مشاوره خیانت

مشاوره خیانت همسر | در مورد خیانت شتابزده عمل نکنید!

مشاوره خیانت در چه شرایطی می تواند به ما کمک کند؟

خیانت یکی از بدترین اتفاقاتی است که هرکسی در زندگی اش می تواند تجربه کند. نمی توان گفت که در زندگی تان حتما خیانت را تجربه خواهید کرد ولی از طرفی هم نمی توان احتمال آن را صفر دانست. در این مقاله قصد داریم تا با چند مورد واقعی از مشاوره خیانت به شما نشان دهیم که یک روانشناس خیانت به چه شکل می تواند به شما کمک کند.

تعریف خیانت چیست؟

قبل از اینکه نقش مشاور خیانت را در شرایط مختلف برایتان توضیح بدهیم. اجازه بدهید تعریف به نسبت کاملی را از خیانت برای شما بیاوریم. زیرا بسیاری از مردم فکر می کنند که همه چیز را درباره خیانت می دانند. ولی وقتی از آن ها پرسیده می شود که خیانت را تعریف کنید خودشان متوجه می شوند که تعریف دقیقی از این واژه ندارند.

رابی شلومو که در زمینه مشاوره در مورد خیانت کار می کند، خیانت را اینگونه تعریف می کند:« خیانت به معنی سو استفاده از اعتماد شریک شما نسبت به شما است. این خیانت می تواند فیزیکی، احساسی و یا حتی اینکه از طریق فضای مجازی باشد. بنابراین وقتی که از اعتماد شریک زندگی اتان سواستفاده کردید یعنی اینکه به او خیانت کرده اید.»

حال که تعریف کاملی را از خیانت به شما ارائه دادیم به سراغ نمونه های واقعی ای از مشاوره خیانت می رویم.

مشاوره خیانت همسر تلفنی
مشاوره خیانت

نقش مشاوره برای خیانت در محیط کار

یکی از رایج ترین موارد خیانت زمانی است که فرد با همکار خود به همسرش خیانت می کند. به اتفاقی برای محمدرضا و نازنین افتاده است توجه کنید.

محمدرضا 35 سال سن دارد و در یک شرکت خدمات بیمه کار می کند در حالی که همسرش نازنین 30 ساله و خانه دار  است. این زوج نزدیک به 7 سال است که با یکدیگر ازدواج کرده اند. ولی به تازگی نازنین متوجه شده است که محمدرضا با یکی از همکاران خانمش ارتباط صمیمی ای دارد و این موضوع او را آزار می دهد.

خیانت در مردان و زنان شاغل

این زوج به طور کلی 6 جلسه از مشاوره خیانت شوهر استفاده کردند که نزدیک به 3 ماه طول کشید. در جلسه اول مشاوره پس از مشخص شدن اینکه رابطه آن ها فقط در حد صمیمیت بوده است. هر دو نفر بر سر اینکه می خواهند بر روی ازدواجشان کار کنند اتحاد نظر داشتند. نازنین هم به این نکته اشاره کرد که قرار نیست بخاطر این موضوع محمدرضا را تنبیه کند. در مورد مهارت های ابتدایی در یک رابطه به آن ها مواردی آموخته شد.

به عنوان تمرین از آن ها خواسته شد که درباره ی این موضوع با یکدیگر صحبت نکنند. در جلسه دوم مشاوره که 10 روز بعد برگزار شد از ان ها خواسته شد که 4 هدف برای زندگی مشترکشان تعیین کنند. 3 جلسه بعدی صرف آموزش مهارت های تکمیلی در یک رابطه شد. در جلسه آخر مشاوره به ارزیابی پیشرفت رابطه این دو شخص پرداخته شد و مشخص شد که پیشرفت خوبی داشته اند.

البته ناگفته نماند که دلیل به خوبی پیشرفت کردن رابطه محمدرضا و نازنین کنترل احساسات بسیار قوی از سوی نازنین و مراجعه بدون فوت وقت این زوج برای شروع رونده مشاوره خیانت همسر بوده است.

نقش مشاوره برای خیانت در فضای مجازی

با پیشرفت فضای مجازی برای ما بسیار اتفاق می افتد که وقتی از مراجعین خود می پرسیم که چگونه با شخص دیگری آشنا شده اید، در جواب می گویند از طریق فضای مجازی. به همین دلیل در این قسمت یک نمونه از آن را برای شما آورده ایم.

امیر 27 سال سن دارد و شغلش آزاد است و همسر او نگار 24 سال سن دارد و خانه دارد است. این زوج نزدیک به 3 سال است که با یکدیگر زندگی می کنند. امیر به دلیل شرایط شغلی اش صبح ها ساعت 7 به سر کار می رود و شب ساعت 9 به خانه بر می گردد.  او وقتی به خانه می آید متوجه می شود که همسرش نگار همانند قبل از او استقبال نمی کند و در عوض بیشتر با موبایلش کار می کند. چند روز بعد او به طریقی گوشی نگار را چک می کند و متوجه می شود که او با یک نفر به اسم سامان چت می کند.

چه زمانی نیاز به مشاوره خیانت همسر داریم
خیانت زناشویی

نشانه های خیانت در فضای مجازی

ابتدا امیر خود برای دریافت مشاوره خیانت زن مراجعه می کند. در جلسه اول مشاوره پس از اینکه راهکار هایی برای آرامش درونی ایجاد شد از او درخواست شد تا چند وقتی را زودتر از سرکار به خانه شان برود و بیشتر با همسرش وقت بگذراند سپس بعد از یک ماه با نگار برای مشاوره خیانت همسر مراجعه کند. در جلسه دوم مشاوره پس از تفهیم این موضوع به نگار که کار او درست نبوده است بر روی مهارت های ارتباطی این دو نفر کار شد. از نگار خواسته شد گاهی اوقات در طی روز به مغازه همسرش برود و البته در مورد اتفاقی پیش آمده با یکدیگر صحبتی نکنند. در جلسه سوم مشاوره از آن ها خواسته شد تا به کارهایی که علاقه مند هستند و با یکدیگر تا به حال انجام نداده اند بیندیشند و سعی کنند برای آن ها برنامه ریزی داشته باشند.

نکته مهم در این مشاوره خیانت رفتار درست امیر بود که قبل از اینکه فکر کند رفتار تندی را از خود نشان نداد.

نقش مشاوره خیانت در دوران بارداری

بر اساس آمار یکی از متداول ترین خیانت های صورت گرفته در زمان بارداری خانم ها صورت می گیرد. معمولا بخاطر این که شرایط رابطه جنسی برای مردان فراهم نیست در این زمان احتمال خیانت آن ها به همسرشان بیشتر می شود. به همین خاطر یکی از مهم ترین موضوعات مشاوره خانواده، خیانت مرد محسوب می شود.

زکیه و حسین هر دو 28 سال سن دارند و زکیه 8 ماهه که باردار است. به گفته زکیه چند وقتی بود که احساس می کرد توجه حسین به او کم شده است اما به دلیل شرایط بارداری اش نمی توانسته از خانه بیرون برود. به همین دلیل از مشاوره تلفنی خیانت همسر استفاده کرده است.

خیانت شوهر در دوران بارداری

در تماس اول با مشاور از او پرسیده شد که آیا واقعا به خیانت کردن شوهرش یقین دارد یا خیر. وقتی که معلوم شد او از این موضوع مطمئن نیست از او خواسته شد که سعی کند در حد مقدور به ارتباط فیزیکی اش را با حسین حفظ کند. او را نوازش کند، ببوسد و یا او را بغل کند. این روند برای حدود 10 روز ادامه داشت و در تماس دوم از او خواسته شد اگر برایش مقدور است از کسی بخواهد در برخی از کارها به او کمک کند تا بتواند بیشتر بر روی زندگی اش متمرکز شد. خوشبختانه مشکلات او تا حد زیادی برطرف شد و دوباره توانست احساس خوبی نسبت به زندگی اش داشته باشد.

یک نکته بسیار مهم که خانم ها در دوران بارداری باید در نظر داشته باشند این است که باید سعی کنند ارتباط فیزیکی اشان را تا جایی که مقدور است با شوهرشان حفظ کنند حتی در حد یک نوازش ساده.

مشاوره خیانت به همسر
مشاوره خیانت همسر

نقش مشاوره خیانت در دوران نامزدی

موارد متعددی درباره ی خیانت یک زوج در دوران نامزدی وجود دارد. معمولا این نوع خیانت ها با نزدیک ترین اشخاص به همسر اتفاق می افتد

کیارش و سارا نزدیک به 9 ماه است که با یکدیگر عقد کرده اند. کیارش 23 سال و سارا 21 سال سن دارد و در یک اکیپ دانشگاهی با یکدیگر اشنا شده اند. اما چند وقتی شده است که کیارش متوجه شده رابطه سارا با یکی از پسران همان اکیپ غیرعادی است به همین دلیل این موضوع را برای سارا مطرح کرده است و با یکدیگر جر و بحث کرده اند. از آنجایی که نمی خواستند عقدشان بهم بخورد به پیشنهاد دوست سارا برای مشاوره خیانت مراجعه کرده اند.

نشانه های خیانت در دوران نامزدی

روند مشاوره آن ها 3 جلسه به طول انجامید. در جلسه اول مشاوره به دلیل اینکه هر دوی آن ها بسیار عصبانی بودند سعی شد تا بر روی آرامش و تسلط آن ها کار شود هم چنین قرار شد که چند وقتی با آن گروه وقت نگذرانند. در جلسه دوم مشاوره از آن ها خواسته شد تا تعریفشان را نسبت به تعهد به یکدیگر را توضیح دهند. هم چنین به عنوان تمرین از آن ها خواسته شد تا تایم بیشتری را با یکدیگر بگذرانند. در جلسه سوم مشاوره و با ارزیابی روند آن ها مشخص شد که تنش بین آن ها کم شده است.

نکته مهم در دوران عقد این است که خانواده دختر و پسر نقش کلیدی و مهمی را بازی می کنند. در واقع آن ها باید نظارت خوبی را بر روی رابطه این زوج داشته باشند تا در مواقع لازم بتوانند به آن ها راهنمایی های لازم را انجام دهند.

مشاوره خیانت زن به مرد
مشاوره خیانت به شوهر

نقش مشاوره در خیانت های عاطفی 

حتما لازم نیست که خیانت صورت گرفته از سوی یک شخص خیانت فیزیکی و یا جنسی باشد. گاهی اوقات به دلیل عدم تامین نیازهای عاطفی در یک رابطه اشخاص فقط به دنبال یک نفر برای ارضای عاطفی می گردند. به این مورد توجه کنید.

بابک و سحر نزدیک به 2 سال است که با یکدیگر ازدواج کرده اند. بابک در یک دفتر مشاوره حقوقی کار می کند و سحر نیز کارمند بانک است. به دلیل شرایط شغلی بابک، او تایم کمتری نسبت به سحر دارد و معمولا هم وقتی از سرکار می آید خسته است.  او چند وقتی است که متوجه شده است سحر رابطه اش را با خانواده خاله اش که یک پسر متاهل و همسن دارد بیشتر کرده است. از همین رو گوشی سحر را چک می کند و متوجه شده است که با پسرخاله اش در ارتباط است. وقتی پیام های آن ها را خوانده متوجه شده است که از عدم ارضای عاطفی رنج می برد. به همین خاطر برای دریافت مشاوره خیانت زن به مرد مراجعه کرده است.

خیانت عاطفی و احساسی چیست؟

از او خواسته شد که با همسرش برای دریافت مشاوره مراجعه کنند. جلسه اول مشاوره با تعدادی سوال و جواب روانشناس خیانت به پایان رسید و قرار شد که یک هفته بعد برای مشاوره مراجعه کنند. در جلسه دوم مشاوره به بابک تفهیم شد که علاوه بر نیازهای مالی باید به نیازهای عاطفی موجود در زندگی اش نیز رسیدگی کند. هم چنین به سحر نیز گفته شد که اگر احساس می کند کمبودی در زندگی اش وجود دارد راه درستی را برای بیان و رفع آن ها انتخاب کند. به همین خاطر به آن ها تمرین هایی داده شد تا در خانه انجام دهند. جلسه سوم مشاوره که پس از گذشت یک ماه برگزار می شد نشان می داد که این دو نفر واقعا به دنبال بهبود شرایط زندگی اشان بوده اند و حال از رابطه اشان راضی هستند.

سخن پایانی

به طور کلی مشاوره خیانت همسر یکی از سخت ترین مشاوره های ممکن است. زیرا این موضوع تا حد زیادی به شرایط فرهنگی و اعتقادی یک شخص و خانواده اش وابسته است به همین خاطر نیازمند روند طولانی تری در مشاوره می باشد و نیاز است که زوجین کنترل قوی ای بر روی احساسات خود داشته باشند.

سوالات متداول

آیا خیانت قابل درمان است؟

درست است که خیانت بار بسیار سنگینی را از لحاظ عاطفی به فرد تحمیل می کند. اما اگر به دنبال روش های اصولی آن باشید می توانید مشکلات ناشی از آن را تا حد زیادی کاهش دهید. مشاوره خیانت می تواند کمک شایانی در این زمینه به شما بکند.

چه زمانی باید برای دریافت مشاوره خیانت مراجعه کنیم؟

بهترین زمان برای دریافت مشاوره خیانت بلافاصله بعد از متوجه شدن این موضوع است. بهتر است که کار دیگری انجام ندهید و شرایط خود را برای یک روانشناس شرح دهید تا بتوانید کمک های لازم را از او دریافت کنید.

مشاوره خیانت چگونه به ما کمک می کند؟

باید این را بدانید که در مورد خیانت موثرترین فرد خودتان هستید ولی حضور یک مشاور در کنار شما می تواند به شما راهنمایی هایی بدهد تا شما بتوانید این دوره را با سرعت بیشتری پشت سر بگذارید و آسیب کمتری ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی - تماس با تلفن ثابت - بدون صفر

09353000102 (سراسری)

09353000102 (تهران)