نشانه های خیانت مجازی

10 مورد از نشانه های خیانت کردن زنان و مردان در فضای مجازی

خیانت مجازی، شکل امروزی خیانت زوجین به یکدیگر است. خیانت در گذشته بیشتر به شکل قرارهای پنهانی، دروغ گفتن به بهانه مشغله کاری زیاد و بهانه های باورنکردنی در مورد دیر آمدن به خانه و … شناخته می‌شد. اما در حال حاضر با گسترش شبکه های اجتماعی و دسترسی آسان به فضاهای مجازی، روش های خیانت و پرسه زنی شکلی دیگری به خود گرفته است. خیانت، قانون و قاعده خاصی ندارد و امروزه زوجین می‌توانند به راحتی از طریق فضای مجازی به یکدیگر خیانت کنند.

شاید برخی از افراد خیانت اینترنتی را به بهانه نداشتن رابطه حضوری و یا جنسی توجیه کنند و آن را بی ضرر بدانند. اما واقعیت این است که خیانت، خیانت است و به هرشکلی که صورت گیرد غیرقابل توجیه است و هیچ فرقی با خیانت در دنیای واقعی ندارد. همچنین اگر یکی از زوجین متوجه خیانت همسر خود حتی به اندازه پیام و چت شود، جلب اعتماد همسر بعد از خیانت کار آسانی نیست.

خیانت مجازی چیست؟

خیانت مجازی چیست؟
خیانت مجازی چیست؟

به هرگونه تماس و ارتباط تلفنی، چت، تماس صوتی و یا تصویری در زمینه عاطفی و جنسی با جنس مخالف خود به غیر از همسر، خیانت مجازی گفته می‌شود. در ارتباطات مجازی دو نفر بدون اینکه یکدیگر را در دنیای واقعی ببینند و یا ملاقات و قرارهای حضوری داشته باشند، تنها به صورت مجازی به یکدیگر وابستگی عاطفی پیدا می‌کنند. معمولا در خیانت در فضای مجازی دو نفر یکدیگر را ندیده اند و یا حتی صدای همدیگر را نشنیده اند و تنها از طریق چت و پیام به شریک زندگی خود خیانت می‌کنند.

10 نشانه خیانت مجازی

فردی که درگیر خیانت مجازی به همسر خود شده است، معمولا رفتارهای شک برانگیزی را از خود بروز می‌دهد که باعث شک و تردید در همسرش می‌شود. البته برای این مسئله نمی‌توان نسخه واحدی پیچید و لیستی از نشانه های خیانت مجازی را معرفی کرد که هرکسی که این نشانه ها را دارد، لزوما به شما خیانت کرده است. توصیه می‌کنیم حتی بعد از دیدن این نشانه ها در  همسرتان، خیلی عجولانه تصمیم نگیرید و تا روشن نشدن مسئله خیانت، رفتار عجولانه ای از خود نشان ندهید چراکه درمان خیانت نیاز به مشاوره و مهارت دارد.

داشتن اکانت های زیاد و پنهانی در شبکه های اجتماعی

داشتن اکانت های مختلف و زیاد در شبکه های مجازی به خودی خود مشکلی ندارد. اما اگر فکر می‌کنید که همسرتان پنهانی از شما دائما در حال تغییر اکانت در فضاهای مجازی است، خب این رفتار را می‌توان یک رفتار شک برانگیز دانست. در چنین مواقعی بدون هیچ تصمیم عجولانه ای با همسرتان صحبت کنید و به او اجازه دهید تا علت کارش را به شما توضیح دهد. اگر توجیهات همسرتان برای شما غیرقابل قبول است، به یک مشاوره مراجعه کنید و از او کمک بگیرید.

بیش از حد سرگرم بودن در فضاهای مجازی

امروزه بسیاری از افراد زمان زیادی را برای استفاده از گوشی های هوشمند و گشت و گذار در فضاهای مجازی می‌گذارند. اما استفاده بیش از اندازه از گوشی بدون هیچ دلیل خاصی، جای سوال دارد. برخی از افراد در بعضی از روزهایی که کارخاصی برای انجام ندارند، معمولا در فضاهای مجازی می‌چرخند اما بعضی دیگر به شکلی درگیر گوشی خود می‌شوند که حتی حاضر نیستند یک لحظه آن را از خود دور کنند. افرادی که به همسر خود خیانت سایبری می‌کنند وقتی برای انجام کارهای اصلی روزانه خود ندارند و یا هرجایی که می‌روند، گوشی را همراه خود می‌برند.

پاک کردن تمامی اطلاعات و پیام ها از گوشی

پاک کردن پیام ها و خیانت مجازی
پاک کردن پیام های شما و خیانت مجازی

یکی از نشانه های خیانت مجازی پاک کردن تمام محتویات پیام ها و گزارشات تماس است. شاید مدتی است که هرازگاهی که به گوشی همسرتان سر می‌زنید، هیچ پیام و گزارش تماسی در گوشی نمی‌بینید و یا فکر می‌کنید که همسرتان بعد از هر تماس و یا پیام، اطلاعات مربوط به آن را حذف می‌کند. این رفتار بدون دلیل خاصی می‌تواند از نشانه های خیانت در فضای مجازی باشد.

تماس های تلفنی پنهانی

معمولا یکی از نشانه های خیانت کردن زنان و مردان در فضای مجازی تماس و یا پیام های صوتی پنهانی است. گاهی اوقات شاید متوجه شده باشید که همسرتان برخی از تماس ها را در حضور شما جواب نمی‌دهد و فورا اطلاعات تماس را پاک می‌کند.

مثلا :

  • گوشی همسرتان زنگ می‌خورد و او برای پاسخ دادن به اتاق دیگری می‌رود و وقتی شما وارد اتاق می‌شوید، بحث را سریع عوض کرده و به تماس خاتمه می‌دهد.
  • بعد از ورود شما طرف مقابل صحبت نمی‌کند و سریعا تماس را قطع می‌کند.
  • وقتی از او می‌پرسید با چه کسی حرف می‌زدی، می‌گوید” هیچ کس”.
  • از مکالمه اصلی آن چیزی سر در نمی‌آورید و صحبت های همسرتان ابهام دارد.

بنابراین، تماس های تلفنی پنهانی در آخر شب ها و یا صحبت کردن آهسته به گونه ای که شما متوجه آن نشوید، یک رفتار شک برانگیز از طرف همسرتان است. این مورد بیشتر به عنوان یکی از نشانه های خیانت مردان دیده شده است.

توجه زیاد به حفظ حریم خصوصی

توجه به حریم شخصی و خیانت مجازی
توجه زیاد به حریم شحصی و خیانت مجازی

همه افراد دارای حریم خصوصی هستند که فضولی و کنجکاوی کردن در آن کار درستی نیست. شما به عنوان همسر، اجازه فضولی و سرک کشیدن در گوشی همراه همسرتان بدون اجازه او را ندارید. اما گاهی اوقات ممکن است همسر شما بیشتر از قبل به حفظ حریم خصوصی خود حساس شده باشد و دیگر مثل قبل به شما اجازه استفاده از وسایل شخصی مانند گوشی، کامپیوتر و … را نمی‌دهد. حتی ممکن است همسرتان برای هر شبکه مجازی مانند تلگرام، فیس بوک، اینستاگرام و واتساپ رمز ورود بگذارد و یا آن را تغییر بدهد.

همه این تغییر رفتار ها می‌تواند نشانه ای از خیانت، حتی خیانت در حد پیام باشد.

هزینه بیشتر برای اینترنت و مصرف شارژ

در خیانت مجازی حتی اگر خیانت در حد پیام باشد، هزینه های اینترنتی و شارژ بیشتری را نیاز دارد. اگر فکر می‌کنید همسرتان نسبت به قبل اینترنت و شارژ بیشتری را بدون هیچ دلیل خاصی استفاده می‌کند، بهتر است سایر رفتار های او را زیر نظر بگیرید. معمولا در ارتباطات مجازی همسر شما نسبت به خرید شارژ و اینترنت حساس است و حتی اگر نصف شب هم که باشد برای خود شارژ تهیه می‌کند.

وسواس برای سریع پاسخ دادن به پیام ها

اگر همسر شما در حال خیانت سایبری به شما باشد نسبت به جواب دادن فوری به پیام ها و تماس ها از خود حساسیت نشان می‌دهد. مثلا به محض اینکه صدای پیام و تماس را می‌شنود به سمت گوشی رفته و مدت ها مشغول آن می‌شود. البته خیلی از افراد به این رفتار عادت دارند اما اگر قبلا همسر شما چنین رفتاری را نداشته و به تازگی اینگونه رفتار می‌کند، از علائم خیانت در فضای مجازی است.

خواب نامنظم و تغییر در برنامه خواب

فردی که به همسر خود خیانت اینترنتی می‌کند تا دیر وقت برای چک کردن پیام ها بیدار می ماند و یا صبح خیلی زود از خواب بیدا می‌شود تا وقتی برای خواندن پیام ها داشته باشد. گاهی اوقات ممکن است همسر شما نیمه شب از خواب بیدار شود و ساعت ها با گوشی خود مشغول باشد. همه این تغییرات در الگوی خواب همسرتان بدون هیچ دلیل خاصی از نشانه های خیانت مجازی است.

تغییرات خلقی

فردی که وارد رابطه عاطفی با جنس مخالف خود به غیر از همسرش شده است، ناخودآگاه تغییراتی در رفتار و اخلاق او شکل می‌گیرد. ما در اینجا به دو نمونه از این تغییر رفتارها اشاره می‌کنیم.

  • در بعضی از مواقع ممکن است همسرتان نسبت به شما سرد رفتار کند و توجه کمتری به شما داشته باشد.
  • برخی دیگر برای اینکه همسرشان به آنها شک نکند و یا برای فرار از عذاب وجدان، بیش از اندازه محبت می‌کنند اما شما متوجه می‌شوید که با وجود این همه محبت، میان قلب های شما فاصله افتاده است.

سرد شدن نسبت به روابط جنسی

سرد شدن روابط جنسی و خیانت مجازی
سرد شدن رابطه جنسی و خیانت مجازی

یکی از دلایل خیانت زوجین و مخصوصا یکی از دلایل خیانت مردان، جبران نیازهایی است که در دنیای واقعی به آن پاسخ داده نشده‌ است. بعضی از افراد ممکن است تنها با هدف ارتباطات مجازی کوتاه مدت و برطرف کردن خلاهای خود در زندگی واقعی به خیانت مجازی روی بیاورند. اما به مرور زمان در رابطه جلو می‌روند و دیگر نمی‌توانند عواطف خود را کنترل کنند و روز به روز بیشتر در این باتلاق فرو می‌روند.

برخی از مردان و زنان در فضاهای مجازی از حد فراتر رفته و سعی می‌کنند نیازهای جنسی خود را از طریق پیام و یا چت های تصویری و صوتی برطرف کنند. بنابراین نسبت به رابطه جنسی با همسر خود سرد شده و دیگر تمایل زیادی به داشتن رابطه ندارند.

سخن آخر

همانطور که گفتیم برقراری رابطه عاطفی و جنسی چه در دنیای واقعی و چه در دنیای مجازی هیچ توجیهی ندارد و قابل قبول نیست. اگر فکر می‌کنید که همسرتان مدتی است که رفتارهای مشکوکی از خود نشان می‌دهد و ذهن شما را به خود درگیر کرده است، بهتر است بعد از دیدن این نشانه ها در همسرتان قبل از اینکه به طور مستقیم با او برخورد کنید به یک روانشناس در زمینه مشاوره خیانت مراجعه کرده و از او راهنمایی بگیرید.

سوالات متداول

خیانت مجازی چیست؟

خیانت مجازی به معنای برقراری رابطه در زمینه عاطفی و یا جنسی به صورت صورت چت آنلاین و خیانت در واتساپ یا سایر شبکه های اجتماعی است.

با خیانت مجازی همسر چگونه برخورد کنیم؟

اگر هنوز از خیانت مجازی همسر خود مطمئن نشده اید، بهتر است با او صحبت کنید و دلیل رفتارهایش را بپرسید. اگر پاسخ موجهی نداشت به یک روانشناس مراجعه کنید.

نشانه های خیانت مجازی چیست؟

توجه بیش از اندازه به حریم شخصی، استفاده زیاد از گوشی، تغییر در الگوی خواب، تغییرات خلقی و … می‌تواند از نشانه های خیانت مجازی باشد. ما در این مطلب به 10 نشانه خیانت اینترنتی اشاره کرده ایم.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی - تماس با تلفن ثابت - بدون صفر

09353000102 (سراسری)

09353000102 (تهران)