یافتن همسر مناسب

چگونه کیس مناسب برای ازدواج پیدا کنیم؟

پیدا کردن همسر دلخواه، یکی از دغدغه های اصلی جوانان امروزی است. اما به نظر شما چطور همسر خوب پیدا کنیم؟ همانطور که می دانیم ازدواج یک نیاز طبیعی در وجود همه انسان هاست. همه دختران و پسران دوست دارند که خودشان همسر مورد علاقه خود را پیدا کنند و تشکیل زندگی مشترک بدهند چراکه مهم ترین ویژگی برای داشتن یک ازدواج موفق، مناسب بودن دو فرد برای یکدیگر است. به همین دلیل شما برای یافتن همسر خوب باید ملاک ها و معیارهای خودتان را مشخص کنید و ویژگی های مثبت خود را افزایش دهید تا شانس ازدواج شما بیشتر شود.

جایگاه عشق در انتخاب همسر

عشق قبل از ازدواج، با اینکه خوب است و هیچ مانعی ندارد اما نباید به حدی باشد که مانع منطقی فکر کردن شما بشود. در واقع تجربه نشان می دهد اگر عشق قبل از ازدواج بسیار شدید باشد، به شما اجازه نمی دهد تا کم و کاستی های طرف مقابلتان را ببینید و صرفا به خاطر عشق و علاقه وارد ازدواجی می شوید که در نهایت منجر به شکست و جدایی می‌شود. بنابراین، برای یافتن همسر خوب لازم است منطقی فکر کنید و کورکورانه تصمیم نگیرید.

راههای یافتن همسر مناسب چیست؟

مشخص کردن ملاک های همسر آینده

معمولا همه دختران و پسران تصوری از همسر ایده آل خود دارند. اما برای اینکه معیارهای همسر آینده تان از نظر شما مشخص تر باشد، بهتر است آنها را بنویسید تا یک لیستی کامل از ملاک های خود داشته باشید. این لیست به شما کمک می‌کند تا همسر دلخواه خود را راحت تر پیدا کرده و در مورد آن با اطرافیانتان صحبت کنید. همچنین شما می‌توانید به مرور زمان این لیست را تغییر دهید و ملاک های مهم تری را به این لیست اضافه کنید. بنابراین، با خودتان روراست باشید و به تمامی ویژگی های ظاهری و اخلاقی همسر آینده تان فکر کنید.

افزایش اعتماد به نفس

یکی از بهترین راه های یافتن همسر خوب، تقویت اعتماد به نفس است. همه دختران و پسران جذب افراد با اعتماد به نفس می‌شوند. خوشبختانه اعتماد به نفس یک ویژگی اکتسابی است و همه انسان ها می‌توانند آن را به دست آورند و یا در خود تقویت کنند. همچنین جذابیت اعتماد به نفس از بسیاری از ویژگی های ظاهری مهم تر است.

اعتماد به نفس و پیدا کردن همسر
اعتماد به نفس و پیدا کردن همسر

اولین نکته در کسب اعتماد به نفس، عدم مقایسه خودتان با دیگران است. این طبیعی است که در جهان انسان هایی بهتر از شما هم وجود دارد. اما به این معنا نیست که شما از دیگران کمتر هستید. بلکه شما باید نقاط قوت خود را شناسایی کرده و آنها را تقویت کنید. ازدواج سنتی یا مدرن و مزایا و معایبی که پیش روی شما میگذارد! این مقاله را مطالعه کنید: ازدواج سنتی یا مدرن

افزایش روابط اجتماعی

در دنیای امروز و با توجه به گسترش روابط اجتماعی در جامعه، بهترین شیوه برای پیدا کردن همسر حضور فعال و پر رنگ در جامعه است. ببینید به چه چیزی علاقه دارید و سپس کلاس های مرتبط با علایقتان را شرکت کنید تا با آدم هایی که مثل شما فکر می‌کنند، بیشتر آشنا شوید. حضور در اجتماع به شما کمک می‌کند تا از میان افراد مختلفی که با آنها آشنا می شوید، بتوانید فرد ایده آل و مناسب خود را پیدا کنید.

آراسته بودن

یکی دیگر از راه های پیدا کردن همسر دلخواه، حضوری آراسته، تمیز و مرتب در جامعه است. همیشه یکی از معیارهای مهم جوانان در ازدواج و انتخاب همسر آینده شان، ویژگی های ظاهری طرف مقابل است. اما به این معنا نیست که در زیبایی خود اغراق کنید. بلکه فقط کافی است آراستگی ظاهری خود را داشته باشید. مثلا لازم نیست هزینه زیادی را صرف خریدن لباس های مارک کنید. بلکه تنها کافی است همان لباس های معمولیتان را تمیز و اتوکشیده بپوشید و استفاده کنید.

ویژگی های ظاهری و پیدا کردن همسر
ویژگی های ظاهری و پیدا کردن همسر

به اطرافیان خود بگویید که قصد ازدواج دارید

پیدا کردن همسر دلخواهبه اطرافیان و نزدیکان خود بگویید که قصد ازدواج دارید و در مورد برخی از ملاک های همسر آینده تان با آنها صحبت کنید. به هرحال هر فردی دایره ای از آشنایان و دوستانی دارند که میتوانند به شما معرفی کرده و باعث آشنایی شما با یکدیگر شوند. افراد نزدیک به شما افراد دلسوزی هستند که معمولا حسن نیت دارند و تنها به خوشبختی شما فکر می‌کنند. بنابراین، معرفی کیس مناسب برای ازدواج یکی دیگر از راههای پیدا کردن همسر مناسب است.

معرفی صحیح خود

شما باید این توانایی را داشته باشید تا در موقعیت های مهم وحساس مانند مراسم خواستگاری و یا در هنگام آشنایی با فرد جدید، بتوانید به درستی خودتان را با تمام نقاط قوت و ضعف معرفی و توصیف کنید. در واقع شما باید به گونه ای خودتان را معرفی کنید که برای طرف مقابلتان جذاب به نظر برسید و او را به خود جذب کنید اما نباید نقش بازی کنید. مثلا یک لیست از ویژگی های مثبتتان بنویسید و در جلسه خواستگاری آنها را خیلی جذاب بیان کنید. بنابراین در یافتن همسر خوب، معرفی و صحبت درباره خود بسیار مهم است. چرا صداقت داشتن در زندگی مشترک مهم است؟ این مقاله را حتما مطالعه کنید: صداقت داشتن در زندگی

وسواس را کنار بگذارید

در ازدواج و انتخاب همسر دلخواه، وسواس گونه رفتار نکنید و محافظه کاری های بیش از حد را کنار بگذارید. اگر شما حاضر نیستید تا به حرف های خواستگارهایتان گوش دهید و یا پیشنهاد دوستان و خانواده تان را رد می کنید، شاید بهتر باشد در رفتارتان تجدید نظر کنید. شاید یکی از همین موارد، همسر ایده آل شما باشد. بنابراین، پیشنهادهای ازدواج خود را به خاطر یک مشکل کوچک رد نکنید و در واقع به دنبال یک شخصیت بدون نقص و ایراد نباشید. چراکه هیچ کسی در این دنیا وجود ندارد که کامل باشد. اما شما می‌توانید کسی را انتخاب کنید که بتوانید با مشکلاتش کنار بیایید و در کنار هم خوشبخت باشید.

آه و ناله نکنید

به منفی بافی هایتان پایان دهید. اگر در جمعی قرار گرفته اید لطفا خشم خود را از پیدا نکردن کیس مناسب ازدواج بروز ندهید. به جای اینکه مدام از ازدواج نکردنتان صحبت کنید، در مورد موضوعات مختلفی که برای طرف مقابلتان جالب است، صحبت کنید. اگر شخصی از شما در مورد ازدواج نکردنتان سوال پرسید به آنها بگویید که همسر مناسب من هنوز پیدا نشده است و خیلی منطقی در مورد ملاک های خود صحبت کنید.

روی خودتان کار کنید

همانطور که شما به دنبال یک همسر با کمالات هستید، طرف مقابلتان هم به دنبال دختر و یا پسری با کمالات است. پس بهتر است بر روی توانایی های خود تمرکز کرده و آنها را تقویت کنید. به دنبال استعدادهایتان بروید و برای خود شخصیت مستقلی ایجاد کنید. تا با افرادی که شبیه خودتان هستند، آشنا شوید و با آنها ارتباط بگیرید. در چنین مواقعی احتمال اینکه فردی شبیه خودتان را پیدا کنید، زیاد است.

به روانشناس مراجعه کنید

سعی کنید در زمینه ازدواج و روابط عاطفی اطلاعات بیشتری کسب کنید و ابعاد مختلف ازدواج را در نظر بگیرید. بهترین راه برای به دست آوردن مهارت های لازم برای ازدواج مراجعه به روانشناس و استفاده از تجربیات اوست. لیست ملاک های یافتن همسر دلخواه خود را با او در میان بگذارید تا به کمک مشاور ازدواج برخی از معیارهای خود را کم و یا زیاد کنید.

پیدا کردن همسر دلخواه

سخن آخر

همانطور که می دانید که انتخاب همسر آینده شاید مهم ترین تصمیم زندگی شما باشد. چراکه عواقب این انتخاب چه خوب و یا چه بد تا آخر عمر گریبان گیر شما است. پس احتیاط در پیدا کردن همسر دلخواه ضروری است اما نباید وسواس بیش از اندازه از خود نشان داد. بنابراین مراجعه به مشاوره ازدواج می‌تواند شما را از بسیاری از سردرگمی ها نجات داده و به شما در یک انتخاب صحیح کمک کند.

سوالات متداول:

چگونه دختری مناسب برای ازدواج پیدا کنیم؟

اول از همه معیارها و ملاک های همسر ایده آلتان را مشخص کنید و آنها را با نزدیک ترین افراد قابل اعتمادتان در میان بگذارید تا به شما در یافتن همسر خوب کمک کنند.

همسر مناسب را باید از کجا پیدا کرد؟

حضور در جامعه و فعالیت های گروهی، در میان گذاشتن قصد ازدواج با افراد قابل اعتماد، حضور در مهمانی ها و مراسم ها، مکان هایی مناسب برای یافتن همسر مناسب است.

ازدواج فامیلی خوب است؟

در ازدواج فامیلی به دلیل تشابه ژن ها ممکن است زوجین را درگیر برخی از مسائل ژنتیکی کند، پس بهتر است قبل از ازدواج به یک مشاوره ژنتیک مراجعه کرده و تست های لازم را بگیرید.

مشاوره پیش از ازدواج فمیلیکو

در مرکز مشاوره فمیلیکو در خصوص عشق بعد از ازدواج یا عاشقی بعد از ازدواج ، نکاتی را بیان کردیم. اگر شما هم نکاتی به ذهنتان می رسد و در این پست از آن صحبت نشده است، بهتر است تا آن را در قسمت نظرات بنویسید تا دیگران هم از آن استفاده کنند و از سوی دیگر در مقاله دیگری به صورت اختصاصی به آن پرداخته شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی - تماس با تلفن ثابت - بدون صفر

09353000102 (سراسری)

09353000102 (تهران)