مردان نامناسب برای ازدواج

ازدواج با چه مردانی خطرناک است؟ با این مردان هرگز ازدواج نکنید!

با چه مردانی ازدواج نکنیم؟

برای شروع رابطه و یا ازدواج نیاز به ساخت اعتماد بین زن و مرد وجود دارد و شما به عنوان یک زن باید خصوصیات مردان نامناسب برای ازدواج بشناسید و بدانید که با چه مردانی نباید وارد رابطه شد. هر دختری در زندگی خود شوق رسیدن روز عروسیش را دارد و همانطور که هر مردی نیاز به داشتن همسر مناسبی در زندگی خود دارد، متقابلا هر زنی هم نیاز به همسری قابل اعتماد در زندگی دارد. اما باید این حقیقت را قبول کرد که همانطور که زنان نامناسب برای ازدواج وجود دارند، هر مردی هم لزوما برای ازدواج مناسب نیست.

قضیه آنجایی سخت تر می شود که بدانید مردان، اغلب بدون خواست و میل خود و تنها به خواسته همسرشان تغییر نخواهند کرد. پس بهتر است جای اینکه به انجام غیر ممکن، یعنی تغییر مردان خود بپردازید، کار آسان تر را انجام دهید و به دنبال مردان مناسب تری برای ازدواج بگردید.

این را بدانید که تنها بودن همیشه انتخاب بهتری نسبت به آشنا شدن با مردان خطرناک برای ازدواج است.

با این مردان نامناسب هرگز ازدواج نکنید
مردان نامناسب برای ازدواج

ویژگی های مردان خطرناک برای ازدواج

در ادامه به بیان چندین خصوصیت از مردان اشتباه برای ازدواج می پردازیم و شما هم به پاسخ سوالاتی همچون “ازدواج با چه مردانی اشتباه است؟” و “از چه مردانی دوری کنیم؟” خواهید رسید:

1. مردان کمال گرا

کمال گرایی در مردان فقط در چیز هایی مثل لباس، غذا و لباس خلاصه نمی شود و به زمینه احساس او در رابطه با شما هم کشیده خواهد شد. مردان کمال گرا همیشه در تلاشند که از شما بهترین را بسازند و اگر متوجه شوند که این کار عملی نیست، به این فکر می افتند که آیا شما واقعا همسر مناسبی برای او هستید و یا خیر.

آن ها ممکن است فرد دیگری را بیابند که به نظر آن ها کامل تر از شماست و همسر مناسب تری برای او نسبت به شما خواهد بود. چنین مردانی ارزش وقت و اعتماد شما را ندارند و بهتر است با آن ها ازدواج نکنید.

2. مردان متجاوز

تعرض مردان به همسر خود یکی از بارزترین خصوصیات مردان خطرناک برای ازدواج است. چه این آزار روحی باشد و چه جسمانی، بدانید که شما لیاقت بهتر از این ها را دارید و به محض اینکه اولین آزارهای جسمانی و یا روحی را از جانب او دیدید، به دنبال راهی برای خروج از رابطه باشید. بهتر است به فکر آینده خود باشید و اجازه دهید که چنین مردانی از زندگیتان بیرون بروند. مطمئن باشید که مردان بهتری به سراغ شما خواهند آمد.

مردان مناسب برای ازدواج | در جستجوی شوهر
با چه مردهایی نباید ازدواج کرد؟

3. مردان خودشیفته

مردان خودشیفته آنقدر درگیر نکات مثبت و خوبی های خود هستند که دیگر نقاط ضعف خود را نمی بینند که برای رفع آن ها تلاشی کنند. ازدواج با چنین مردانی ازدواجی یک طرفه خواهد بود. آن ها دائما در حال به رخ کشیدن خوبی های خود هستند. حتی اگر به قیمت دیده نشدن خوبی های شما باشد. ازدواج شما تماما درباره او خواهد بود و به مرور زمان شما دیگر در این رابطه به چشم نخواهید آمد.

4. مردان سلطه طلب

یکی دیگر از خصوصیات مردان اشتباه برای ازدواج سلطه طلب و زورگو بودن آن هاست. هر کسی علاقه دارد که همه چیز در اطرافش آنگونه باشد که می خواهد. اما از آنجایی که مردان، معمولا زمانی که چیزی را که می خواهند به دست نمی آورند عصبانیت و ناراحتی خود را بروز می دهند. مردی که قدرت طلب است، اغلب توانایی کنترل این احساسات را در خود ندارد و ممکن است به شما آسیب روحی و یا جسمانی برساند. به فکر آینده خود باشید و هرچه سریع تر این رابطه را ترک کنید. شما نیاز به کنترل شدن توسط یک مرد زورگو را ندارید.

5. مردان خیانتکار

یکی دیگر از بزرگترین خصوصیات مردان خطرناک برای ازدواج خیانتکار بودن آن هاست. این مردان قابل اعتماد نیستند و بهتر است آن ها را فراموش کنید. اگر قبل از ازدواج نشانه هایی از خیانتکار بودن شریک خود دیدید، سعی کنید از رابطه ی خود خارج شوید و به دنبال مرد بهتری برای ازدواج بگردید.

خیلی از زن ها بر این باورند که چنین مردانی بعد از ازدواج تغییر خواهند کرد و به درستی به ازدواجشان و تعهدی که بسته اند پایبند خواهند بود اما باید بدانید که تغییر دادن چنین مردانی کار بسیار سختی است. مهم نیست که چند بار آن ها به شما قول بدهند که به عهد خود پایبند خواهند بود چرا که حتی اگر آن ها واقعا تغییر کرده باشند و دیگر خیانتکار نباشند، شما نمی توانید آن حس اعتماد سابق را که نسبت به آن ها داشتید بازگردانید.

با چه مردانی ازدواج نکنیم (پسر نامناسب برای ازدواج)
مردان نا مناسب برای ازدواج چه مردانی هستند؟

6. مردان بچه ننه!

بسیار عالی است که همسر شما کسی باشد که به مادر خویش اهمیت بسیاری می دهد و از او مراقبت می کند. اما مردانی که عملا مادر خود را می پرستند و توانایی انجام هیچ کار مهمی را بدون اجازه مادر خویش ندارند، از مردان اشتباه برای ازدواج هستند.

در چنین روابطی مادر شوهر شما تصمیمات مهم در رابطه تان را خواهد گرفت و استقلال در رابطه تان بی معنی خواهد بود.

7. مردان سهل انگار

یکی دیگر از خصوصیات مردان نامناسب برای ازدواج سهل انگار بودن آن هاست. همانطور که بالاتر ذکر شد هر کسی در زندگی علاقه دارد که همه چیز اطرافش آنگونه باشد که او می خواهد. شاید شما با مردی آشنا شوید که هر تصمیم و هر کاری که می کنید ایرادی از شما نمی گیرد و هیچ شکایتی از شما ندارد. در ابتدا شاید با خود بگویید که این مرد مناسب زندگی شماست و همان کسی است که همیشه می خواستید.

اما پس از گذشت مدتی از رابطه می بینید که تمام تصمیمات در مورد رابطه را خودتان به تنهایی گرفته اید و او هیچ کمکی به شما نکرده است. کم کم شما از این موضوع شاکی خواهید شد و رابطه تان به نابودی کشانده خواهد شد.

8. مردان فراری از مسئولیت

یکی از بزرگ ترین موضوعاتی که موجب ترس از ازدواج در مردان می شود قبول مسئولیت پذیری بعد از ازدواج است. اگر شریک شما از قبول مسئولیت های ازدواج هراس دارد، هیچ سودی در متقاعد کردن وی وجود ندارد. او خود باید به این نتیجه برسد که تعهد و داشتن مسئولیت در قبال ازدواج چیز خوبی است. حتی اگر آن ها بگویند ک متعهد خواهند ماند و از پس مسئولیت های ازدواج به خوبی بر خواهند آمد منتظر بروز ضعف در انجام مسئولیت هایشان باشید. اگر او قبلا از داشتن مسئولیت و تعهد فراری بوده احتمال بالایی وجود دارد که هنوز هم اینگونه باشد.

شناخت مردان نامناسب برای ازدواج
مردانی که نباید به ازدواج با آنها حتی فکر کنید

9. مردان دروغگو

با مردی ازدواج نکنید که مدام و تحت شرایطی، حتی زمانی که نیازی به دروغ گفتن هم وجود ندارد به شما دروغ می گوید. آن ها هیچ احترامی برای شما و رابطه تان قائل نیستند. این مردان مناسب ازدواج نیستند و ازدواج با آن ها دو نتیجه نامطلوب در بر خواهد داشت.

  1. یک اینکه شما هم به مرور زمان مثل او دروغ می گویید.
  2. دو، با تولد فرزندانتان شخصیتی دروغگو، مشابه خودشان از آن ها می سازد. اغلب، چنین ازدواج هایی به یک شکست عاطفی منتهی می شود.

10. مردان معتاد

اگر شما شک به این دارید که شریک شما ممکن است اعتیاد به مواد مخدری مثل الکل، سیگار و یا داروها را داشته باشد، بهتر است آینده دردناکی که در آینده و در ازدواج با او خواهید داشت را تصور کنید و هر چه زودتر این رابطه را ترک کنید. زیرا که در این ازدواج، شما و کودکانتان همیشه در جایگاه دوم اهمیت برای او قرار خواهید داشت و حتی ریسک مورد تعرض قرار گرفتن چه از لحاظ روحی و چه از لحاظ جسمانی را از جانب او خواهید داشت.

سوالات متداول

آیا ازدواج با مردان به اصطلاح غرغرو کار درستی است؟

اغلب غرولند کردن مردان نسبت به زنان بدتر و با شدت بیشتری است و اگر شما با چنین مردانی برخورد داشتید، می دانید که نمی شود با این افراد زیر یک سقف زندگی کرد

آیا مردان خسیس افراد مناسبی برای ازدواج اند؟

ازدواج یعنی به اشتراک گذاشتن همه چیز در زندگی. اگر با مردی آشنا شدید که به نظر او بخشنده بودن در رابطه با دارایی های مادی اش کار دشواری به نظر می آید بدانید که او به هیچ وجه مردی برای خانواده نیست.

ازدواج با مردان چند همسری کار درستی است؟

باید با خود بیاندیشید که واقعا دوست دارید که علاقه و توجه او نسبت به شما کاهش یابد و صرف زن دیگری شود؟ طبیعتا خیر.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی - تماس با تلفن ثابت - بدون صفر

09353000102 (سراسری)

09353000102 (تهران)