نشانه های مردان خیانتکار

12 نشانه مردان خیانتکار | چه مردانی بیشتر خیانت می‌کنند؟

به نظر شما چه مردانی بیشتر خیانت می‌کنند؟ در حال حاضر با توجه به گسترش شبکه های اجتماعی و روابط میان زن و مرد در محیط های مختلف، بستر را برای خیانت مردان بیشتر از قبل فراهم می‌کند. تمامی روانشناسان معتقدند که هیچ مردی نم‌یتواند به طور صد در صد خود را از آسیب خیانت مصون بداند. در این میان نشانه هایی وجود دارد که مردان وفادار را از مردان سست عنصر و بی تعهد جدا می‌کند. در این مقاله با ما همراه باشید تا با نشانه های مردی که وفادار نیست، آشنا شوید.

نشانه های مردی که وفادار نیست

مردانی که تحمل پایینی دارند

یکی از نشانه های مردان خیانتکار نداشتن صبر و تحمل است. صبوری و خویشتن داری در مردان یکی از ویژگی های مهم تربیتی است که در سنجش میزان بی وفا بودن مرد تاثیر گذار است. مردانی که تحمل و صبر ندارند، در مواجه با مشکلات و سختی های زندگی سریع شانه خالی می‌کنند و به خوشی های زودگذر و سطحی مانند ارتباط با جنس مخالف حتی به صورت خیانت مجازی روی می‌آورند. البته این خصوصیت تا حد زیادی به عوامل تربیتی خانوادگی و جامعه برمی‌گردد.

میزان آزادی طلبی مردان و احتمال خیانت
میزان آزادی طلبی و احتمال خیانت کردن

مردان آزادی طلب

همه مردان به برخی از نیازهای طبیعی مانند نیاز به تفریح، خوش گذرانی با دوستان، آزادی و داشتن حریم خصوصی و رعایت آن از سمت دیگران احتیاج دارند. اما در این میان مردانی هستند که بیش از اندازه دیگران و یا به صورت افراطی به آزادی خود اهمیت می‌دهند. این مردان بعد از ازدواج هم تمایلی به گفتن مسائلی مانند اینکه کجا بوده اند؟ با چه کسی بوده اند را ندارند و در مورد ارتباطات خود هیچ توضیحی به همسرشان نمی‌دهند. بنابراین، طبیعتا این مردان بیشتر مستعد خیانت هستند و خیانت مردان در این گروه بیشتر دیده شده است.

مردانی که در دوران مجردی آزاد بوده اند

میزان تعهد و پایبندی مردان به ارزش های اخلاقی و وفاداری به همسرشان تا حدود زیادی به دوران مجردی آن ها مربوط می‌شود. برخی از افراد به اشتباه تصور می‌کنند اگر مردان در دوران مجردی رابطه های زیادی را در زمینه عاطفی تجربه کرده باشند بنابراین به اندازه کافی ارضا شده و دیگر دنبال این کارها نمی‌روند. اما به نظر روانشناسان وقتی عادتی در مرد شکل می‌گیرد تغییر آن کار سختی است و یک شبه اتفاق نمی‌افتند. بنابراین احتمال خیانت این دسته از مردان بعد از ازدواج هم وجود دارد. در حقیقت یکی از نشانه های مردان خیانتکار، نداشتن دوران مجردی متعادل است.

مردانی که ریسک پذیر هستند

یکی از نشانه های مردان خیانتکار، ریسک پذیری است. البته خصوصیت ریسک پذیری برای مردان در بیشتر مواقع می‌تواند باعث پیشرفت در زندگی شود اما گاهی اوقات می‌تواند بستر خیانت را فراهم کند. مردان ریسک پذیر ممکن است حتی به این مسئله فکر کنند که اگر خیانت شان فاش شود چه چیزهایی را ازدست می‌دهند. در واقع آن ها میزان ارزشمندی زندگی و رابطه زناشویی شان را می‌سنجند و به این مسئله فکر می‌کنند که در قبال فاش شدن بی وفایی به همسرشان چه چیزی را از دست می‌دهند و شاید هم کاملا نسبت به زندگی شان بی تفاوت هستند.

به طور معمول یکی از دلایل خیانت مردان نبود رابطه عاطفی و صمیمانه میان زوجین است. بنابراین هرچه میزان وابستگی میان زوجین کمتر باشد، احتمال ریسک پذیری مردان برای خیانت بیشتر می‌شود. تا حالا شده به پیام های همسرت شک کنی؟ به نظرتون درسته گوشیش چک کنید؟ این رفتار به چه معناست؟ حتما این مقاله را بخوانید:چک کردن گوشی همسر!

تنوع طلبی و امکان خیانت
تنوع طلبی و امکان خیانت مردان

مردان تنوع طلب

مردان خیانتکار تنوع طلب هستند. اگر جامعه ای که مرد در آن پرورش یافته مانند محیط خانواده و دوستان نسبت به ارزش های اخلاقی بی تفاوت باشند، احتمال خیانت در این مردان بیشتر است. در واقع منظور ما مردانی است که به درستی تربیت نشده اند! این مردان دائما به دنبال به دست آوردن چیزهای جدید و نو هستند و موضوعات و مسائل قدیمی برایشان خسته کننده است. بنابراین می‌توان گفت مردانی که روحیه جستجوگرانه، هیجان خواه و اهل تنوع طلبی هستند، بیشتر از سایر مردان مستعد خیانت هستند.  حالا بیایید با نشانه ها و دلایل تنوع طلبی در مردان آشنا شوید!! این مقاله را بخوانید: مردان تنوع طلب

مردان جستجوگر و کنجکاو

همانطور که گفتیم میزان کنجکاوی و تازه جویی در مردان بر میزان وفاداری به رابطه زناشویی شان تاثیرگذار است. مردان کنجکاو دائما به دنبال تجربه های جدید هستند و موضوعات قدیمی برایشان جذابیتی ندارد. مردانی که روحیه این چنین دارند، دائما در حال تغییر ماشین، وسایل و یا شغل هستند. شما می‌توانید برای اینکه متوجه شوید چه مردانی اهل خیانت هستند باید به زندگی و ارتباطات آن ها با دیگران توجه کنید.

آیا دائما در حال تغییر دوست هستند؟ رابطه های قبلی آن ها عمیق و طولانی مدت بوده و یا گذرا و سطحی؟ پاسخ این سوالات به شما کمک می‌کند تا روحیه مرد مقابلتان را که ادعای وفاداری می‌کند، بسنجید. معمولا مردان کنجکاو و تنوع طلب در دسته مردان خیانتکار قرار می‌گیرند.

مردانی که در کانون توجه هستند

برخی از مردان به دلیل برخی از ویژگی ها ظاهری و یا اخلاقی مورد توجه افراد زیادی قرار میگیرند. این موهبت میتواند باعث عزت نفس در فرد شده و او را نسبت به همسرش بیش از پیش وفادار کند. اما گاهی اوقات این مردان از موقعیت خود سوء استفاده کرده و با افراد زیادی ارتباط میگیرند. بنابراین مردانی که در کانون توجه اطرافیانش هستند احتمال خیانت به همسرشان به وجود دارد.

مردانی که پدر خیانتکار دارند

جالب است بدانید ژنتیک در میزان وفاداری و یا خیانت مردان تاثیرگذار است. مردانی که پدرانی خیانت کار داشته اند بیشتر مستعد خیانت هستند. البته این مردان می‌توانند تحت تاثیر تربیت خانوادگی صحیح و یا محیط اطراف خود راه دیگری را در پیش بگیرند و زندگی موفق داشته باشند اما در غیر این صورت احتمال خیانت در این مردان وجود دارد. برخی از مردانی که در کودکی شاهد خیانت پدر به مادرشان بوده‌اند، افرادی بی عزت نفس هستند که برای شخصیت خود ارزشی قائل نبوده و احتمالا برای جبران کمبودهای خود راه پدرشان را ادامه می‌دهند.

ارتباط خیانت در مردان و توانایی نه گفتن
ارتباط خیانت در مردان و توانایی نه گفتن

مردانی که قدرت نه گفتن ندارند

مردان خیانتکار قدرت نه گفتن به موقعیت هایی که بستر خیانت به همسرشان فراهم است را ندارند. این مردان از عزت نفس پایینی برخوردارند و شخصیت با ثباتی ندارند و به همین دلیل مستعد خیانت به همسر خود هستند. این در حالی است که خیلی از مردانی که برای خود ارزش قائل اند، همیشه و در همه حال به همسر خود وفادار باقی می‌مانند. اگر احساس می‌کنید همسر شما نسبت به شما وفادار نیست بهتر است به یک مشاوره خیانت مراجعه کنید.

مردانی موقعیت پایین تری از همسر خود دارند

در جواب به سوال چه مردانی بیشتر خیانت می‌کنند به نه نشانه اشاره کرده ایم که در اینجا به دهمین نشانه می‌پردازیم.  مردانی که از همسر خود دارای موقعیت پایین تری هستند! گاهی اوقات برخی از مردانی که نسبت به همسر خود از جایگاه مالی و یا اجتماعی کمتری برخوردارند، همواره احساس کمتری می‌کنند و به دنبال اثبات توانایی های خود هستند. بنابراین این مردان ممکن است احساس خلاء و کمبود خود را به کمک ارتباط با زنان دیگر جبران کنند.

عدم قدردانی و ارتباط آن با خیانت
عدم قدردانی و ارتباط آن با خیانت مردان

مردانی که سپاسگزار نیستند

مردانی که قدردان زحمات و تلاش های شما برای بهبود زندگی نیستند، زمینه بیشتری برای خیانت دارند. این مردان هیچ گاه از کیفیت زندگی و رابطه زناشویی شان راضی نیستند و در حسرت زندگی اطرافیانشان هستند. بنابراین تمایل بیشتری برای آغاز رابطه با فرد سوم دارند تا به ظاهر به زندگی رویایی خود نزدیک شوند.

مردانی که حد و مرزی برای رابطه با جنس مخالف ندارند

در واقع مردان خیانتکار نمی‌توانند کیفیت رابطه خود با زنان را کنترل کنند و هیچ حد و مرزی برای رابطه خود قائل نیستند. بنابراین ممکن است از حد خود فراتر رفته و به مرور زمان وارد رابطه دیگری شوند.

سخن آخر

همانطور که گفتیم برخی از مردان نسبت به سایر مردان دیگر به دلایل مختلفی مانند تربیت خانوادگی، اعتقادات و … بیشتر مستعد خیانت به همسرشان هستند. ما در این مقاله به 10 نشانه مردان بی وفا اشاره کردیم. البته وجود این موارد در همسر شما لزوما به معنای بی وفایی نیست بلکه تنها می‌تواند به معنای یک زنگ خطر برای شما محسوب شود. همچنین رفتار مردان خیانتکار با نشانه هایی همراه است که ما در مقاله نشانه های مردان خیانتکار جمع آوری کرده ایم.

سوالات متداول

کدام مردها بیشتر خیانت می‌کنند؟

مردانی که قدرت نه گفتن ندارند و از شخصیت باثباتی برخوردار نیستند، بیشتر از سایر مردان مستعد خیانت هستند.

آیا خیانت می‌تواند ریشه ژنتیکی داشته باشد؟

بله، برخی از مردان خیانتکار افرادی هستند که شاهد خیانت پدر خود به مادرشان بوده‌اند. البته این مردان می‌توانند با تغییر سبک زندگی و تربیت صحیح راه درست را انتخاب کنند و زندگی موفقی داشته باشند.

مردان وفادار چه ویژگی هایی دارند؟

مردان وفادار برای خود ارزش قائل هستند و از ثبات شخصیتی خوبی برخوردارند. این مردان به ارزش های اخلاقی پایبند بوده و در هر شرایطی نسبت به همسر خود وفادار می مانند.

مشاوره خیانت فمیلیکو

در مرکز مشاوره خیانت فمیلیکو در خصوص نشانه های مردی که خیانتکار است نکاتی را بیان کردیم. اگر شما هم نکاتی به ذهنتان می رسد و در این پست از آن صحبت نشده است، بهتر است تا آن را در قسمت نظرات بنویسید تا دیگران هم از آن استفاده کنند و از سوی دیگر در مقاله دیگری به صورت اختصاصی به آن پرداخته شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی - تماس با تلفن ثابت - بدون صفر

09353000102 (سراسری)

09353000102 (تهران)