده است و بازهم تاکید می کنیم اختلاف قدی هم همانند اختلاف سنی در ازدواج بیشتر به سلیقه شما مربوط می‌شود.

قد مناسب همسر از دیدگاه آقایان

قد مناسب از دید آقایان
قد مناسب از دید آقایان

اکثر آقایان دوست دارند همسرشان از آنها کوتاه تر باشد و تمایل ندارند با دختری ازدواج کنند که از آنها بلندتر است. چرا که فکر می‌کنند بلندتر بودن زن از شوهر در جامعه پذیرفته شده نیست. بنابراین مردها قد بین 163 تا 172 را مناسب خانم ها می‌دانند و به ندرت دیده می‌شود که یک مرد با زنی قدبلندتر از خود ازدواج کند. ما در ادامه مقاله به چند مورد استثنا در اختلاف قد زن و شوهر می پردازیم.

استثنا در اختلاف قد

گاهی اوقات شاید عدم اعتماد به نفس و تلاش برای همرنگ جامعه شدن باعث شود که شادی شما قربانی شده و شما مجبور به نادیده گرفتن احساسات و علاقه خود شوید. اما در این میان چهره های مشهوری هستند که فارغ از نظر جامعه ملاک قد در انتخاب همسر را کنار گذاشته و بیشتر به علاقه و احساسات خود اهمیت می‌دهند و با افرادی ازدواج کرده اند که با آنها اختلاف قد و یا سنی بیشتری دارند. ما در اینجا به دو مورد اشاره می‌کنیم:

  • ارین دارک با قد 1 متر و 70 سانتی متر با رانیل رادکلیف با قد 1 متر و 65 سانتی متر ازدواج کرده اند و علاوه برآن ارین پنج سال بزرگتر از رانیل است.
  • الیویه سارکوزی با قد 1 متر و 90 سانتی متر با ماری کیت اولسن با قد 1 متر و 57 سانتی متر ازدواج کرده اند.

جبران قد کوتاه با دیگر ویژگی ها

اگر تمامی راه ها را برای افزایش قد خود را امتحان کرده اید و نتیجه ای نگرفتید بهتر است به خودتان رجوع کنید و این مشکل را اول از همه با خودتان حل کنید. ببینید چه باوری نسبت به قد خودتان دارید و تا چه اندازه آن را پذیرفته اید. شاید لازم باشد یک بار برای همیشه آن را قبول کنید و بر روی سایر ویژگی های مثبت خود تمرکز کنید و آنها را تقویت کنید.

مثلا مردی که قدش کوتاه تراست می‌تواند با تقویت وضعیت مالی خود و یا با خوش هیکل شدن، آن را جبران کند. پس تا زمانی که شما در حال پرورش ویژگی ها و خصوصیات مثبت خود هستید، عملکرد شما نیز رو به بهبود خواهد بود و اعتماد به نفس شما نیز افزایش می یابد و در امر ازدواج اختلاف قد زن و شوهر دیگر برایتان دغدغه نیست.

جبران اختلاف قد با مسائل مالی

وضعیت مالی خوب و جبران کوتاهی قد
وضعیت مالی خوب و جبران کوتاهی قد

یکی از راه های جبران اختلاف قد در ازدواج، تمرکز بر روی مسائل مالی و تلاش برای تقویت و رشد آن است. نقش پول در ازدواج چیزی نیست که بخواهید آن را نادیده بگیرید.

اگر شما با همسرتان اختلاف قد کمتری دارید، می‌توانید برای کمرنگ کردن و کمتر به چشم آمدن آن بیشتر بر روی جنبه مالی تلاش کنید تا بتوانید سایر نیازها و خواسته های همسرتان را برآورده کنید.

جبران اختلاف قد با دیگر ویژگی های فیزیکی

یکی دیگر از راههای جبران اختلاف قد زن و شوهر، تمرکز بر روی سایر ویژگی های مثبت بدنتان است. مثلا شما می‌توانید برای خوش فرم و خوش هیکل شدن بدنتان به باشگاه بروید و یا پوشش مناسب و تمیز داشته باشید تا هر کس در اولین برخورد با شما متوجه هیکل و یا پوششتان بشود نه کوتاهی قد!

برای همسرتان نیز زندگی کردن با فردی که به بدن خود اهمیت می‌دهد و ویژگی های مثبت را در خود پرورش داده و از نکات منفی دوری می‌کند، لذت بخش تر است.

نقش اختلاف قد و آمار طلاق

رابطه بین آمار طلاق و قد همسر
رابطه بین آمار طلاق و قد همسر

با اینکه ملاک قد در انتخاب همسر جز ملاک های مهم ظاهری محسوب می‌شود اما اگر دختر و پسری تصمیم بگیرند که بدون نظر گرفتن اختلاف قد مناسب با یکدیگر ازدواج کنند و ملاک های مهم تری داشته باشند، به ندرت مشاهده می‌شود که بعد از ازدواج به خاطر این مسئله دچار مشکل و یا طلاق شوند. مگر اینکه عشق قبل از ازدواج چشم آنها را کور کرده باشد و انتخاب احساسی گرفته باشند. در این صورت، این زوج ممکن است در بعدها دچار مشکل شده و حتی رابطه آنها به طلاق ختم شود.

سخن آخر

این مقاله برای افرادی نوشته شده است که ملاک قد در انتخاب همسر همچنان برایشان مهم است و در مورد تاثیر اختلاف قد در ازدواج اطلاعات کافی و لازم را ندارند. ما سعی کردیم از جنبه های مختلفی این موضوع را مورد بررسی قرار دهیم، اما در نهایت همه چیز به سلیقه و نظر شما بر میگردد و شما تصمیم گیرنده نهایی هستید.

بهتر است بدانید ملاک های مهم تری مانند اخلاق و خانواده در انتخاب همسر وجود دارد که اگر بخواهیم آنها را اولویت بندی کنیم، معیارهای ظاهری کم ترین ارزش را دارند. اما به این معنا نیست که اصلا نباید آن را در نظر گرفت. بنابراین اگر نمی‌توانید از معیارهای ظاهری چشم پوشی کنید و در انتخاب مردد هستید ، بهتر است به یک مشاوره ازدواج مراجعه کرده و از او کمک بگیرید.

سوالات متداول

آیا وا قعا قد جز فاکتورهای اصلی برای ازدواج است؟

روانشناسان ازدواج می گویند اگرچه قد جز ملاک های مهم ویژگی های ظاهری محسوب می‌شود اما به آن اندازه مهم نیست که به خاطر آن رابطه ای قطع و یا ایجاد شود.

قد مناسب زن و شوهر چند است؟

به طور کلی زنان مردانی که حدود 20 سانتی متر از آنها بلندتر هستند را ایده آل می دانند و مردان زنانی را که حدود 17، 18 سانتی متر از آنها کوتاه تر هستند را می پسندند.

آیا تاثیر اختلاف قد در ازدواج زیاد است؟

خیر، مگر اینکه یکی از طرفین اصرار بر اهمیت این موضوع داشته باشد. در چنین زمانی می‌توانید به یک مشاوره ازدواج مراجعه کرده و با او مشورت کنید.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی - تماس با تلفن ثابت - بدون صفر

09353000102 (سراسری)

09353000102 (تهران)