پسری که قصد ازدواج دارد

10 نشانه مردی که قصد ازدواج دارد!!

آیا طرف مقابل شما واقعا قصد ازدواج دارد؟

آیا شما با نشانه پسری که قصد ازدواج دارد، آشنا هستید؟  وقتی شما وارد یک رابطه عاشقانه می‌شوید، مهم ترین سوالی که ذهن دختران را به خود مشغول می کند این است که از کجا بفهمیم طرف مقابلمان قصد ازدواج دارد؟ و یا صرف گذراندن وقت و خوش گذرانی با ما در ارتباط است؟

مشخصات پسری که قصد ازدواج دارد؟

این سوال برای دختران خیلی مهم است، چرا که وقتی دختری درگیر یک رابطه عاطفی می‎شود به آینده ای مشترک فکر می‎کند. اما از کجا بفهمیم پسری که تمایل به ازدواج دارد، چه نشانه هایی دارد؟ شاید تصور کردن آینده ای مشترک فقط مربوط به شما باشد و طرف مقابلتان هیچ گونه فکر و خیالی برای ازدواج با شما را نداشته باشد. بنابراین به دلیل اهمیت این موضوع، تصمیم گرفتیم در مورد نشانه های مردی که شدیدا خواهان ازدواج با شماست، صحبت کنیم. اگر می‌خواهید بدانید که هدف دوستی طرف مقابلتان ازدواج است و یا وقت گذرانی، این مقاله را تا انتها بخوانید تا با مشخصات پسری که قصد ازدواج دارد، آشنا شوید. این مقاله را حتما بخوانید: ازدواج با دختر بزرگتر از خود

نشانه های مردی که قصد ازدواج با شما را دارد
پسری که قصد ازدواج دارد

1. به فکر آینده است

یکی از مهم ترین نشانه های آمادگی برای ازدواج در پسران، برنامه ریزی برای آینده و صحبت کردن در مورد آن است. پسری که قصد ازدواج دارد، در مورد آینده و نقشه هایش با شما صحبت می‌کند و شما را هم در آینده خود سهیم می‌داند و برای شما هم نقشی در آینده خود در نظر گرفته است.
مثلا اگر قصد ادامه تحصیل دارد در مورد آن با شما صحبت کرده و یادآوری می‌کند که در هرصورت برای شما وقت کافی می‌گذارد. اما در مقابل، مردی که قصد ازدواج ندارد، از صحبت کردن در مورد آینده طفره می رود و از جواب دادن به سوال های شما سرباز می زند. بنابراین اگر پسری در مورد آینده با شما صحبت می‌کند، به احتمال زیاد قصد ازدواج با شما را دارد.

2. شما را پنهان نمی‌کند

یکی دیگر از موارد تشخیص قصد ازدواج در مردان این است که اگر پسری به ازدواج فکر کند، شما را به خانواده و دوستانش معرفی می‌کند. خانواده، مهم ترین بخش زندگی هر پسری است به طوریکه اگر شما را به خانواده اش معرفی کند به این منظور است که کم کم خانواده خود را برای خواستگاری از شما آماده می‌کند. دعوت کردن شما به مهمانی ها، دورهمی ها و معرفی کردن شما به اطرافیانش، یعنی قصد پنهان کردن شما را ندارد و شما وارد مرحله‌ی جدیدی از رابطه شده اید که اگر به خوبی پیش برود، احتمال ازدواج در آن زیاد است.

چگونه بفهمیم پسری قصد ازدواج دارد؟
مشخصات پسری که قصد ازدواج دارد

3. نظر شما برای او مهم است

مردانی که قصد ازدواج دارند، خواسته های شما را به علایقشان ترجیح می دهند. در مورد آینده و قبل از هر تصمیمی در مورد آن با شما صحبت می‌کنند و نظر شما را جویا می‌شوند و معمولا بسیار از خودگذشته هستند.

این مردان، شما را اولویت زندگی خود قرار می دهند و همیشه برای شما به اندازه کافی وقت می‌گذارند. بنابراین، اگر طرف مقابل شما هر کاری را با نظر خود انجام می‌دهد و به خواسته های شما اهمیت نمی‌دهد. مثلا دائما به همان رستورانی می‌رود که خودش دوست دارد و نظر شما را نمی‌پرسد، به احتمال زیاد قصد ازدواج با شما را ندارد. چرا که فقط به خود و خواسته های خود فکر می‌کند و نظر شما برای او اصلا مهم نیست.  علائم/ دلایل و راهکارها گامافوبیا چیست؟ برای خواندن مقاله ترس از ازدواج کلیک کنید.

4. با شما درد و دل می‌کنند

وقتی پسری در مورد موضوعات و مسائل مختلف، مانند مشکلات شخصی و یا خانوادگی با شما صحبت می‎کند، در واقع او به شما اعتماد کرده و مطمئن است که شما، او را به خاطر حرف هایی که زده است، قضاوت نمی‎کنید و در صورت لازم او را دلداری می‎دهید. در واقع شما توانسته اید که اعتماد او را به خود جلب کرده و احتمال اینکه در آینده هم شما را شریک خوشی و ناخوشی های خود بداند، زیاد است. بنابراین یکی از نشانه های پسری که قصد ازدواج دارد، صحبت کردن در مورد مسائل خصوصی با شماست.

5. فقط به شما توجه میکند

پسری که تمایل ازدواج دارد، چه تنها باشید و یا با جمعی بیرون رفته باشید، فقط به شما توجه می‎کند. او کاری انجام نمی‎دهد که احساس ناراحتی و حسادت شما برانگیخته شود و شما احساس تنهایی بکنید. او شما را دوست دارد و به خواسته های شما توجه می‎کند. مردان مناسب ازدواج مردانی هستندکه هیچ گاه اجازه نمی‎دهند که شما از احساس آنها نسبت به خودتان دچار شک و تردید شوید. بنابراین اگر با طرف مقابل در دورهمی هستید و او چشمش به دنبال دختران دیگر است و حواسش پیش شما نیست، به احتمال زیاد قصد ازدواج با شما را ندارد.

مشخصات پسری که قصد ازدواج دارد
مردانی که قصد ازدواج دارند

6. حسادت می‌کند

یکی دیگر از نشانه مردانی که قصد ازدواج دارند، حسادت کردن است. آنها به شدت نسبت به صحبت کردن و گرم گرفتن شما با مردان غریبه دیگر و یا زیاد وقت گذراندن با دوستان خود، حساس هستند و دوست دارند بیشتر با شما وقت بگذرانند.

7. در کنار شما راحت است

یکی دیگر از نشانه های مردانی که قصد ازدواج دارند، راحت بودن در کنار شماست. اینکه همیشه مردها باید مانند یک جنتلمن رفتار کنند و همیشه تمیز و مرتب باشند فقط مربوط به رمان هایی است که خوانده اید و در دنیای واقعی اگر با چنین مردی مواجه شدید، احتمالا او قصد ازدواج با شما را ندارد. چراکه کسی که به طور جدی به شما فکر می‎کند، شما را کاملا پذیرفته و دوست ندارد تصویری دروغین از خود پیش شما بسازد و حاضر است گاهی اوقات با ظاهری نامرتب هم در کنار شما باشد.

8. در سختی های حامی شماست

طبیعی است که در هر رابطه ای مشکلات و سختی هایی وجود دارد. پسری که تمایل ازدواج دارد، در مشکلات و سختی های رابطه پا پس نمی‌کشد و در کنار شما می‌ماند تا آنها را با کمک هم حل کنید. پسری که از صحبت کردن و حل مشکلات طفره می‌رود و سعی می‌کند موضوع بحث را عوض کند و یا به طور مستقیم به شما می گوید که هنوز از نظر او رابطه جدی نیست، یک زنگ خطر برای شما محسوب می‌شود و احتمال اینکه رابطه شما فقط در حد یک دوستی بماند، زیاد است.

9. دلتنگ شما می‌شود

یکی دیگر از راه های تشخیص قصد ازدواج، میزان دلتنگی پسر است. البته برخی از پسران با اظهار دلتنگی های زیاد، تنها قصد فریب شما را دارند. اما اینکه از کجا بفهمیم که او واقعا دلتنگ ما است باید به رفتارهایش توجه کنیم. عشق قبل از ازدواج خودش را به شکل های مختلف نشان می‌دهد، پسری که واقعا شما را دوست دارد و به به طور جدی به شما فکر می‌کند از هر فرصتی برای وقت گذراندن با شما استفاده می‌کند. حتی ممکن است برخی از برنامه هایش را به خاطر شما کنسل و یا جابه جا کند، با شما بیشتر تماس می‌گیرد و به قول های خودش عمل می‌کند.

چگونه بفهمیم قصد پسر ازدواج است یا دوستی
نشانه های پسری که قصد ازدواج دارد

10. صراحتا می‌گوید قصد ازدواج دارد

برخی از مردان که خجالتی هستند معمولا به طور غیر مستقیم در مورد ازدواج با شما صحبت می‌کنند. مثلا جک تعریف می‌کنند و یا نظر شما در مورد ویژگی های خانه ای که دوست دارید در آن زندگی کنید را می‎پرسند. اما این فقط برای مردان کم رو صادق است و گاهی اوقات مردان به طور مستقیم در مورد ازدواج با شما صحبت می‎‌کنند. در چنین مواقعی کاملا مشخص است که هدف او ازدواج است و این شما هستید که حالا باید به طور جدی به این مسئله فکر کنید. بنابراین پسری که قصد ازدواج دارد، در مورد خواسته اش با شما صحبت می‌کند.

سخن آخر:

ازدواج موفق حاصل داشتن آگاهی و اطلاعات لازم در زمینه های مختلف مانند شناخت خواسته ها و توقعات خود از رابطه و تفاوت های مردان و زنان است. هدف از مشاوره، تنها کمک به شما برای بهتر زندگی کردن است.

سوالات متداول:

از کجا بفهمیم که قصد پسر ازدواج است و یا دوستی؟

برای تشخیص قصد ازدواج پسر به رفتارهایش نگاه کنید. معمولا پسرانی که به طور جدی به شما فکر می‌کنند در رفتارها و کلامشان آن را به طور غیر مستقیم به شما ابراز می‌کنند.

نشانه های پسری که قصد ازدواج ندارد، چیست؟

ما در این مقاله به نشانه های مردی که قصد ازدواج دارد، پرداخته ایم. اگر طرف مقابلتان عکس این موارد را  در رفتارهایش بروز میدهد، یعنی قصد ازدواج با شما را ندارد.

تفاوت پسری که قصد دوستی ندارد با پسری که قصد ازدواج دارد در چیست؟

پسری که قصد ازدواج دارد، به فکر سوء استفاده از شما نیست و درمورد آینده با شما صحبت می‎کند، اما مردی که تنها قصد دوستی دارد فقط به خود و خواسته هایش فکر می‌کند و  از هر فرصتی برای سوء استفاده از شما استفاده می‌کند.

مشاوره ازدواج فمیلیکو

در مرکز مشاوره پیش از ازدواج فمیلیکو در خصوص نشانه های مردی که قصد ازدواج دارد، نکاتی را بیان کردیم. اگر شما هم نکاتی به ذهنتان می رسد و در این پست از آن صحبت نشده است، بهتر است تا آن را در قسمت نظرات بنویسید تا دیگران هم از آن استفاده کنند و از سوی دیگر در مقاله دیگری به صورت اختصاصی به آن پرداخته شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی - تماس با تلفن ثابت - بدون صفر

09353000102 (سراسری)

09353000102 (تهران)