نشانه های خیانت در محل کار

نشانه های خیانت مردان و زنان شاغل در محیط کار

در حال حاضر بیشتر مردان و زنان شاغل هستند و بیشتر ساعات روز را در محل کار و در کنار همکاران خود می‌گذرانند. کار زیاد در محیط کار علاوه بر اینکه به سلامت جسمی همسرتان آسیب وارد می‌کند، می‌تواند به زندگی زناشویی شما نیز خدشه بزرگی وارد کند. از آنجایی که افراد شاغل ساعات زیادی از روز را در محیط های کاری می‌گذرانند، احتمال خیانت در محل کار حتی به شکل خیانت مجازی وجود دارد.
آیا شما با نشانه های خیانت در محل کار آشنا هستید؟ برای حفاظت از خودتان در محیط کار چه رفتارهایی انجام می‌دهید؟ اگر جواب این سوال ها را نمی‌دانید با فمیلیکو همراه باشید تا در این مقاله با نشانه های روابط نامشروع در محل کار و راه های برخورد با همکار خانم و آقا در محیط کار آشنا شوید.

نشانه های خیانت مردان و زنان در محیط کار

تمام زندگی همسرتان به کار کار کار تبدیل شده

یکی از نشانه های خیانت در محل کار تغییر الگوی کاری همسرتان است. معمولا افرادی که درگیر روابط نامشروع در محیط کار شده اند، کارهای عقب افتاده را به عنوان بهانه ای برای بیشتر ماندن در محیط کاری در کنار همکاران خود به کار می‎برند. اگر همسر شما به تازگی سر ساعت همیشه به خانه برنمی‌گردد و هر ساعتی از شبانه روز ممکن است از خانه بیرون برود، نشانه خوبی نیست.

جلسات کاری طولانی مدت ناگهانی، حجم زیاد کارهای عقب افتاده، اتفاقات ناگهانی کاری که همسر شما را به محیط کار می‌کشاند، همه این موارد از نشانه های خیانت زنان شاغل و یا خیانت مردان شاغل در محل کار به حساب می‎آید.

اهمیت بیش از حد به کار و خیانت در محل کار
اهمیت بیش از حد به کار و خیانت در محل کار

کار بر زندگی مشترک اولویت پیدا می‌کند

همسران خیانتکار وقتی به خانه برمی‌گردند به بهانه انجام امورات کاری به اتاق می‌روند و تمایل دارند بیشتر وقت خود را در منزل به تنهایی بگذرانند. آن ها دیگر به شما زیاد بها نمی‌دهند و صحبت کردن با همکاران در محیط کار بیشتر برایشان جذاب است. در واقع اگر همسرتان همیشه شما را در جریان اتفاقات کاری قرار می‌داده است، ولی چند وقتی است که دیگر در مورد محیط کار خود صحبت نمی‎کند، از نشانه های خیانت در محیط کار محسوب می‌شود.

سفرهای کاری طولانی یکی از نشانه های خیانت در محل کار
سفرهای کاری طولانی یکی از نشانه های خیانت در محل کار

سفرهای کاری ناگهانی

سفرهای طولانی و متعدد کاری نشانه خیانت و روابط نامشروع در محیط کار محسوب نمی‌شود و جای نگرانی نیست. اما اگر همسر شما برخلاف عادت و روال همیشگی به طور ناگهانی تعداد سفرهای کاری خودش را زیاد کرده است و رفتارهایش مثل همیشه نیست، نباید این تغییرات را نادیده بگیرید. در چنین سفرهایی همسرتان آمار دقیق هتل و اطلاعات سفر خود را در اختیار شما قرار نمی‌دهد و در طول سفر ارتباط کمتری با شما می‌گیرد.

اهمیت زیاد به ظاهر قبل از رفتن به محیط کار

رسیدگی به ظاهر و آراستگی در محیط کار نه تنها بد نیست بلکه رعایت نظافت شخصی و مرتب بودن در محل کار اهمیت زیادی دارد. اما اگر همسرتان مدتی است که بیش از اندازه به خود می رسد و یا لباس هایی را می‌پوشد که می‌دانید سلیقه همسرتان نیست، ادکلن و عطر های تند استفاده می‌کند و … همگی این موارد می‌توانند نشانه ارتباط زن و مرد در محیط کار فراتر از روابط معمول باشد.

از لحاظ عاطفی از همسرتان دور شده اید

اگر فکر می‌کنید مدتی است که همسرتان نیازهای عاطفی شما را برآورده نمی‌کند و یا حوصله حرف زدن و تفریحات دو نفری را ندارد، به دنبال علت این ماجرا باشید. اگر همسرتان دلایل منطقی برای این رفتار داشت، از او بپذیرید در غیر این صورت نباید به راحتی از کنار این قضیه بگذرید. طلاق عاطفی در زندگی زناشویی می‌تواند نتیجه خیانت عاطفی در محیط کار باشد. در واقع صمیمیت و خوش و بش با همکاران باعث کمرنگ شدن روابط عاطفی شما می‌شود.

صحبت نکردن درباره ی مسائل کاری در خانه و خیانت
صحبت نکردن درباره ی مسائل کاری در خانه و خیانت در محل کار

صحبت و یا عدم صحبت در مورد همکاران

این مورد می‌تواند به دو صورت کاملا متفاوت خبر از خیانت در محیط کار بدهد. گاهی اوقات ممکن است همسر شما بیش از اندازه از شخصیت یک فرد صحبت کند و وقتی از او حرف می‌زند تغییراتی را در رفتارش می‌بیند. یعنی او با زبان بدن به خیانت خود اعتراف می‌کند. از طرف دیگر برخی از افراد ممکن است تمایل نداشته باشند از همکاران خود صحبت کنند و همیشه بحث را منحرف می‌کنند. در هر دو صورت اگر همسر شما موضع خاصی در برابر همکاران خود در محیط کار می‌گیرد، امکان خیانت وجود دارد.

رفتن به محیط کار ممنوع!

رفتن به محیط کار همسرتان خط قرمز اوست! او دوست ندارد شما به هیچ وجه به محیط کارش بروید و با همکارانش آشنا شوید. در چنین شرایطی همسرتان مهمانی ها و مراسمات کاری را تنها شرکت می‌کند در حالیکه همه به همراه خانواده هستند.

تغییر شغل ناگهانی

اگر ارتباط زن و مرد در محیط کار از روابط معمول فراتر برود تمایلی به ماندن در یک محیط کاری ندارند. اگر همسر شما به طور ناگهانی از محل کار خود استعفا داده و به دنبال کار جدید است، احتمال خیانت در محیط کار وجود دارد.

به کمک روش های زیر از خود در برابر خیانت در محل کار محافظت کنید!

نسبت به رفتارها و واکنش های خودتان حساس باشید

متاسفانه برخی از افراد در محیط کار رفتار و شوخی های نامناسبی دارند و خودشان را شوخ طبع معرفی می‌کنند. اما یک فرد متعهد نحوه برخورد با همکاران در محیط کار را به خوبی می‌داند و در جواب شوخ طبعی و رفتارهای نادرست همکارانش، پاسخی قاطع و محکم به آن ها می‌دهد تا دیگر با او شوخی های بی جا نکنند.

پایان دادن به رابطه عاطفی در محل کار
پایان دادن به رابطه عاطفی در محل کار

از همسر کاری طلاق بگیرید

اگر متاهل هستید و با یکی از همکارانتان وارد رابطه ای تحت عنوان همسر کاری شده اید به این معناست که از خط قرمز ها عبور کرده اید. در چنین شرایطی روابط تحت عنوان همسرکاری به یک صمیمت نادرست ختم می‌شود. اگر هر روز در حال کار با کسی هستید که مراقب او هستید، با یکدیگر درد و دل می‌کنید، هوای او را دارید و همدیگر را با نام خاصی صدا می‌زنید یعنی وارد رابطه عاطفی اشتباه شده‌اید.

شاید در ابتدا تنها رابطه شما به محیط کار ختم شود اما بعد از مدت کوتاهی چشم باز می‌کنید و می‌بینید که وارد رابطه جنسی هم شده اید! بنابراین رفتار صحیح در محیط کار به شما کمک می‌کند که هیچ گاه درگیر همسر کاری نشوید.

همیشه فرد سومی را در روابط کاری خود وارد کنید

برای جلوگیری از آزار جنسی در محل کار و یا وارد نشدن به رابطه عاطفی اشتباه از همین امروز به خودتان قول بدهید که هرگز با جنس مخالف در محیط کارت تنها نمانید. اگر جلسه کاری با جنس مخالف خود دارید حتما شخص سومی را در کنار خود داشته باشید. البته ممکن است برخی از ملاقات های کاری ناگهانی برگزار شود و شما نتوانید این کار را انجام دهید اما منظور ما این است که خودآگاه وارد ملاقات های دو نفری نشوید.

همین الان به رابطه پایان دهید

اگر در محیط کار وارد رابطه عاطفی اشتباه شده اید همین الان آن را ترک کنید. ترک آن را به بعد از آخرین شام، آخرین صحبت، آخرین دیدار و … موکول نکنید بلکه همین الان از رابطه خارج شوید و به دنبال درمان خیانت باشید.

سخن آخر

بهترین راه برای جلوگیری از گسترش خیانت در محیط های کاری، سیاست در محل کار است. اگر خانم هستید به نحوه برخورد با همکار مرد و اگر آقا هستید به نحوه برخورد با همکار خانم توجه کنید و برای روابط خود خط قرمز در نظر بگیرید. اگر فکر می‌کنید که به تازگی درگیر رابطه عاطفی اشتباه شده اید، حتما به یک مشاوره خیانت مراجعه کرده و از او کمک بگیرید.

سوالات متداول

نحوه برخورد با همکار مرد باید چگونه باشد؟

اگر در محیط کار با مردان زیادی در ارتباط هستید لازم است حواستان بیشتر به رفتارهایتان باشد تا برداشتی اشتباه از شما نشود. در نحوه برخورد با همکار مرد کاملا طبیعی رفتار کنید و از رفتارهایی مانند نازک کردن صدا، با عشوه راه رفتن و … که موجب جلب توجه مردان می‌شود، انجام ندهید.

برای جلوگیری از روابط جنسی در محل کار چه کاری باید انجام دهیم؟

مهم ترین قدم برای حفظ خود از آزار جنسی در محل کار رعایت حد و مرز در نحوه برخورد با همکاران در محیط کار است. برای روابط خود با دیگران خط قرمز داشته باشید و به هر شوخی نامناسبی پاسخ ندهید.

منظور از سیاست در محل کاری چیست؟

سیاست در محل کار به معنای تعیین حد و حدود و خط قرمزهایی در ارتباط زن و مرد در محیط کار است.

مشاوره خیانت فمیلیکو

مشاوره خیانت فمیلیکو در خصوص انواع خیانت در محل کار و برخورد با همکار خانم و آقا در محیط کار نکاتی را بیان کردیم. اگر شما هم نکاتی به ذهنتان می رسد و در این پست از آن صحبت نشده است، بهتر است تا آن را در قسمت نظرات بنویسید تا دیگران هم از آن استفاده کنند و از سوی دیگر در مقاله دیگری به صورت اختصاصی به آن پرداخته شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی - تماس با تلفن ثابت - بدون صفر

09353000102 (سراسری)

09353000102 (تهران)