خوشحال کردن همسر از نظر اسلام ویرگول

خوشحال کردن همسر از نظر اسلام

اشتباهات در خوشحال کردن همسر

اشتباهات در خوشحال کردن همسر موجب ایجاد تنش در روابط زوجین میشود. این اشتباهات به معنی از دست رفتن حس اعتماد در میان زن و شوهر میشود. اشتباهات در خوشحال کردن همسر فقط مربوط به داخل خانه نمیشود، بلکه ممکن است در خارج از محیط خانه هم بر اثر اشتباه و یا عدم انتخاب درست در روش خوشحال کردن همسر، به رابطه زناشویی ضربه وارد شود. یکی از اشتباهات در خوشحال کردن همسر عدم توجه کافی به تمام نیاز های همسر است.

برخی از همسران اعلام میکنند من فقط از لحاظ عملی همسرم را خوشحال میکنم ولی از نظر کلامی وقلبی این کار را انجام نمیدهم. ایجاد تعادل بین محبت عملی و کلامی میتواند نقش مهمی در خوشحال کردن همسر داشته باشد. زوجین در این رابطه باید کمک حال یکدیگر باشند و اگر از مطلبی رضایت نداشتند در کمال آرامش آن را با همسر خود در زمان مناسب در میان بگذارند.


بیشتر بخوانید: بهترین سایت روانشناسی خانواده


آسان ترین روش برای خوشحال کردن همسر

طبق تحقیقات، خانم ها به جزئیات خیلی توجه دارند. آنها بر طبق حس کنجکاوی به دنبال جزئیات میگردند. بنابراین هر تغییر کوچک و جزئی میتواند برای آنها مهم باشد. برای یک خانم خیلی مهم است که همسرش به تغییرات جزئی که در خانه اتفاق میافتد توجه داشته باشد. اگر مرد متوجه این تغییرات بشود و با احساس و رضایت، از عملکرد همسر خود تقدیر کند ولو با یک دستت درد نکنه ساده، این عمل در روحیه زن تاثیر دارد و میتواند به محکم تر شدن رابطه زوجین کمک بسزایی کند. مورد دیگر این است هیچگاه در حضور همسر خود از کسی به صورت غیر عادی تعریف یا تقدیر نکنید این کار باعث ایجاد حس نارضایتی در زوجین میشود.


بیشتر بخوانید: سایت مشاوره خانواده و ازدواج


خوشحال کردن همسر به سادگی

برخی زوجین احساس میکنند برای خوشحال کردن طرف مقابل باید کارهای بزرگ انجام بدهند تا بتوانند او را راضی و شاد کنند. با خیلی از راههای ساده و پیش پا افتاده میتوان باعث خوشحالی همسر شد. در محل کار تلفن همراه خود را بردارید و یه پیامک محبت آمیز با مضامین تشکر و اظهار محبت به همسر خودتان ارسال کنید. شب به خانه برمیگردید با روی خوش و لبخند وارد منزل شوید. با هم قدم زدن را در شهر تجربه کنید. به بازار بروید قرار نیست حتما خریدی انجام دهید، همین با هم زمان را سپری کردن و درباره موضوعات مختلف نظر دادن میتواند حس خوبی به همراه داشته باشد.


بیشتر بخوانید: مرکز مشاوره آنلاین


اشتباهات در خوشحال کردن همسر

اشتباه مرد در خوشحال کردن همسر

برخی از آقایان تماما وظایف خودشان را فقط در کسب در آمد میبینند. غافل از آن که کسب در آمد تنها یکی از وظایف و مسئولیت های آنهاست. طبق تحقیقات علمی ثابت شده است نقش مرد در مستحکم شدن پیوند زناشویی، بسیار با اهمیت است. مرد میتواند با مدیدریت خوب خود زمینه رضایت خانواده را فراهم کند. انجام کارهای منزل، کمک کردن به مادر در نگهداری از فرزندان، انجام خرید های مربوط به خانه، مرتب نگاه داشتن منزل میتوان از جمله کارهایی باشد که مرد میتواند با انجام دادن آنها موجب خوشحالی همسر خود شود. هیچ کسی نمیخواهد، همسرش بی نظم و بد اخلاق باشد.


بیشتر بخوانید: با فحاشی همسر خود چه کنیم ؟


سوالات متداول

خوشحال کردن همسر باید با چه هدفی باشد؟

خوشحال کردن همسر چه از نظر عرف و چه از نظر علم و شرع عملی پسندیده است و باعث مستحکم شدن پایه های زندگی میشود. پس در این مورد دو طرف نقش موثری دارند.

اسلام در مورد خوشحال کردن همسر چه نظری دارد؟

در اسلام از سازگاز بودن زوجین با هم، به عنوان اصلی ترین راه خوشحال کردن همسر، زبان به میان آمده است. چرا که با سازگاری خیلی از مشکلات قابل حل شدن است.

آسان ترین راه برای خوشحال کردن زن چیست؟

برای یک خانم خیلی مهم است که همسرش به تغییرات جزئی که در خانه اتفاق میافتد توجه داشته باشد. اگر مرد متوجه این تغییرات بشود و با احساس با رضایت، از عملکرد همسر خود تقدیر کند ولو با یک دستت درد نکنه ساده.

دمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم در زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست تا با توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره قبل از ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع: How to Make Your Spouse Happy